108.3501

Међупштинска лига Срем - запад: Јарачани победили после 515 дана

24.03.2021. 16:05 16:08

Сремац (Б) - Сремац (Ј) 1:2 (0:1)

БЕРКАСОВО: Игралиште Сремца, судија Митровић (Добринци). Стрелци: М. Мијатовић у 75. за домаће, а Петровић у 40.и 66. минуту за госте.Жути картон: Н. Даничић (гости).

СРЕМАЦ (Б): Милановић, Вранов, Остојић, Чавић, Леваја, Н. Смајић, З. Смајић, М. Мијатовић, Чалић (Босанац), Папуга.

СРЕМАЦ (Ј): Михајло Гвока, Н. Даничић, Гвозденовић, Б. Тешић, О. Тешић, Ристић (Томић), Симовљевић, Цукић,  Петровић, Ђукнић (Васиљевић), Благојевић (Станојевић).       Гости из Јарка, после 515 дана осетили су сласт победе.Тим гостију предводио је искусни тренер Милан Добрић. Ово је њему био нови деби на клупи Сремца после много година, веома успешан.

А. Милановић

Јединство (Р) - Слобода 3:0 (0:0)

РУМА: Игралиште Јединства, судија Мијановић (Адашевци). Стрелци: Јеж у 52. (из пенала), Лошић у 70. и Maddžarac у 79. минуту. Жути картони: Мађешић (Јединство), Галетић (Слобода).

ЈЕДИНСТВО: Милановић, Мађешић, Ерор (Ралић), Момчиловић, Маринковић, Паунковић (Рек), Јеж, Mayarac (Ристић), Лошић, Сремчевић, Коларовић.

СЛОБОДА: Овшек, Шулаја, Čanayija, Жегарац (Лаћарачки), Томић, Мијатовић, Галетић, Морак (Топаловић), Петровић, Б. Ристановић, Змијанац.

Румљани заслужено славе после добре игре. Упорни гости мало су показали, готово ни једном нису запретили у другом полувремену, односно шутнули лопту ка голману Милановића.

З. Јовић

Фрушкогорац - Граничар (К) 1:1 (0:0)

МАНЂЕЛОС: Игралиште Фрушкогорца, судија Ранисавић (Сремска Митровица). Стрелци: Мачкић у 59. за Фрушкогорац, а Миражић у 90. минуту (из пенала) за Граничар. Жути картони: Панић, И. Ђорић (Фрушкогорац), Петрић (Граничар).

ФРУШКОГОРАЦ: Угљешић 7, Вукојевић 7, М. Трнић 7, Н. Трнић 7, Ђукић 7 (Гајић 6), И. Ђорић 7, Жижић 7 (Лужајић), Ж. Ђорић 7, Мачкић 7, Панић 7 (Ивановић 7), Р. Крстић 6 (Ђуричић 7).

ГРАНИЧАР: Христов 7, Петрић 7, М. Симић 7 (Владисављевић), Миражић 7, Дејан Печеница 7 (Макитановић), Врањковић 7 (Стефановић), Дарко Печеница 7, Сладојевић 6 (Недимовић), Шојић 6, Белић 7, Н. Симић 7.

Играчи Граничара нису искористили неколико изванредних прилика. Врањешевић већ у 2. минуту је имао велику шансу, Миражић је потом лоптом уздрмао пречку. Узвратио је Ж. Ђорић истом мером - промашајем из близине. У наставку, након брзе акције, домаћи су повели. Лопта је високо центрирана, а на првој стативи је дочекао Мачкић, и главом спровео под саму пречку. Играо се 73. минут, Ивановић је избио сам испред голмана Христова, очекивао се сигуран гол, али је Христов падом у ноге отклонио опасност.

И онда у 90. минуту, домаћи су изгубили концентрацију и скривили пенал, а а Миражић је био сигуран са беле тачке.

В. Цвијетић

Граничар (А) - Бикић 1:0 (0:0)

АДАШЕВЦИ: Игралиште Граничара, судија Борођи (Сремска Митровица). Стрелац: Грбатинић у 86. минуту. Жути картони: Трлајић, Вујић, Малић, Миличић (Граничар), Сарић, Јовичилић, Шумаруна, Басрак (Бикић). Црвени картон: Г. Момчиловић (Бикић).

ГРАНИЧАР: Стојановић 7, Трлајић 7, Малић 7, Личанин 7 (Грбатинић 8), Вурдеља 7, Старчевић 7, Бојанић 7, Радмановић 7, Вујић 8, А. Нешковић 7 (Мијановић), Миличић 7 (Опојевлић 7).

БИКИЋ: Козељац 6, Васић 7, Г. Момчиловић 6, Сарић 7, Д. Момчиловић 7, Шумаруна 7, Јовичилић 7, Недић 7, Думитровић 7 (Милутиновић 6), Добрић 7, Басрак 7.

Ривали су одиграли одличну утакмицу. Потпуно су играли отворено са доста шанси, али само су домаћи успели да постигну погодак.  Најсрећнији је био Грбатинић, који је свом тиму донео победу и то после центаршута. Он је главом само скренуо лопту поред изненађеног голмана Козељца.

Н. Симић

Ердевик - Обилић 1:1 (0:0)

ЕРДЕВИК: Игралиште Слоге, судија Неговановић (Сремска Митровица). Стрелци: Радмановац у 58. за Ердевик, а Ј. Микић у 92. минуту за Обилић. Жути картони: Јовановић, Поважан, Радмановац (Ердевик), Болић, А. Зец (Обилић).

ЕРДЕВИК: Мергл 7, Бабић 8, Цветковић 7,5, Ганић 7, Јелчић 8, Јовановић 7, Штрбац 8, Пап 7 (Радмановац 8), Тодоровић 8, Поважан 8, Ширадовић 7 (Тргић 7).

ОБИЛИЋ: Медаковић 7, Шућак 7, М. Зец 7, Медић 7, Девић 6, Поповић 6, Болић 7, Бертић 6, А. Зец 7, Д. Јанковић 6 (Огњеновић 6), Ј. Микић 7 (Р. Микић 6, Басташић 6).

Срећа је пратила госте из Кукујеваца Постигли су изједначујући гол у последњим секундама утакмице. А били су потпуно надиграни. Радмановац је постигао гол из шута с 20 метара, док се Ј. Микић уписао у листу стрелаца после грешке домаће одбране. Дуго су чекали да избију лопту у поље, прикрао им се Ј. Микић и лако из билизине поравнао резултат.

М. Станивуковић

Једнота - Слога (Ч) 3:3 (2:2)

ШИД: Игралиште  Једноте, судија Селаковић (Лаћарак). Стрелци: Благојевић у 11, Будимир у 45. и Пекић у 58. за Једноту, Слободан Кекић у 14. (из пенала) И В. Кекић у 15. и 73. минуту за Слогу. Жути картони: Благојевић, Фаркаш, Небојша Јакшић, Томић (Једнота), Савић, Благојевић (Слога).

ЈЕДНОТА: Добројевић, Станкић, Миљеновић, Јовановић, Хрчек, Фаркаш, Небојша Јакшић (Пекић), Благојевић, Будимир (Грујић), Секе (Дмитровић), Томић.

СЛОГА: Арамбашић (Милић), Станивуковић, Мрђан, Славко Кекић, Савић, Моцоња, Драгановић (Пејаковић), Зец, Слободан Кекић (Благојевић), Богосављевић, В. Кекић.

Гости су  играли доста добро и организовано у одбрани, са жељом да остваре победу. Ипак су домаћини после низа напада успели да  поравнају резултат и да чак у наставку поведу са 3:2. Онда је Вук Кекић још једном после акције, неометан постигао гол и тако свом тиму донео бод.

Е. Хрчек

Зека Буљубаша - Трговачки 2:1 (2:0)

РАВЊЕ: Игралиште Зеке Буљубаше, судија Петровић (Шид). Стрелци: Беловуковић у 4. (из пенала) и М. Мартиновић у 18. за Зеку Буљубашу, а Аћимовић у 87. минуту за Трговачки. Жути картон: Ђокић (Трговачки).

ЗЕКА БУЉУБАША: Симић, Ђокић (Д. Мартиновић), Н. Павловић, Беловуковић, Крстић, Белић, У. Беговић, Кукић (Самарџић), Турудић (Романдић), М. Мартиновић, Копуновић.

ТРГОВАЧКИ: Ђукић, Вученовић, Ћетковић, Н. Николић, Станић, Јаковљевић, Аћимовић, Ђ. Крстић (Лукић), Бузаш (Ђокић), С. Николић (Тот), Дрча.

После дуго времена, коначно су и Равњанци славили против увек негудних трговаца. Гости су се  бранили, а  домаћи су имали сталну теренску инцијативу и  много пропуштених шанси. Беловуковић је био стрелац са пенала. Гости су играли лопту руком у свом казненом простору, а М. Мартиновић и Аћимовић за госте постигли су голове после добрих акција.

М. Станковић

Змај - Фрушка гора 2:2 (0:1)

НОЋАЈ: Игралиште Змаја, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелци: Тојић у 84. и 87. за Змај, а Цвјетичанин у 25. и 50. минуту за Фрушку гору. Жути картони: Тојић, В. Симеуновић, Јесретић (Змај), Мандић, Цвјетичанин (Фрушка гора).

ЗМАЈ: Кљајић 6, Ђурчић 6, Тојић 9 (Сретеновић), В. Симеуновић 7, Јовановић 7, Јесретић 7 (Ђурић), М. Пармаковић 6, Зацкалицки 7, Витас 7, Чупић 7, Илић 7.

ФРУШКА ГОРА: Мандић 6, Обреновић 6, Каранфиловић 6, Тешић 7, Јокић 7 (Ђапић 6), Бежановић 7, Миловановић 7, Цвјетићанин 9 (Терзић), Небригић 7, Војновић 7, Рокса 7.

Обућари су били бољи тим, све до финиша сусрета. Онда је на сцену ступио Тојић, који је искористио два центаршута својих саиграча, постигао два прелепа гола, један ногом, други главом и тако спасао свој тим од пораза.

М. Трифковић

ЕРДЕВИК: Ердевик - Обилић 1:1, ШИД: Једнота  -Слога (Ч) 3:3, РУМА: Јединство - Слобода 3:0, РАВЊЕ: Зека Буљубаша - Трговачки 2:1, НОЋАЈ: Змај -Фрушка гора 2:2, МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Граничар (К) 1:1, БЕРКАСОВО: Сремац - Сремац (Ј) 1:2, АДАШЕВЦИ: Граничар - Бикић 1:0.

 1. Фрушкогорац       18     13     4      1      40:10        43

 2. Граничар (К)        18     10     6      2              35:15                36

 3. Сремац (Б)   18     11     3      4              35:17                36

 4. Јединст. (Р)  18     10     5      3              35:14                35

 5. Обилић        18     9      6      3              39:24                33

 6. Бикић  18     8      8      2                      30:9         32

 7. Фрушка гора        18     9      4      5              36:17        31

 8. Граничар (А)        18     8      4      6              30:24        28

 9. З. Буљубаша       18     9      1      8              32:29        28

10. Змај    18     7      5      6                      38:25                26