Međuopštinska liga Srem – zapad: Trgovci iznenadili lidera

16.10.2019. 09:18 09:24

​​​​​​​Zeka Buljubaša - Trgovački 2:2 (0:0)

RAVNJE: Igralište Zeke Buljubaše, gledalaca 50, sudija Todorović (Sremska Mitrovica). Strelci: Miražić u 59.  i M.  Martinović u 63.  za Zeku Buljubašu, a Drča u 52.  i Petrović u 77.  minutu za Trgovački.  Žuti kartoni: Galetić, N.  Nikolić, Đokić (Trgovački).

ZEKA BULJUBAŠA: Jevtić 8, Nikolić 8 (Belovuković 8), N.  Pavlović 8, Belić 9, D.  Pavlović 7 (M.  Martinović 9), Vuga 7, Samardžić 8, D.  Martinović 7, Vitorović 8 (Todorović), Č.  Milovanović 8 (Miražić 9), Kopunović 9.

TRGOVAČKI: Vuković 8, Đokić 8 (Nedić 7), Aljić 7, N.  Nikolić 8, Debeljak 8 (Beganović 7), Mijatović 8, Malešević 7, Petrović 8, Krstić 7, Drča 8, Galetić 8.

U veoma dobroj igri gosti su zasluženo odneli bod,  iako su domaćini stvarali prilike, ali ih i promašivali. Još u prvom poluvremenu mogili su voditi bar sa dva, tri gola razlike. U nastavku gosti i bolji i postigli su i dva gola.

Ž.  Relić

Sloga (V) - Sloboda 0:1 (0:1)

VOGANJ: Igralište Sloge, gledalaca 100, sudija  R.  Petrović (Sremska Mitrovica). Strelac: Žegarac u 33.  minutu.  Žuti kartoni: Cvijanović (Sloga), Antonić, Tomić, Čevizović, Radojčić, Žegarac (Sloboda).  Crveni karton: Ristanović (Sloga).

SLOGA: Der, A.  Marković, Jorgić (Gemeri), Branković, Cvijanović, Stanić, Sabo, Pupovac (Bežanović), Trajković, Ristanović, D.  Marković (Ristić).

SLOBODA: Milanović, Ivanović, Šulaja, Nedeljković, Antonić, Tomić, Čevizović, Tot, Zmijanac, Žegarac (Alinčić), Radojčić (Savić).

Domaćini su bili mnogo bolji rival, stvarali prilike igrače Slobode sabili na svuju polovinu, ali nisu uspeli da postignu pogodak.  Gosti su iz jedne kontre matirali Dera i bodovi su otputovali u Šašince.

G.  Vasić

Graničar (A) - Jednota 3:2 (1:1)

ADAŠEVCI: Igralište Graničara, gledalaca 100, sudija Bilić (Morović). Strelci: Papuga u 23, Starčević u 74.  i Vujić u 86.  za Graničar, a Skakavac u 36.  (autogol) i Radonjić u 58.  minutu za Jednotu.  Žuti kartoni: V.  Mijanović (Graničar), Petrović, Šolaja (Jednota).

GRANIČAR: Kozeljac, Vasiljević, M.  Mijanović, Skakavac, Radmanović (Vurdelja), Papuga, V.  Mijanović, Vujić (Starčević), Andriška (Opojevlić), Miličić, Malić.

JEDNOTA: Stojadinović, Đurđević, Šipka, Poluga, Hrček, Petrović (Šolaja), Milutinović (Medić), N.  Kotarlić (Radonjić), Dumitrović (Kološnjaj), R.  Kotarlić (Gojković), Popović (Stankić).

Obe ekipe igrale su dobro posebno domaćini, koji su na kraju zasluženo slavili u finišu utakmice.  Šiđani su u nastavku igre iznenadili i poveli sa 2:1, ali nisu imali snage da sačuvaju  vođstvo.

P.  Simić

Sremac (B) - BSK 2:2 (1:0)

BERKASOVO: Igralište Sremca, gledalaca 50, sudija Ždinjak (Šid). Strelci: Vranov u 18.  i 60. za Sremac, Skorupan u 82.  i Ž.  Ćirić u 85. minutu za BSK. Žuti kartoni: Dragojević, T.  Plemnić, Cvjetić (BSK).

SREMAC: Milanović 7, Čavić 8, Vranov 8, Aleksić 8, Subić 8, Levaja 7, Z.  Smajić 7, Mijatović 8, Vlaisavljević 7 (Bilić), Eror 8 (Janković), Jovanović 7.

BSK: Rogić 7 (P.  Kovandžić), T. Plemić 7, Mrvičin 7, M. Laketić 7, Smajlović 7, D.  Plemić 7,  Dragojević 7, Skorupan 8, Cvjetić 7 (Mitrović), Ž. Ćirić 7, B.  Ćirić 7.

Prava prvenstvena utakmica. Čvrstva i borbena igra rivala. Kod rezultata 2:0, domaćini su mogli da udvostruče vođstvo. I onda je stigla kazna. Skorupan je iz slobodnog udarca s 18 metara smanjio rezultat, a potom i Ž. Ćirić posle kontre uspeo da izjednači.

Z.  Vidović

Bikić - Obilić 2:2 (2:1)

BIKIĆ DO: Igralište Bikića, gledalaca 150, sudija Končar (Erdevik). Strelci: Miletić u 11. i 45.  za Bikić, Janković u 39.  i R.  Mikić u 48.  minutu za Obilić.  Žuti kartoni: Kljajić, Nedić, Pekić (Bikić), R.  Mikić, Vidović (Obilić).

BIKIĆ: Klisurić 6, Tepšić 6 (Kladušić 7), G.  Momčilović 7, Basrak 6, Pavić 6, D.  Momčilović 8, Knežević 6, Nedić 6 (Kljajić), Miletić 8 (Radmanovac), Dobrić 7, Dević 6 (Pekić).

OBILIĆ: Bratić 7, Bastašić 6 (Ognjenović 6), Ilibašić 7 (Stambolija 6), Vidović 7, Uskoković 7, Čavić 7, Blažanović 6, A.  Zec 7, Janković 6, R.  Mikić 7.

Domaćini u prvom poluvremenu bolji od rivala iz Kukujevaca.  Postigli su i dva gola i propustili još nekoliko baš povoljnih šansi za ubedljivije vođstvo. U nastavku igre gosti su igrali kao prepođeni i osvojili bod.

B. Basrak

Fruška gora - Fruškogorac 2:1 (1:1)

RUMA: Igralište Fruške gore, gledalaca 60, sudija Radić (Irig). Strelci: Roksa u 39.  i Vuković u 78. (iz penala) za Frušku goru, a   Mačkić u 25.  minutu za Fruškogorac.  Žuti kartoni: Stoiljković, Vuković, Dejanović (Fruška gora), Ž. Đorić, Trnić (Fruškogorac).

FRUŠKA GORA: Mandić, Matić, Stoiljković, Grubješić, Đapić (Škondrić), Mijajlović, Roksa (Popović), Vuković, Lošić (Janjić), Dejanović, Samardžija (Savić).

FRUŠKOGORAC: Erceg, M. Gajić (Kočić), N. Gajić (Vukojević), Trnić, I.  Đorić, Dušan Grabić, R. Krstić (Todić), Ž. Đorić, Mačkić, Panić, Đuričić (D. Krstić).

Veoma dobra i zanimljiva utakmica, prava prvenstvena. I pored toga što su gosti prvi poveli i imali pregršt šansi, od kojih je mnoge sprečio golman domaćih Mandić da se ne nađu u njegovoj mreži,  domaćini su iskoristili dve početničke greške gostujuće odbrane, i osvojili sva tri boda.

D.  Čučin

Sloven - Sloga (Č) 9:0 (8:0)

RUMA: Stadion Slovena, gledalaca 100, sudija Pavlović (Ogar). Strelci: Adamović u 2. i 39, Eror u 15, 22, 25. i 26, Batanjski 32. i Samardžić u 36. i Vukelić u 55. minutu.

SLOVEN: Vasović, Kljajić, Birinji, Kalajdžić, Jović, Samardžić, Batalo, Batanjski, Eror, Adamović, Bjelobrk (Vukelić).

SLOGA: Sekulić, Slavko Kekić, Slobodan Kekić, Arambašić, Bogosavljević, Zec 7, Draganović, Cvjetić.

Gosti iz Čalme nastupili sa samo osam igrača, a domaćini došli lako, do više, nego ubedljive pobede.

M.  Ivošević

BIKIĆ DO: Bikić - Obilić 2:2, BERKASOVO: Sremac - BSK 2:2, RAVNJE: Zeka Buljubaša - Trgovački 2:2, VOGANJ: Sloga - Sloboda 0:1, ADAŠEVCI: Graničar - Jednota 3:2, RUMA: Sloven - Sloga (Č) 9:0, Fruška gora - Fruškogorac 2:1.

1. Z. Buljubaša         8      5      2      1      19:12        17

2. Sloven                   8      4      4      0      20:4  16

3. Fruškogorac          8      5      1      2      24:13        16

4. BSK                          8      5      1      2      18:9  16

5. Sremac (B)              8      4      1      3      18:15        13

6. Fruška gora            8      4      0      4      20:13        12

7. Bikić                       8      3      3      2      21:16        12

8. Graničar (A)           8      3      2      3      12:10        11