Međuopštinska liga Srem: Sreća prati lidera

03.04.2019. 12:18 12:22
Izvor: Tiker

Fruškogorac - Donji Srem 0:0

MANĐELOS: Igralište  Fruškogorca, gledalaca 150, sudija  Banjanin (Morović). Žuti kartoni: Dušan Grabić, Đuričić (Fruškogorac), Vesić (Donji Srem).

FRUŠKOGORAC: Teodorović 8, Petrović 7 (Babić), Vukojević 7, I. Đorić 7, Jošić 7, Dušan Grabić 7, Đuričić 7, Trnić 7, Mačkić 7 (Đ. Krstić), Dragoljub Grabić 7, M. Gajić 7 (N. Gajić).

DONJI SREM: Jelača 7, Ljubojević 6, Perišić 6, N. Mitrović 6, Vesić 6, Dronjak 6, Obrenović 6, Ristivojević 6, Nović 6 (Savković), Radovanović 6 (Čavić), Marković 6 (Radivojević).

Veoma čvrsta utakmica u kojoj su domaćini mogli slaviti i to zasluženo, ali lider na tabeli imao je mnogo sportske sreće. Domaći strelci su bili neprecizni. Na dugoj strani gosti nisu imali baš ni jednu pravu šansu.

V. Cvjetić

Zeka Buljubaša - Sloga (V) 2:0 (1:0)

RAVNJE: Igralište Zeke Buljubaše, gledalaca 120, sudija Inđić (Inđija). Strelac: Stanković u 28. i 64.  minutu. Žuti kartoni: Stanković, Jovanović (Zeka Bulljubaša), Nedić (Sloga). Crveni kartoni: Pavlović (Zeka Buljubaša), Zeljković (Sloga).

ZEKA BULJUBAŠA: Jeftić 8, Belić 8 (D. Martinović 7), Pavlović 8, Tojić 8,  Simeunović 8, Jovanović 8, Dobo 8, M. Martinović 8, Nikolić 8, Milan Kopunović 8, Stanković 8 (Milisav Kopunović).

SLOGA: Mačak 7, Petrović 6, Savić 7, Plavšić 7, Jović 7, Ristanović 7, Gemeri 7 (Sabo), Eror 7 (Bosančić) Vitas 7, Zeljković 8, Nedić 8 (Mudrić 7).

Domaćini su bili bolji, a dvostruki strelac Stanković je iskoristio dobru igru i samo je završio uspešne akcije svojih saigrača golovima iz preciznih šuteva sa oko 15 metara.

Ž. Relić

Mitros - Sloga (Č) 3:0 (0:0)

SREMSKA MITROVICA: Stadion Mitrosa, gledalaca 100, sudija Relić (Martinci). Strelci: Malinović u 68. i 70. i Stojanović u 87. minutu. Žuti kartoni: Malinović (Mitros), Zeljković (Sloga).

MITROS: Mršić -, N. Stojanović 8, Panić 8, Trubić 7, Malinović 9, S. Simjanovski 8, Krstić 7 (Santovac 7), Babić 8, Mataruga 8 (Mirkov 7), Nikolić 7 (Makitanović 7), Mirković 7.

SLOGA: Zeljković 7, Slavko Kekić 6, Topić 6, Timotijević 6, Cvjetić 7, Arambašić 6, Todić 7 (Antonić), Bojanić 6, Slobodan Kekić 7, Miljanović 6 (Draganović), Sekulić 7.

I pored dobre i zanimljive igre rivala vredno je pomenuti, da su gosti prvi deo utakmice odigrali čvrsto i organizovano u odbrani. I u drugom poluvremenu dok su imali snage i kondicije dobro su parilali stalnim napadima mesara. Onda je Malinović za dva minuta dva puta matirao odličnog golmana Zeljkovića. Malinović je prvi gol postigao posle nabacivanja lopte iz slobodnog udarca koji je efektno izveo Makitanović. Drugi gol Malinović je pripremio sam sebi. Konačan rezultat je postavio Stojanović posle kontre.

R. Petković

Obilić - BSK 1:1 (0:0)

KUKUJEVCI: Igralište Obilića, gledalaca 100, sudija Stojković (Dobrinci). Strelci: Meničanin u 75. za Obilić, a Ivković u 50. minutu za BSK. Žuti kartoni: Ilibašić, Milosavljević (Obilić), T. Plemić, Miletić, Mitrović (BSK).

OBILIĆ: Medaković, M. Zec (Milosavljević), Ilibašić, Popović, A. Zec, Radivojšić, Bolić, Ljiljak (Stefanović), Bertić, Čavić, Meničanin.

BSK: Šovljanski, T. Plemić, I vković, Mrvčin, M. Laketić, Smajlović (Stojanović), Miletić, Maksimović (A. Plemić), Cvjetić, Mitrović, Brljak (Adžić).

Igrači Obilića su počeli dobro da igraju i bili su bolji rival, ali nisu uspeli da realizuju neke od povoljnih šansi u prvom poluvremenu. Sve promašaje domaćina kaznili su gosti odmah u nastavku meča. Jednu grešku domaće odbrane iskoristio je Ivković. Ipak su domaćini uspeli da poravnaju rezultat posle kontre.

M. D.

Šumar - Napredak (Ž) 2:2 (0:0)

OGAR: Igralište Šumara, gledalaca 150, sudija Todorović (Inđija). Strelci: G. Miličević u 48. i Z. Milečević u 64. za Šumar,  a M. Savić u 74. i 78. minutu za Napredak. Žuti kartoni: Obradović, Radovanović, M. Vukić, Spasojević (Šumar), Gemeri (Napredak).

ŠUMAR: Petković 7, Z. Miličević 7, Babić 8 (D. Vukić 7), Vračević 7, Đokić 7, Obradović 7, M. Vukić 7, Radovanović 7, G. Miličević 8 (Spasojević 7), Ćopić 7, Perić 8.

NAPREDAK: Krnić 7, Miljković 7, Sekulić 7, M. Savić 8, Radić 7,Gemeri 7, Dokmanović 7 (Višnjić), Vučetić 7, Buzaš 7, Topić 7 (V. Jugović), Vujović 7 (Vujinović).

Ogarčani nisu ostvarili očekivanu pobedu. Mada su domaćini imali nekoliko lepih prilika još u prvom poluvremenu, ali strelci su bili neprecizni.

M. Radojčić

Fruška gora - Hajduk (V) 0:1

RUMA: Igralište Fruške gore, gledalaca 150, sudija Pavlović (Ogar). Strelac: Gavrilović u 35. minutu (iz penala).Žuti kartoni: Grubješić (Fruška gora), Gavrilović, Đorđević, Ličanin (Hajduk)

FRUŠKA GORA: Mandić, 7, Grubješić 7, Mušicki 7, Mijajlović 7, Vuković 7 (Cvetićanin), Dejanović 7, Knežević 7, Vejnović 7, Janjić 7 (Lazarević 7), Marjanović 7, Samardžija 7.

HAJDUK:  Mitrović 7, Kovačević 7, Đorđević 7, Marković 7 (Ličanin 7), Janković 7 (Damjanović 7),  Gavrilović 8, Grbatinić 7 (Stanković 7), Grujičić 7, Veteha 7, Perić 7, Radovanović 7.

Domaćini su po igri zaslužili u drugom poluvremenu da osvoje makar bod, jer su imali izvanredne šanse. Ali, golman gostiju Mitrović je branio kao da ima sto ruku. I pored toga što su postigli samo jedan gol gosti su bili mnogo bolji rival u prvom poluvremenu. Dva puta su pogodili prečku, a i golman Mandić je odbranio nekoliko teških udaraca. Gavrilović je doneo gostima pobedu iz najstrože kazne, koju je skirivio Janjić nesmotrenim startom u svom kaznenom prostoru.

D. Čučin

Mladost (B) - Graničar (O) 2:1 (0:1)

BUĐANOVCI: Igralište Mladosti, gledalaca 100, sudija Ipač (Maradik). Strelci: D. Ljubinković u 75. (iz penala) i D. Krivošija u 83. za Mladost, a N. Živanović u 21. minutu za Graničar. Žuti karton: Simić, D. Krivošija, Z. Krivošija, Radović (Mladost), Dražić, Čavić (Graničar).

MLADOST: Stević 7, Ljubinković 6, Krivošić 7 (Solahović 7), Simić 7, Radović 7, D. Krivošija 8, Lukić 6, Lilić 5 (D: Ljubinković 7), Jugović 6 (Z. Krivošija 7), Košutić 7, Tomić 9.

GRANIČAR: Samardžić 6, S. Mihajlović 6, Nikolić 7, Petković 7 (Čavić 6), M. Živanović 6, M. Mihajlović 6, Gmizić 7, Dražić 7, N. Živanović 7, Lisulov 8, Lazić 7.

B. Gvoka

Bikić Do - Krušedol 3:0 (2:0)

BIKIĆ DO: Stadion Bikić Dola, gledalaca 150, sudija Miškulin (Ruma). Strelci: Kljajić u 20, Dobrić u 25. i Radmanovac u 64. minutu. Žuti kartoni: Jovičilić, Pavić (Bikić Do), Tešić (Krušedol).

BIKIĆ DO: Bratić 8, Nedić 7, Subić 8 (Papuga), Čobanović 8, Kljajić 9, Pavić 8, Jovičilić 7, Momčilović 8, Radmanovac 8 (Bajrami), Miletić 8, Dobrić 7 (Malivuk).

KRUŠEDOL: Tuvegdžić 7, Pejić 6, Milanov 6, Gostojić 7, Klajić 6, Tešić 7, Moravek 6, Plećaš 7, Ćuk 6, Curaković 6 (Kojić), Marčetić 6 (Radulović 6).

B. Kladušić

BUĐANOVCI: Mladost - Graničar (O) 2:1, RAVNJE: Zeka Buljubaša -Sloga (V) 2:0, MANĐELOS: Fruškogorac - Donji Srem 0:0, SREMSKA MITROVICA: Mitros - Sloga (Č) 3:0, KUKUJEVCI: Obilić - BSK 1:1, OGAR: Šumar - Napredak (Ž) 2:2, RUMA: Fruška gora - Hajduk (V) 0:1, BIKIĆ DO: Bikić Do - Krušedol 3:0.

1. Donji S. (-1)           18     13     4      1      48:14        42

2. Hajduk (V)               18     12     4      2      43:13        40

3. Obilić                  18     12     3      3      32:13        39

4. Bikić Do               18     10     4      4      32:12        34

5. Krušedol              18     11     0      7      39:19        33

6. Mitros                  18     11     0      7      38:30        33

7. Šumar                   18     8      3      7      31:24        27

8. BSK                        18     7      4      7      30:19        25