Međuopštinska liga Srem: Derbi začelja ničiji

21.11.2018. 10:23 10:26
Izvor: Ekipa Mladosti iz Buđanovaca, foto: Privatna arhiva

Mladost (B) - Fruškogorac 1:1 (1:1)

BUĐANOVCI: Igralište Mladosti, gledalaca 30, sudija Radivojević (Bačinci). Strelci: Lazar Lukić u 40.za Mladost, a Đ. Krstić u 4. minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Božičković (Mladost), M. Gajić (Fruškogorac).

MLADOST: Veljović, Čestić, Krivošić, Jovanović, Božičković, Bradarić, Miletić, Gvoka, V. Jugović, Benežan (Luka Lukić) Lilić (Lazar Lukić).

FRUŠKOGORAC: Vuković, N. Gajić, M. Nedić, I. Đorić, D. Krstić, M. Gajić, N. Trnić, Đ. Krstić, G. Nedić, Đukić, Baraksadić.

Konačan rezultat postavljen još u prvom poluvremenu kada su domaćini posle ranog vođstva gostiju izjednačili preko Lazara Lukića. U nastavku igra se najviše odvijala pred golom gostiju, ali u listu strelaca  niko se nije upisao. Ustvari golman gostiju Vuković je sprečio napadače Mladosti, smelim intervencijama.

R. Vladić

Zeka Buljubaša - Mitros 1:2 (1:0)

RAVNJE: Igralište Zeke Buljubaše, gledalaca 50, sudija Selaković (Laćarak).Strelci: Milan Kopunović u 35.za Zeku Buljubašu, Aćimović u 68. i Malinović u 90. minutu (iz penala) za Mitros. Žutii kartoni: Tojić (Zeka Buljubaša), Mataruga, S. Simjanovski, Nikšić, Malinović (Mitros).

ZEKA BULJUBAŠA: Jeftić 8, D. Martinović 8, Pavlović 8, Tojić 8, Belić 8, Milan Kopunović 9, Nikolić 8, Turudić 8, M. Martinović 8, Stanković 8, Galetić 8.

MITROS: Nikšić 8, Mataruga 8, Santovac 8, Panić 8, Aćimović 9, Mirkov 8, Grbić 8, Vukotić 8, Malinović 9, Babić 8, S. Simjanovski 8.

U prvom poluvremenu igrači Zeke Buljubaše su imali još nekoliko prilika, ali bili su za malo neprecizni. Milan Kopunović je postigao gol iz šuta s 15 metara. U nastavku kada su gosti krenuli mnogo angažovanije domaćini nisu mogli više parirati mnogo boljim gostima. Aćimović se upisao u listu strelaca izblizine za poravnanjke rezultata. Mesari su ostvarili pobedu sa penala pošto su domaćini nehotično loptu odigrali rukom u svom kaznenom prostoru.

Ž. Relić

Graničar (O) - Obilić 2:4 (1:2)

OBREŽ: Igralište Graničara, gledalaca 100, sudija Graovac (Ruma). Strelci: Lazić u 30. i Nikolić u 52. za Graničar, Popović u 38, Bertić u 40. i 90. i M. Zec u 57. minutu za Obilić. Žuti karton: Bertić (Obilić).

GRANIČAR: Samaryić 6, Knežević 6, Nikolić 6, Čavić 6, Jovanović 6, Miličević 6, Gmizić 6, M. Mihajlović 6, Lazić 6 (Orlović), S. Mihajlović 6, Živanović 6.

OBILIĆ: Medaković 7, M. Zec 7, Ilibašić 7, Medić 7, Uskoković 7, Blažanović 7, Radivojšić (Stefanović), Bolić 7 (A. Zec), Meničanin 7, Bertić 8, Drobnjak 8.

I pored dobre i zanimljive igre rivala vredno je u ovom meču pomenuti dobru odbranu gostiju i brze kontre. Mogli su gosti slaviti i mnogo ubedljivije. Na drugoj strani domaćini su igrali rastrzano i neorganizovano.

D. Orlović

Sloga (V) - Šumar 5:3 (4:0)

VOGANJ: Igralište Sloge, gledalaca 50, sudija Belić (Irig). Strelci: Siimić u 2. i 18, Dragičević u 12. i 38. i Babić u 66. za Slogu, Vračević u 51. (iz penala), Đokić u 54. i Zujić u 76. minutu za Šumar.

SLOGA: Pečilj (Mačak), Branković, Lasković, Bjelobrk, Jović, Simić, Ljubinković (Mijatović), Dragičević, Eror (Mudrić), Babić, Vukmanović.

ŠUMAR: Petković, N. Cvjetinović, Stjepanović, Trumić, Đokić, Vračević, Gordić, P. Cvjetinović, Zujić, Miličevižć, Despotović.

Voganjci su počeli dobro da igraju i bili su bolji rival i na kraju prvog poluvremena već su vodili sa 4:0. U nastavku igrao se više rutinski fudbal sa domaće strane dok su gosti pokušavali da makar poravnaju rezultat. Ali su uspeli samo da postignu tri gola.

G. Vasić

Donji Srem - Fruška gora 8:0 (3:0)

PEĆINCI: Stadion Suvača, gledalaca 150, sudija Maglić (Inđija). Strelci: Ljubojević u 16. i 38, N. Mitrović u 22. 49. i 55, Nović u 37. i Marković u 73. i 77. minutu. Žuti karton: Božić (Fruška gora). Crveni karton: Grubješić (Fruška gora).

DONJI SREM: Jelača (M. Mitrović), Ljubojević, Stojiljković, Perišić, N. Mitrović, Štetić, Vesić, Obrenović, Ristivojević (Radovanović), Nović (Radivojević), Marković.

FRUŠKA GORA: Mandić, Vlajsević, Božić, Trnić, Samardžija, Mušicki, Mijajlović, Tešić, Borović, Grubješić, Karanfilović.

Da su domaći strelci bili malo precizniji konačan rezultat bi bio bar dvostruko veći.

M. Gmizić

Sloga (Č) - Bikić Do 2:1 (2:0)

ČALMA: Stadion Sloge, gledalaca 60, sudija Grozdanić (Ogar). Strelci: Sekulić u 10. (iz penala) i Slobodan u 34. za Slogu, a Krtinić u 55. minutu za Bikić Do. Žuti karton: Miljanović (Sloga).

SLOGA: Zeljković, Arambašić, Cvjetić (Miljanović), Zec, Draganović, Slobodan Kekić, Slavko Kekić, Sekulić, Majstorović, Lekić, Raca.

BIKIĆ DO: Bratić, Solaković (Čobanović), Aleksić, Pavić, Momčilović, Nedić, Krtinić, Mrvaljević, Bajrami, Dobrić, Tepšić.

Čalmanci su zaslužili po igri da osvoje sva tri boda, jer su se borili svih 90 minuta pošteno i sportski, iako su znali da su iskusni gosti iz Bikić Dola bili favoriti u ovom meču.

Prvi gol su Čalmanci postigli sa penala. Sekulić je bio nepropisno zaustavljen u kaznenom prostoru gostiju. I kod drugog gola u glavnoj ulozi bio je Sekulić.

Napravio je dar mar u odbrani gostiju, onda je vratio loptu do Slobodana Kekića koji je sa osam metara lako matirao Bratića. Krtinić je postigao izvanredan gol. Šutirao je loptu s 16 metara i lopta je završila u samim rašljama.

G. Malešević

Napredak (Ž) - Hajduk (V) 2:2 (2:1)

ŽARKOVAC: Igralište Napretka, gledalaca 100, sudija Ipač (Maradik). Strelci: Topić u 30. i M. Savić u 39. za Napredak, a Veteha u 33. i Grbatinić u 62. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Topić, S. Višnjić, Miljković (Napredak), Kljajić, Arbić, V. Gavrilović (Hajduk). Crveni karton: Perić (Hajduk).

NAPREDAK: Knežević 8, S. Višnjić 7, Vučetić 8, Miljković 7, Sekulić 7, Kovačević 7, M. Savić 9, S. Savić 7, Topić 9, B. Ristanović 7, Jakšić 6 (Vujinović 7).

HAJDUK: Mitrović 8, Arbić 7, Đorđević 7, Radovanović 7, Antunović 7, Perić 6, V. Gavrilović 7,   Marjanović 7 (Stanković), Grbatinić 8, Veteha 9, Kljajiić 7.

Opet je na žarkovačkoj „Bonbonjeri“  bilo interesantno. Domaćini su u prvom poluvremenu bili mnogo bolji rival. Postigli su dva gola, a imali su još nekoliko prilika da potpuno dotuku izvanrednog rivala. To su gosti i dokazali u nastavku. Igrali su dobro i na kraju gol Grbatinića im je doneo bod.

N. Krnić

BSK - Krušedol 4:0 (2:0)

BEŠENOVO: Stadion BSK-a, gledalaca 100, sudija Pavlović (Ogar). Strelci: Ž. Ćirić u 33, Vitorović u 39.i Mitrović u 60. i 82. minutu. Žuti karton: Potkonjak (Krušedol). Crveni karton: Milanov (Krušedol).

BSK: Teodorović 8, Ivković 8 (T. Kovandžić 8), Mrvičin 8, M. Laketić 8, Ž. Đorić 8, D. Plemić 8, Lukić 8, Mitrović 9, Ž. Ćirić 8 (P. Kovandžić 8), B. Ćirić 8 (A. Plemić 8).

KRUŠEDOL: Tuvedžić 5, Potkonjak 6, Moravek 7, Pejić 6, Milanov 5, Gostojić 6, Klajić 6, Tešić 6, Erkanović 6, Plećaš 6 (Radulović 6), Jovanović 6 (Ćuk 6).

Igrači BSK-a bili su mnogo bolji rival u toku svih 90 minuta, promašili su još niz šansi, pa gosti iz Krušedola mogu biti zadovoljni što su primili samo četiri gola. Ž. Ćirić je povratnu loptu sa osam metara sproveo u mrežu iz voljej udarca. Vitorović je matirao golmana Tuvedžića iz slobodnog udarca s 22 metra. U nastavku na scenu je stupio dvostruki strelac Mitrović. Prvo je iskoristio kiks grešku golmana gostiju Tuvedžića, a potom ga je savladio i iz šuta s 16 metara.

M. Ilić

BUĐANOVCI: Mladost - Fruškogorac 1:1, RAVNJE: Zeka Buljubaša-Mitros 1:2, OBREŽ: Graničar - Obilić, VOGANJ: Sloga - Šumar 5:3, PEĆINCI: Donji Srem - Fruška gora 8:0, ČALMA: Sloga - Bikić Do 2:1, BEŠENOVO: BSK - Krušedol 4:0, ŽARKOVAC: Napredak - Hajduk (V) 2:2.

1. Donji Srem     14     11     3      0      43:9  36

2. Obilić            14     9      2      3      26:12        29

3. Hajduk (V)        14     8      4      2      32:12        28

4. Bikić Do       14     8      3      3      27:10        27

5. Krušedol      14     9      0      5      28:15        27

6. Mitros          14     8      0      6      28:25        24

7. BSK                14     7      2      5      28:13        23

8. Sloga (V)       14     5      6      3      23:16        21