LŠ: Poraz Zvezde od raspoloženog Napolija

28.11.2018. 23:12 23:14
Izvor: Duel Napolija i Crvene zvezde, foto: UEFA

Na još jednom gostovanju, iz domena najtežih, fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Napolija (1:3).

Ničem drugom Beograđani nisu ni mogli da se nadaju s obzirom na to kako su odigrali meč.

Naša ekipa nije prikazala drčnost iz beogradskog duela sa Liverpulom. Jednostavno, momci Vladana Milojevića preterano su se povukli, dozvolili domaćinima da se za sve pitaju. Kao da su crveno-beli razmišljali što manje golova da prime. Iz takvog pristupa je proizašla prilika za Mertensa u 5. minutu, koju je Borjan osujetio, a nedugo potom i pogodak Hamšika. Slovački reprezentativac bio je sam na drugoj stativi, posle kornera sa leve strane, i neometan sproveo loptu u mrežu.

Crveno-beli su tek povremeno prelazili polovinu Italijana i pokazalo se, da kada to čine, mogu biti opasni. Već u prvom prodoru imali su priliku. Marin je sjajno polulevo proigrao Simića, ovaj šutirao, a Ospina odbranio.

Utakmica je, inače, igrana u sporom ritmu, čekala se greška protivnika, a domaći su još jednu dočekali u 28. minutu, kada je Kulibali prekinuo akciju Zvezde, kombinovao sa Kaljehonom i našao se u prilici, ali je Borjan još jednom bio odličan. Ipak, naši momci nisu uspeli da se odbrane nešto kasnije. Fabijan Ruiz je centrirao sa leve strane, a Mertens smestio loptu u mrežu. Pokazalo se, kao i u Parizu i Liverpulu da crveno-beli nemaju herca za najteža gostovanja i otud olako primljeni golovi.

Pokušao je Vladan Milojević u nastavku uvođenjem hitronogog Joveljića da promeni nešto, ali u tome nije uspeo. I dalje se Napoli za sve pitao i ređale su se prilike pred Zvezdinim golom. U 52. minutu lopta je došla do Mertensa, ovaj se lako oslobodio Degeneka i savladao Borjana. Nadu crveno-belima dao je Marin u 58. minutu kada je odlično uposlio Bena koji je iza leđa odbrane Italijana savladao Ospinu. Bio je to plod nešto opreznije igre Italijana koji su se posle vođstva od 3:0 rešili da brane rezultat. Shvatili su to Beograđani i sve češće pritiskali odbranu domaćina. A, kako bi se sve završilo pitanje je da je lopta Ebesilija sa 20 metara završila u mreži umesto na rukama golmana Ospine.

Ovako, ostalo je 3:1 i poraz Crvene zvezde u 5. kolu Lige šampiona.

I. Lazarević

NapoliCrvena zvezda 3:1 (2:0)

NAPULJ: stadion ,,San Paolo“, gledalaca: 42.000. Sudija: Manzano (Španija). Strelci: Hamšik u 11. i Mertens u 35. i 52. za Napoli, a Ben u 58. minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Hisaj (Napoli), a Krstičić, Jovančić, Gobeljić (Crvena zvezda).

NAPOLI: Ospina 6,5, Maksimović 6,5, Albiol 6 (Hisaj 6), Kulibali 8, Rui 6, Hamšik 8, Alan 7, Ruiz 7, Kaljehon 8 (Rog), Mertens 8, Insinje 7 (Zjelinski 6).

CRVENA ZVEZDA: Borjan 7, Gobeljić 6, Degenek 6, Babić 6, Rodić 6, Srnić 6 (Jovančić 6,5), Krstičić 6,5, Ben 7, Marin 7,5, Simić 6,5 (Ebesilijo 6,5), Stojiljković 6 (Joveljić 6).

LŠ: Napoli - Crvena zvezda 3:1

28.11.2018. 21:06 22:54
LŠ: Atletiko osigurao osminu finala

28.11.2018. 21:02 21:05
LŠ: U osminu finala prošli Real, Roma, Siti, Junajted i Bajern

27.11.2018. 23:21 23:35