105.2585

ЛШ: Пораз Звезде од расположеног Наполија

28.11.2018. 23:12 23:14
Извор: Duel Napolija i Crvene zvezde, foto: UEFA

На још једном гостовању, из домена најтежих, фудбалери Црвене звезде поражени су од Наполија (1:3).

Ничем другом Београђани нису ни могли да се надају с обзиром на то како су одиграли меч.

Наша екипа није приказала дрчност из београдског дуела са Ливерпулом. Једноставно, момци Владана Милојевића претерано су се повукли, дозволили домаћинима да се за све питају. Као да су црвено-бели размишљали што мање голова да приме. Из таквог приступа је произашла прилика за Мертенса у 5. минуту, коју је Борјан осујетио, а недуго потом и погодак Хамшика. Словачки репрезентативац био је сам на другој стативи, после корнера са леве стране, и неометан спровео лопту у мрежу.

Црвено-бели су тек повремено прелазили половину Италијана и показало се, да када то чине, могу бити опасни. Већ у првом продору имали су прилику. Марин је сјајно полулево проиграо Симића, овај шутирао, а Оспина одбранио.

Утакмица је, иначе, играна у спором ритму, чекала се грешка противника, а домаћи су још једну дочекали у 28. минуту, када је Кулибали прекинуо акцију Звезде, комбиновао са Каљехоном и нашао се у прилици, али је Борјан још једном био одличан. Ипак, наши момци нису успели да се одбране нешто касније. Фабијан Руиз је центрирао са леве стране, а Мертенс сместио лопту у мрежу. Показало се, као и у Паризу и Ливерпулу да црвено-бели немају херца за најтежа гостовања и отуд олако примљени голови.

Покушао је Владан Милојевић у наставку увођењем хитроногог Јовељића да промени нешто, али у томе није успео. И даље се Наполи за све питао и ређале су се прилике пред Звездиним голом. У 52. минуту лопта је дошла до Мертенса, овај се лако ослободио Дегенека и савладао Борјана. Наду црвено-белима дао је Марин у 58. минуту када је одлично упослио Бена који је иза леђа одбране Италијана савладао Оспину. Био је то плод нешто опрезније игре Италијана који су се после вођства од 3:0 решили да бране резултат. Схватили су то Београђани и све чешће притискали одбрану домаћина. А, како би се све завршило питање је да је лопта Ебесилија са 20 метара завршила у мрежи уместо на рукама голмана Оспине.

Овако, остало је 3:1 и пораз Црвене звезде у 5. колу Лиге шампиона.

И. Лазаревић

НаполиЦрвена звезда 3:1 (2:0)

НАПУЉ: стадион ,,Сан Паоло“, гледалаца: 42.000. Судија: Манзано (Шпанија). Стрелци: Хамшик у 11. и Мертенс у 35. и 52. за Наполи, а Бен у 58. минуту за Црвену звезду. Жути картони: Хисај (Наполи), а Крстичић, Јованчић, Гобељић (Црвена звезда).

НАПОЛИ: Оспина 6,5, Максимовић 6,5, Албиол 6 (Хисај 6), Кулибали 8, Руи 6, Хамшик 8, Алан 7, Руиз 7, Каљехон 8 (Рог), Мертенс 8, Инсиње 7 (Зјелински 6).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 7, Гобељић 6, Дегенек 6, Бабић 6, Родић 6, Срнић 6 (Јованчић 6,5), Крстичић 6,5, Бен 7, Марин 7,5, Симић 6,5 (Ебесилијо 6,5), Стојиљковић 6 (Јовељић 6).

ЛШ: Наполи - Црвена звезда 3:1

28.11.2018. 21:06 22:54
ЛШ: Атлетико осигурао осмину финала

28.11.2018. 21:02 21:05
ЛШ: У осмину финала прошли Реал, Рома, Сити, Јунајтед и Бајерн

27.11.2018. 23:21 23:35