Kvalifikacije za EP: „Orlići” nemoćni protiv „baćuški”

19.11.2019. 21:23 22:23
Izvor: Naši mladi reprezentativci teško su prolazili kroz rusku odbranu Foto: FSS

NIŠ: Mlada reprezentacija Srbije nije uspela u Nišu da pobedi selekciju Rusije i izbije na drugo mesto kvalifikacione grupe za Evropsko prvenstvo. „Orlići“ će u naredna četiri meča pokušati da izbore plasman na veliko takmičenje, ali biće vrlo teško.

Kao i protiv Estonije naša reprezentacija je furiozno ušla u meč. Već na početku sevnule su dve kontre koje se nažalost nisu završile pogotkom. Činilo se da Srbija sve drži pod kontrolom, a onda jedna munjevita akcija Rusa – Čalov prima loptu sa desne strane i smešta je u mrežu. Trenutak napažnje koštao je naše momke primljenog pogotka.

Ono na čemu su ,,orlići“ insistirali na meču je posed lopte iz kojeg može nešto više da se napravi. Međutim, izabranici Ilije Stolice naleteli su na vrlo disciplinovanog protvnika, koji je dobro pokrivao prostor, i nije dao ozbiljnije da mu se zapreti. U tome se videla snaga selekcije ,,baćuški“ koja je pre ovog meča bila bez i jednog poraza, prva na tabeli. Naši momci su morali rešenja da traže i dugim loptama što svakako nije moglo biti svrsishodno. U 24. minutu, ipak, naši momci su izveli odličan napad, Joveljić je šutirao glavom, loptu najpre zahvatio Safonov, a potom je ona završila na stativi. Vremenom su Rusi preuzeli inicijativu i to je rezultiralo drugim golom koji je postigao Sulejmanov, posle greške Stuparevića.

U drugom poluvremenu pokušali smo da se nametnemo, ali su Rusi u potpunosti umrtvili igru. Izuzetno pokretiljivi bili su momci selektora Galaktionova koji je fantastično pripremio utakmicu. Bili su bezopsni ,,orlići“, ništa značajnije nisu uspevali da urade. U 69. minutu nagoveštaj opasnosti po gol gostiju, ali šut Birmančevića je izblokiran. Potom Srbije kreće u totalnu ofanzivu, sa izuzetno jakim napadom. Ali, i Rusi su odgovrili na tom, izmenama formaciju pretvorivši u još neprobojniju. U 78. minutu Čumić odlično prolazi po levoj strani, šalje loptu do Vidosavljevića koji šutira preko gola. Bila je to najbolja prilika naše selekcije u drugom poluvremenu.

Nažalost, „orlići“ nisu imali snage da do kraja urade nešto više i ostalo je – 0:2. Ali, mora se reći da su oštećeni u 89. minutu kada je Oblijakov igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali sudija Munuera nije ništa svirao, baš kao i u dve prethodne, poprilično sumnjive situacije.

I. Lazarević

Srbija – Rusija 0:2 (0:2)

NIŠ: stadion ,,Čair“, gledalaca: 5.000. Sudija: Munuera (Španija). Strelci: Čalov u 9. i Lomovicki u 44. minutu. Žuti kartoni: Petrović, Mašović (Srbija), a Sulejmanov (Rusija).

SRBIJA: M. Ilić 6, Marković 6, Veselinović 6, Mašović 6, I. Ilić 6, L. Ilić 6 (Vidosavljević), N. Petrović 6 (Birmančević), Nišić 6,5, Stuparević 6 (Čumić), Joveljić 6,5, Adžić 6,5 (Tedić).

RUSIJA: Safonov, Raskazov 6,5, Divejev 6,5, Evgenjev 6,5, Lisov 6,5, Umjarov 6,5, Kučaev 6,5 (Glebov), Obljakov 6,5, Sulejmanov 7 (Glušenkov), Čalov 7 (Ignjatijev), Lomovicki 7 (Grulev).