HOLANĐANI I FRANCUZI ODIGRALI BEZ GOLOVA: Simonsu poništen gol (VIDEO)

21.06.2024. 23:04 23:10
Izvor: Tanjug (AP Photo/Sergei Grits)

Utakmica Holandije i Francuske prva je na ovom Evropskom prvenstvu koja je završena bez golova.

Ovaj rezultat odgovara jednima i drugima, jer ih ostavlja u realnim izgledima da se plasiraju u nokaut fazu takmičenja.

Holandija i Francuska posle dva kola imaju po četiri boda i u poslednjem kolu će tražiti potvrdu za plasman u osminu finala.

Fudbaleri Holandije i Francuske odigrali su zanimljivu utakmicu u kojoj su samo falili golovi. Rezultat u drugom kolu grupe D je glasio 0:0. Gol koji je poništen Ćaviju Simonsu zbog ofsajda mogao bi da podigne mnogo prašine.

Odmah na početku meča je Džeremi Frimpong imao odličnu priliku, Manjan je intervenisao izvanredno. Igralo se otvoreno i na drugoj strani, pa je tri minuta kasnije Grizman iz daljine šutirao, Ferbrugen je bio spreman da interveniše.

Nije bolju priliku mogao da ima Grizman od one u 14. minutu. Rabio je ušao u peterac, bio nesebičan i „na tacni“ dodao do kapitena Francuske, međutim, igrač Atletiko Madrida je promašio prazan gol, odnosno promašio je loptu. Francuska je preuzela inicijativu, a Holandija je imala prilike iz kontre. Takvu je imao Gakpo u 18. minutu, Manjan je bio raspoložen.

Francuzi su preuzeli dominaciju u prvom poluvremenu, a Tiram je propustio još jednu izglednu šansu u 28. minutu kada se našao u šesnaestercu nebranjen, ali je gađao visoko iznad prečke.

Drugo poluvreme je počelo u znaku Francuske, ali je prva dobra prilika došla tek u 65. minutu. Odlično su Francuzi odigrali akciju, Dembele je sjajno proigrao Grizmana koji je ponmovo sa pet metara promašio veliku priliku. Samo tri minuta kasnije se i Dembele našao u šansi pošto je „promešao“ Akea, ali je šutirao preko gola.

Holandija je u 69. minutu meča zatresla mrežu golom Ćavija Simonsa, ali je Entoni Tejlor poništio gol posle kontroverznog ofsajda i dva minuta VAR provere.

Francuzi su bili konkretniji do kraja utakmice, ali nisu uspeli da naprave ozbiljnije prilike. Holanđani su se na kraju utakmice branili i ipak prihvatili bod koji su na kraju i osvojili.