104.8191

ХОЛАНЂАНИ И ФРАНЦУЗИ ОДИГРАЛИ БЕЗ ГОЛОВА: Симонсу поништен гол (ВИДЕО)

21.06.2024. 23:04 23:10
Извор: Tanjug (AP Photo/Sergei Grits)

Утакмица Холандије и Француске прва је на овом Европском првенству која је завршена без голова.

Овај резултат одговара једнима и другима, јер их оставља у реалним изгледима да се пласирају у нокаут фазу такмичења.

Холандија и Француска после два кола имају по четири бода и у последњем колу ће тражити потврду за пласман у осмину финала.

Фудбалери Холандије и Француске одиграли су занимљиву утакмицу у којој су само фалили голови. Резултат у другом колу групе Д је гласио 0:0. Гол који је поништен Ћавију Симонсу због офсајда могао би да подигне много прашине.

Одмах на почетку меча је Џереми Фримпонг имао одличну прилику, Мањан је интервенисао изванредно. Играло се отворено и на другој страни, па је три минута касније Гризман из даљине шутирао, Фербруген је био спреман да интервенише.

Није бољу прилику могао да има Гризман од оне у 14. минуту. Рабио је ушао у петерац, био несебичан и „на тацни“ додао до капитена Француске, међутим, играч Атлетико Мадрида је промашио празан гол, односно промашио је лопту. Француска је преузела иницијативу, а Холандија је имала прилике из контре. Такву је имао Гакпо у 18. минуту, Мањан је био расположен.

Французи су преузели доминацију у првом полувремену, а Тирам је пропустио још једну изгледну шансу у 28. минуту када се нашао у шеснаестерцу небрањен, али је гађао високо изнад пречке.

Друго полувреме је почело у знаку Француске, али је прва добра прилика дошла тек у 65. минуту. Одлично су Французи одиграли акцију, Дембеле је сјајно проиграо Гризмана који је понмово са пет метара промашио велику прилику. Само три минута касније се и Дембеле нашао у шанси пошто је „промешао“ Акеа, али је шутирао преко гола.

Холандија је у 69. минуту меча затресла мрежу голом Ћавија Симонса, али је Ентони Тејлор поништио гол после контроверзног офсајда и два минута ВАР провере.

Французи су били конкретнији до краја утакмице, али нису успели да направе озбиљније прилике. Холанђани су се на крају утакмице бранили и ипак прихватили бод који су на крају и освојили.