GRADSKI DERBI U OSMINI FINALA FUDBALSKOG KUPA SRBIJE: Vošina pobeda bez problema

06.12.2023. 20:02 21:44
Izvor: R. Hadžić

Fudbaleri Vojvodine nisu imali problema da se plasiraju u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su savladali gradskog rivala, prvoligašku ekipu Mladosti GAT sa 2:0). Terani hladnoćom, uostalom – decembar je, igrači dva novosadska kluba žustro su otvorili susret, a inicijativu je, baš kao što se to i očekivalo, preuzeo tim Vojvodine. Izraženiji motiv imao je prvoligaški sastav, u kojem su se u startnoj postavi našla šestorica igrača koji su na kaljenje stigli upravo iz redova Stare dame, ali on nije izostao ni kod mladića Voše, koji su dobili priliku da zaigraju.

Prvu priliku superligaš je imao u 20. minutu, kada je Zukić iskosa izbio pred golmana Dražića, ali je ovaj dobro zatvorio ugao i izbio loptu u korner. Tim trenera Ranka Popovića nastojao je da što pre stigne do rezultatske prednosti, ali se ni ekipa prvog stručnjaka „gatovaca“, Dušana Bajića, nije libila da pokuša konkretnije da krene ka golu Nemanje Toromana. U 25. minutu šutirao je na gol Mladosti GAT Milan Lazarević, ali je čuvar mreže „domaćina“ još jednom bio oprezan. Odgovorio je, posle kornera, Filip Jezdović, čiji je udarac glavom otišao iznad prečke.

Na isteku 32. minuta, slobodnjak s 18 metara odlično je izveo Andrija Radulović, nekadašnji igrač Mladosti GAT, ali je visoki Dražić, golman ponikao u Vojvodini, sjajno izbio loptu u korner. Ipak, u 40. minutu ni on nije mogao da spreči „goste“ da povedu, kada je centrirao Zukić s desne strane, a loptu je u mrežu telom sproveo Vladimir Miletić. Samo dva minuta kasnije, korner je izveo Radulović, centriravši na prvu stativu, gde ju je samo pipnuo Dejan Zukić, promenio joj pravac i povisio vođstvo Vojvodine na 2:0.

Debitovali Tanjga i Kovačev

Sin proslavljenog igrača šampionske generacije Vojvodine iz 1989. godine, Miroslava – Siniša Tanjga, debitovao je u dresu seniorske ekipe „stare dame“. U 59. minutu ušao je u igru umesto Lazara Rosića, a nešto kasnije prvi nastup za seniore upisao je i Milan Kovačev, takođe jedan od izdanaka omladinske škole „Ilija Pantelić“.

Superligaš iz Srpske Atine bio je bolji rival i u nastavku, pokazujući da želi još koji put matira odbranu suparnika. Sneg kao da se pojačavao, igračima sigurno nije bilo prijatno, ali su se, koliko su mogli, trudili da pokažu dobar fudbal po teškom terenu. Pokušavali su Malbašić i družina da postignu treći gol, povijala se odbrana „gatovaca“, ali se rezultat na semaforu nije menjao.

Tek u 83. minut za loptu se izborio mladi Lazar Jovanović, uočio na drugoj stativi usamljenog Stefana Vukića, a on je „makazicama“ postigao i treći gol za Vojvodinu.

Mladost GATVojvodina 0:3  (0:2)

NOVI SAD: Stadion „Karađorđe“, gledalaca: 1.000, sudija Šegrt (Beograd). Strelci: Miletić u 40, Zukić u 43. i Vukić u 83. minutu. Žuti kartoni: Bugarin (Mladost GAT).

MLADOST GAT: Dražić 7, Jezdović 6,5, Bugarin 6, Drobnjak 6,5, Kerkez 6 (Vidović 6), Jokić 6 (Brborić 6), Popović 6 (Balabanović 6), Đuričin 6 (F. Ilić 6), Abadžija 6, Pavlica 6, Vujaklija 6 (Solovjev 6).

VOJVODINA: Toroman -, Lazarević 7, Rosić 7 (Tanjga 7), Jeličić 7, Bukinac 7, Miletić 7, Zukić 8, Radulović 7 (Kovačev 7), Malbašić 7 (Nikolić 7), Kembel 7 (Jovanović 7,5), Ivanović 7 (Vukić 7)