23°C
19.09.2024.
117.058
105.2585

ГРАДСКИ ДЕРБИ У ОСМИНИ ФИНАЛА ФУДБАЛСКОГ КУПА СРБИЈЕ: Вошина победа без проблема

06.12.2023. 20:02 21:44
Извор: Р. Хаџић

Фудбалери Војводине нису имали проблема да се пласирају у четвртфинале Купа Србије, пошто су савладали градског ривала, прволигашку екипу Младости ГАТ са 2:0). Терани хладноћом, уосталом – децембар је, играчи два новосадска клуба жустро су отворили сусрет, а иницијативу је, баш као што се то и очекивало, преузео тим Војводине. Израженији мотив имао је прволигашки састав, у којем су се у стартној постави нашла шесторица играча који су на каљење стигли управо из редова Старе даме, али он није изостао ни код младића Воше, који су добили прилику да заиграју.

Прву прилику суперлигаш је имао у 20. минуту, када је Зукић искоса избио пред голмана Дражића, али је овај добро затворио угао и избио лопту у корнер. Тим тренера Ранка Поповића настојао је да што пре стигне до резултатске предности, али се ни екипа првог стручњака „гатоваца“, Душана Бајића, није либила да покуша конкретније да крене ка голу Немање Торомана. У 25. минуту шутирао је на гол Младости ГАТ Милан Лазаревић, али је чувар мреже „домаћина“ још једном био опрезан. Одговорио је, после корнера, Филип Јездовић, чији је ударац главом отишао изнад пречке.

На истеку 32. минута, слободњак с 18 метара одлично је извео Андрија Радуловић, некадашњи играч Младости ГАТ, али је високи Дражић, голман поникао у Војводини, сјајно избио лопту у корнер. Ипак, у 40. минуту ни он није могао да спречи „госте“ да поведу, када је центрирао Зукић с десне стране, а лопту је у мрежу телом спровео Владимир Милетић. Само два минута касније, корнер је извео Радуловић, центриравши на прву стативу, где ју је само пипнуо Дејан Зукић, променио јој правац и повисио вођство Војводине на 2:0.

Дебитовали Тањга и Ковачев

Син прослављеног играча шампионске генерације Војводине из 1989. године, Мирослава – Синиша Тањга, дебитовао је у дресу сениорске екипе „старе даме“. У 59. минуту ушао је у игру уместо Лазара Росића, а нешто касније први наступ за сениоре уписао је и Милан Ковачев, такође један од изданака омладинске школе „Илија Пантелић“.

Суперлигаш из Српске Атине био је бољи ривал и у наставку, показујући да жели још који пут матира одбрану супарника. Снег као да се појачавао, играчима сигурно није било пријатно, али су се, колико су могли, трудили да покажу добар фудбал по тешком терену. Покушавали су Малбашић и дружина да постигну трећи гол, повијала се одбрана „гатоваца“, али се резултат на семафору није мењао.

Тек у 83. минут за лопту се изборио млади Лазар Јовановић, уочио на другој стативи усамљеног Стефана Вукића, а он је „маказицама“ постигао и трећи гол за Војводину.

Младост ГАТВојводина 0:3  (0:2)

НОВИ САД: Стадион „Карађорђе“, гледалаца: 1.000, судија Шегрт (Београд). Стрелци: Милетић у 40, Зукић у 43. и Вукић у 83. минуту. Жути картони: Бугарин (Младост ГАТ).

МЛАДОСТ ГАТ: Дражић 7, Јездовић 6,5, Бугарин 6, Дробњак 6,5, Керкез 6 (Видовић 6), Јокић 6 (Брборић 6), Поповић 6 (Балабановић 6), Ђуричин 6 (Ф. Илић 6), Абаџија 6, Павлица 6, Вујаклија 6 (Соловјев 6).

ВОЈВОДИНА: Тороман -, Лазаревић 7, Росић 7 (Тањга 7), Јеличић 7, Букинац 7, Милетић 7, Зукић 8, Радуловић 7 (Ковачев 7), Малбашић 7 (Николић 7), Кембел 7 (Јовановић 7,5), Ивановић 7 (Вукић 7)