Gradska liga Novog Sada: Revija golova u Mošorinu

22.09.2020. 12:01 12:03
Izvor: Tanjug (S. Radovanović ilustracija)

U fer i korektnoj igri fudbaleri Miletića iako su nastupili bez nekolicine standardnih igrača nastavili su pobednički niz i trijumfovali nad borbenim gostima iz Novog Sada.

Miletić - Hajduk (NS) 7:2 (3:1)

MOŠORIN:  Igralište Miletića, sudija Kizić (Novi Sad), strelci: M. Pavlović u 15. i 70. (iz penala), Janković 28. Golić 42. 51. i 74.i Kosić 78. za Miletić, a Krasnići u 19. i 73. minutu za Hajduk.

MILETIĆ: Petković 5, Janković 7, M. Pavlović 7, Spasojević 6 (Z. Đurić 6), Gelić 6 (B. Lišić 6), N. Pavlović 6, N. Lišić 7 (M. Lišić), Kalaković 7 (Slavnić), Čolić 6 (G. Đurić), Kosić 7, Golić 9.

HAJDUK: Ćurović 7, Paštar 6, Krasnići 7, Dubak 6, Nikolić 6 (Danilović), Đafoli 7, B. Ateljević 6, Tomić 6, R. Ateljević 6, Lazarević 6,  Otić 6.

Istakao se trostruki strelac Slaviša Golić.

Ž. Marković

Čenej - Slanobarac 4:2 (3:1)

ČENEJ: Igralište Čeneja, sudija: Nikolaš (Futog), strelci: Krstevsko u 7. i 40. Krstić u 41. i N. Dragin u 54. za Čenej, a Stanić u 5. i Petković u 89. minutu za Slanobarac. Žuti karton: Kovač (Slanobarac). Crveni karton: Macakanja (Slanobarac).

ČENEJ: Kostić, Maletić, D. Dragin, Prole, Lukić, Milošev (Paulinji), Krstić (Ivković), Vilotijević (Rogić), Krstevski (Božić), Salonski, Kovačević.

SLANOBARAC: Veljić, Kovač (Marković), Miljević, Ćulibrk, Greku (Stevanović), Macakanja, Salihu, Stanić, Mikan, Lončar, Petković.

Ekipa Slanobarca u uvodnim minutima meča iznenadila je domaćina i golom Nemanje Stanića uspela da povede. Radost nije dugo trajala jer je dva minuta kasnije Nemanja Krstevski poravnao rezultat. Koban po goste bio je finiš prvog poluvremena kada je Nemanja Krstevski golom doneo prednost, a Ljubomir Krstić je udvostručio. Renjzervista Nenad Dragin u nastavku je uspeo da poveća rezultat, a minut pre kraja Savo Petković je samo ublažio poraz.

M. Po.

Hajduk (G) - Sloga 2:0 (1:0)

GARDINOVCI: Igralište Hajduka, sudija: Milišić (Novi Sad), strelci: Galić u 1 i M. Ilić u 85 minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Milojević, LJ. Džambas i Ahmetović Sloga.

HAJDUK: M. Radaković , D. Smiljanić 7, B. Smiljanić 7 (Ljubojević), B. Ilić 7, J. Radaković 7, M. Ilić 8, Cvetković 7, Jovanović 7, Tošić 8, Stankov 7 (Čurić) i Galić 8.

SLOGA:  Kokanović 7, Šereš 6, Gajić 6, Nešin 5 (Jovin), LJ. Džambas 6, Anikić 5 (S. Džambas), N. Vidić 6, Milojević 5, S. Vidić 6, Vasić 5 i Ahmetović 5.

Gosti bez šuta na gol, dok se ekipa Hajduka propisno ispromašivala. Gardinovčani su lepo otvorili utakmicu, poveli su već u prvom minutu, ali su potom strepeli. Kada su u 85. minutu preko Miroslava Ilića postigli  drugi pogodak sve je završeno.

Ž. Marković

Vinogradar - Proleter 1:0 (1:0)

LEDINCI: Igralište Vinogradara, sudija: Spasojević (Novi Sad), strelac: Čelić u 15. minutu. Žuti kartoni: Šebez, Bukvić (Vinogradar).

VINOGRADAR: N. Elez 7, Popović 7, S. Elez 7, Šebez 6 (Gazivoda 6), Erbez 7, Bukvić 7, Novak 6 (Milenković 6), S. Šebez 7, Sladić 7, Čelić 8, Predojević 6 (Bjelobabić 6).

PROLETER: Veber 7, M. Krstić 7, Čović 7, S. Krstić 7, Papić 6 (Dražić 6), Prolić 7, Kirti 7, Vukotić 6, Erdeljan 6, Adžić 6 (Katona 6), S. Krstić 6 (Vuković 6).

Ekipa Vinogradara povela već na samom početku utakmice evrogolom Novaka Čelića sa preko 20 metara. I gosti iz Banoštora imali su svoje šanse, međutim, čvrsta odbrana domaćina nije se dala iznenaditi.

B. Starčević

Moskva - Obilić 0:0

BUDISAVA: Igralište Dinama, sudija: Domuz (Budisava). Žuti kartoni: L. Lazarčev, Dobrić (Obilić). Crveni kartoni: Čović (Moskva), L. Lazarčev (Obilić).

MOSKVA: Bičkaji, Čović, Božić (Prodić), Kalaba, Komazec, Mitrovčan, Tot, Miljić, Stupar (Manasijević), Kovačević (Bilah), Lato

OBILIĆ: Mladenović, Pajica (J. Panić), Lazarčev, D. Dobrić Milankiović, S. Dobrić, B. Panić, I. Panić, S. Panić (M. Panić), Vukotić, Đurković (Skeledžić).

Utakmica između Moskve i Obilića brzo će se zaboraviti, potogovo za igru nisu bili raspoloženi napadači, pa je na kraju „žustrih” 90. minuta ostao onaj najnepopularniji rezultat bez postignutog gola.

M. Po.

Železničar - Borac (NS) 0:5 (0:3)

NOVI SAD: Igralište Železničara, sudija: Nikolaš (Futog), strelci: Jašović u 13. Krstić u 23. Popović u 45. Bajić u 78. i Srdanović u 80. minutu. Žuti karton: Nikšić (Železničar).

ŽELEZNIČAR: Blašćanin, Dendić (Amanović), Kiš, Mićić, Miljuš, Nikšić, Laušević, Senderak (Plavšić), Pavlović (Gašić), Zrnić, Radulović (Marešćuk).

BORAC: Ivanišević (Pelegrin), M. Popović, Urukalo (Radić), A. Bajić, Jašović, N. Bajić, Krstić, Perišić (Kažić), Đorđijevski, A. Popović, Srdanović.

Novajlija u ligi iznenadio je domaćina efikasnom napadačkom igrom i na kraju stigao do ubedljive pobede. Seriju u mreži Železničara započeo je Boban Jašović. Do poluvremena su se u strelce upisali Milan Krstić i Aleksa Popović.

U nastavku i pored velike želje domaćini nisu uspeli da postignu počasni gol, a sa druge strane precizni su bili Nikola Bajić i Dušan Srdanović.

M. Po.

Rezultati:

Miletić - Hajduk 7:2, Dinamo - Borac (P) 0:4, Vinogradar - Proleter 1:0, Železničar - Borac (NS) 0:5, Hajduk (G) - Sloga 2:0, Čenej - Slanobarac 4:2, Moskva - Obilić 0:0.