Gradska liga Novog Sada: Prva pobeda Hajduka

15.09.2020. 08:49 08:50
Izvor: Dnevnik.rs

Hajduk (NS) - Moskva 2:1 (1:1)

NOVI SAD: Igralište Borca, sudija: Melih (Novi Sad), strelci: Tomić u 13. i Kosec u 55. (iz penala) za Hajduk, a Krmenović u 44. minutu za Moskvu.

HAJDUK: Mlađen, Krasnići, Vasiljević (Atehgović), Dubak, Fućek, Tomić, Džafoli. Laluja, Kosec, Lazarević, Balać (Mićović, Danilović).

MOSKVA: Bičkaji, Čović (Komazec), Radosavac (Prodić), Kalaba, Božić (Bilak), Mitrovčan, Stupar (Čamđić), Milić, Kremenović, Tomić (Pećanac), Lato.

Novajlija u ligi zabeležio je prvu pobedu. U 13. minutu uspeli su da dođu do prednosti golom Marka Tomića. Minut pre odlaska na odmor uporni gosti uspeli su preko Miloša Kremenovića da poravnaju rezultat. U nastavku je novu prednost za Hajduk doneo udarcem sa bele tačke Stevan Kosec.

M. Po.

Proleter - Dinamo 1:1 (1:0)

BANOŠTOR: Igralište „Pavliš„, sudija:N. Nikolaš (Futog), strelci: Čović u 3. za Proleter, a Dubravac u 72. minutu za Dinamo. Žuti kartoni: Dražić, Veber, Čović (Proleter), Bikicki (Dinamo).

PROLETER: Veber 7, N. Krstić 7, Prolić 7, Adžić 7, Vuković 7, Katona 6, Kirti 7, Dražić 7, Vukotić 6 (S. Krstić 6), Sv. Krstić 8, Čović 8.

DINAMO: Savić 7, Gojkov 7, Petrović 7, Miškić 6, Sabo 8, Disti 7, St. Miškić 6 (Božokin 6), Subotin 6 (Popović 6), Karas 7, Šeguljski 6 (Graovac 7), Ućur 7, Bikicki 6 (Mihajlović 6).

Dobra fudbalska predstava za rang takmičenja. Domaći igrači su došli u vođstvo već u 3. minutu preko Čovića, a to nije zbunilo goste već su nastavili da stvaraju šanse da bi uspeli da poravnaju rezultat u samom finišu meča. Do kraja utkamice bilo je šanse sa obe strane a istakli su se oba golmana, koji su bili na visini zadatka.

D. Ob. - B. St.

Slanobarac - Hajduk (G) 1:3 (1:1)

BUDISAVA: Igralište Dinama, sudija: Marijanac (Rakovac), strelci: Stanić u 29. za Slanobarac, a Tošić u 20. i 54. (iz penala) i M. Ilić u 68. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: B. Ilić, D. Smiljanić (Hajduk). Crveni karton: Beriša (Slanobarac).

SLANOBARAC: Veljić, Manić, Beriša, Greku (Kovač), Macakanja, Ćulibrk (Jovanović), Stanić (Salihu), Mikan, Lončar, Petković, Miljević.

HAJDUK: Radaković, D. Smiljanić, G. Smiljanić, B. Ilić, Rakić, M. Ilić, Ljubojević, Jovanović, Tošić, Cvetković, Galić (Ćurić).

Nije sve počelo kako su domaći planirali, jer je Bogoljub Tošić doveo goste u vođstvo. Radost je trajala „samo” devet minuta, a strelac za izjednačenje bio je Nemanja Stanić. U nastavku je sudija Mile Marjanac na intervenciku pomoćnog sudije pokazao na belu tačku za ekipu Hajduka, a zbog prigovora i crveni karton Rahimu Beriši. Siguran sa penaltika bio je Bogoljub Tošić. Sve nade domaćih da će barem doći do izjednačenja pokopao je golom Miroslav Ilić.

M. Po.

Borac (NS) - Vinogradar 1:1 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Borca, sudija: Stanić (Budisava), strelci: Perišić u 65. za Borac, a Sladić u 67. minutu (iz penala) za Vinogradar. Žuti kartoni: Kažić (Borac), Predojević, Bjelobaba, Elez (Vinogradar).

BORAC: Ivanišević, Đorđijevski, Kažić, Radić, Jašović, Malinović (Tošić), Krstić, Perišić, Srdanović, Popović, Dobrinjac (Pelegrin).

VINOGRADAR: N. Elez, S. Šebez, L. Šerbez (Bjelobaba, Milosavljević). Topalović, Bukvić, S. Elez, Perinović, Sladić, Predojević, Novak.

Sva nastojanja momaka trenera Dragana Mihajlovića da ostvare pobedu nisu urodila plodom. Morali su da se zadovolje podelom bodova. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda je u nastavku Damjan Perišić doneo prednost za Borac. Radost domaćina trajala je veoma kratko, jer je sudija Stanić dva minuta kasnije pokazao na belu tačku, a strelac je bio Mlađan Sladić, što se ispostavilo da je bio gol za konačan rezultat.

M. Po.

Hajduk - Moskva 2:1, Obilić - Čenej 2:1, Slanobarac - Hajduk (G) 1:3, Sloga - Železničar 0:3, Borac (NS) - Vinogradar 1:1, Proleter - Dinamo 1:1, Borac (P) - Miletić 0:2.

1. Miletić 4      4      0      0      20:1  12

2. Dinamo  4      3      1      0      14:2  10

3. Obilić  4      3      1      0      9:5    10

4. Hajduk (G)      4      3      0      1      10:5  9

5. Vinogradar    4      2      2      0      19:4  8

6. Proleter       4      2      1      1      14:6  7

7. Železničar   4      2      0      2      5:7    6

8. Borac (NS)     4      1      1      2      4:8    4