Gradska liga Novog Sada: Derbi Gospođinčanima

26.03.2019. 10:19 10:22
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​Jedinstvo - Bačka 3:0 (1:0)

GOSPOĐINCI: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija: Arsić (Novi Sad), strelci: Savić u 37. Db. Tepić u 52. Pinjo u 85. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Pinjo, Db. Tepić (Jedinstvo), Crepulja (Bačka).

JEDINSTVO: Polić, Zorić, Kezija, Db. Tepić, Kovačević, Savić (Rm. Tepić), Golić (Đorđević), Pinjo, Malinović, Gagić, M. Tepić (Medić).

BAČKA: Janošev, Majstorović (Dugajlić), Pavlov, Gavranić, Tancik, Crepulja, Pašćlčan, Inđić, Leđanac, Latinović (Slepčev), Sofranin (Ninkov).

Derbi zasluženo je pripao ekipi iz Gospođinaca. Od prvog minuta momci trenera Miroslava Lolića pojačani sa nekoliko kvalitetnih igrača stavili su Begečanima do znanja da ih interesuje samo pobeda. Mrežu gostiju načeo je novajlija Zdravko Savić, pa se na odmor otišlo sa golom prednosti. I u nastavku bolja igra domaćih krunisana je golom Branislava Tepća. U finišu utakmice iz kaznenog udarca Miloš Pinjo potvrdio je ubedljivu pobedu.

M. Po.

Dinamo - Obilić 2:1 (1:0)

BUDISAVA: Igralište Dinama, gledalaca 100, sudija: Dobrijević (Novi Sad), strelci: V. Mitrić u 35. i Učur u 53. (iz penala) za Dinamo, a Lazarčev u 78. minutu za Obilić. Žuti kartoni: Učur (Dinamo), Vukotić, Ćurčić (Obilić). Crveni karton: Milanković (Obilić).

DINAMO: Knežević, S. Miškić, Milošević, Učur, S. Miškić (Lojanica), Ilić, V. Mitrić, Sabo, Slokar (Bikicki), Kuzmanović, Zdravković (Perić).

OBILIĆ: Mladenović, Milanković, S. Panić, LJ. Panić, M. Đukić, Dobrić, Vukotić (Jovanović), I. Panić, V. Panić (Lazarčev), Ćurčić, S. Đukić.

U 35. minutu Velibor Mitrić doveo je domaće u vođstvo, što je bio i rezultat prvog dela. U nastavku je nakon opravdano dosuđenog kaznenog udarca koga je realizovao Dušan Učur domaćin povećao prednost. Da do kraja bude rezultatska neizvesnost potrudio se Lazar Lazarčev smanjivši vođstvo, ali to je bilo sve što je ekipa Obilića uradila, pa su bodovi ostali u Budisavi.

M. Po.

Železničar - Borac 4:1 (0:1)

NOVI SAD: Igralište Železničara, gledalaca 100, sudija: Jorgić (Novi Sad), strelci: Nikšić u 55. (iz penala), 65. i 76. i Perinović u 88. minutu za Železničar, a Vojnović u 25. minutu za Borac. Žuti kartoni: Lalović, Kremenović (Železničar), Karin, Vojnović (Borac).

ŽELEZNIČAR: Blaščanin 6, Ćetkvić 7, Popović 8, Perinović 8, Bajić 5 (Nikšić 9), Stevanović 7, Lalović 7, Kremenović 6, Milutinović 7, Milojević 6 (Knežević), Relić 6 (Đoprđijevski 7).

BORAC: Veber 6, Jung 5 (Tintar 6), O. Jovanović 6, Novakvoić 6, Maričić 7 (Mihajlović 6), Perić 6, M. Jovanović 7, Jurković 5, Vojnović 7 (Bursać 6), Nedeljković 6, Karin 5.

Sa puno nervoze su premijeru otvorila oba sastava. U takvom odnosu bolje su se snašli gosti iz Rakovca i golom Stojana Vojnovića iz slobodnog udarca uspeli su da povedu. Svi pokušaji domaćina da u prvom poluvremenu dođu do izjednačenja uz dve pogođene prečke ostali su bez uspeha.

Pravi potez napravo je trener Ćetković kada je iz igre povukao indisponiranog Bajića, a rezervista Bakir Nikšić na pravi način su se odužio golovima. Totalna ofanziva urodila je plodom, uspeli su da dođu do izjednačenja golom Nikšića iz opravdano dosuđenog jedanaesterca. Isti igrač bio je nezaustavljiv za odbranu gostiju i još dva puta se upisao u strelce, a tačku na zasluženu pobedu golom je stavio Branko Perinović.

M. Po.

Vinogradar - Titel 4:4 (2:2)

LEDINCI: Iralište Vinogradara, gledalaca 100, sudija: Radinovć (Beočin), strelci: Sladić u 4. 20. 87. (iz penala) i Predojević u 52. za Vinogradar, a Trkulja u 5, Kulja u 30. i 67. Jovanov u 90. minutu za Titel.

VINOGRADAR: Elez, Popović, Gavrić (Veselica), Erbez, Praštalo, Predojević, Jovanović (Bjelobaba), Krstić (Mančić), Sladić, Bukvić, Brljak.

TITEL: Major, Ranđelović, Vukov, Fodor, Trkulja, Paunić (Marinković), Jovanov, Karataševski, Kulja, Hucki, Vučić.

Uživali su malobrojni gledaoci u pravoj goleadi u kojoj su videli čak osam golova i realan konačan eplog. Raspoloženi Mlađan Sladić doveo je domaćina u vođstvo. Radost nije dugo trajala, jer su gosti krenuli sa centra i golom Mladena Trkulje poravnali rezultat. Do poluvremena je na scenu ponovo stupio Sladić i doveo Vinogradar u vođstvo, a Kulja uspeo da savlada Eleza. U nastavku je novu prednost doneo Nemanja Predojević, a Kulja drugim izjednačio rezultat. Tri minuta pre kraja nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca Mlađan Sladić je po čevrti put doneo prednost, a da domaći ne osvoje sva tri boda potrudio se u nadoknadi vremena golom Nemanja Jovanov.

M. Po.

Susek - Čenej 2:0 (1:0)

SUSEK: Igrališe Suseka, gledalaca 50, sudija: Pantić (Novi Sad), strelci: Mesaroš u 17. (iz penala) i 83. minutu. Žuti kartoni: Lukaja (SUsek).

SUSEK: Simić 7, Dražić 7, Šovljanski 8, Starčević 8, Jeremić 8, Rapić 8, Mesaroš 8, Vojnović 6 (Mihajlović 6), Idrizi 6, Marković 7, Lukaja 7.

ČENEJ: Kostić 7, Đuričin 7, Dragin 7, Prole 7, N. Lukić 7, Milošev 7, U. Lukić 7, Vilotijević 6 (Stojković 6), Radosavljević 6 (Paulinji 6), Milić 6, Kovačević 6 (Maletić 6).

Snažan otpor favorizovanoj ekipi Suseka pružili su gosti sa Čeneja, pogotovo se to odnosi na prvo poluvreme gde su imali i nekoliko prilika. Domaćin je poveo u 17. minutu iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca. Siguran izvođač bio je kapiten Milan Mesaroš, koji se još jednom pred kraj utakmice upisao u listu strelaca na efektan način.

B. Starčević

Jedinstvo - Bačka 3:0, Dinamo - Oblić 2:1, Susek - Čenej 2:0, Futog - Hajduk 3:2, Veternik - Moskva 3:0, Železničar - Borac 4:1, Vinogradar - Titel 4:4.

1. Bačka              14     11     1      2      42:13        34

2. Veternik        14     11     1      2      42:14        34

3. Futog              14     10     2      2      47:13        32

4. Susek              14     10     1      3      35:15        31

5. Jedinstvo      14     9      2      3      38:17        29

6. Vinogradar    14     7      4      3      27:20        25

7. Železničar   14     6      3      5      43:25        21

8. Obilić           14     5      4      5      26:23        19