Градска лига Новог Сада: Дерби Госпођинчанима

26.03.2019. 10:19 10:22
Извор: Dnevnik.rs

​​​​​​​Јединство - Бачка 3:0 (1:0)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Арсић (Нови Сад), стрелци: Савић у 37. Дб. Тепић у 52. Пињо у 85. минуту (из пенала). Жути картони: Пињо, Дб. Тепић (Јединство), Црепуља (Бачка).

ЈЕДИНСТВО: Полић, Зорић, Кезија, Дб. Тепић, Ковачевић, Савић (Рм. Тепић), Голић (Ђорђевић), Пињо, Малиновић, Гагић, М. Тепић (Медић).

БАЧКА: Јаношев, Мајсторовић (Дугајлић), Павлов, Гавранић, Танцик, Црепуља, Пашћлчан, Инђић, Леђанац, Латиновић (Слепчев), Софранин (Нинков).

Дерби заслужено је припао екипи из Госпођинаца. Од првог минута момци тренера Мирослава Лолића појачани са неколико квалитетних играча ставили су Бегечанима до знања да их интересује само победа. Мрежу гостију начео је новајлија Здравко Савић, па се на одмор отишло са голом предности. И у наставку боља игра домаћих крунисана је голом Бранислава Тепћа. У финишу утакмице из казненог ударца Милош Пињо потврдио је убедљиву победу.

М. По.

Динамо - Обилић 2:1 (1:0)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, гледалаца 100, судија: Добријевић (Нови Сад), стрелци: В. Митрић у 35. и Учур у 53. (из пенала) за Динамо, а Лазарчев у 78. минуту за Обилић. Жути картони: Учур (Динамо), Вукотић, Ћурчић (Обилић). Црвени картон: Миланковић (Обилић).

ДИНАМО: Кнежевић, С. Мишкић, Милошевић, Учур, С. Мишкић (Лојаница), Илић, В. Митрић, Сабо, Слокар (Бикицки), Кузмановић, Здравковић (Перић).

ОБИЛИЋ: Младеновић, Миланковић, С. Панић, Љ. Панић, М. Ђукић, Добрић, Вукотић (Јовановић), И. Панић, В. Панић (Лазарчев), Ћурчић, С. Ђукић.

У 35. минуту Велибор Митрић довео је домаће у вођство, што је био и резултат првог дела. У наставку је након оправдано досуђеног казненог ударца кога је реализовао Душан Учур домаћин повећао предност. Да до краја буде резултатска неизвесност потрудио се Лазар Лазарчев смањивши вођство, али то је било све што је екипа Обилића урадила, па су бодови остали у Будисави.

М. По.

Железничар - Борац 4:1 (0:1)

НОВИ САД: Игралиште Железничара, гледалаца 100, судија: Јоргић (Нови Сад), стрелци: Никшић у 55. (из пенала), 65. и 76. и Периновић у 88. минуту за Железничар, а Војновић у 25. минуту за Борац. Жути картони: Лаловић, Кременовић (Железничар), Карин, Војновић (Борац).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Блашчанин 6, Ћетквић 7, Поповић 8, Периновић 8, Бајић 5 (Никшић 9), Стевановић 7, Лаловић 7, Кременовић 6, Милутиновић 7, Милојевић 6 (Кнежевић), Релић 6 (Ђопрђијевски 7).

БОРАЦ: Вебер 6, Јунг 5 (Тинтар 6), О. Јовановић 6, Новаквоић 6, Маричић 7 (Михајловић 6), Перић 6, М. Јовановић 7, Јурковић 5, Војновић 7 (Бурсаћ 6), Недељковић 6, Карин 5.

Са пуно нервозе су премијеру отворила оба састава. У таквом односу боље су се снашли гости из Раковца и голом Стојана Војновића из слободног ударца успели су да поведу. Сви покушаји домаћина да у првом полувремену дођу до изједначења уз две погођене пречке остали су без успеха.

Прави потез направо је тренер Ћетковић када је из игре повукао индиспонираног Бајића, а резервиста Бакир Никшић на прави начин су се одужио головима. Тотална офанзива уродила је плодом, успели су да дођу до изједначења голом Никшића из оправдано досуђеног једанаестерца. Исти играч био је незаустављив за одбрану гостију и још два пута се уписао у стрелце, а тачку на заслужену победу голом је ставио Бранко Периновић.

М. По.

Виноградар - Тител 4:4 (2:2)

ЛЕДИНЦИ: Иралиште Виноградара, гледалаца 100, судија: Радиновћ (Беочин), стрелци: Сладић у 4. 20. 87. (из пенала) и Предојевић у 52. за Виноградар, а Тркуља у 5, Куља у 30. и 67. Јованов у 90. минуту за Тител.

ВИНОГРАДАР: Елез, Поповић, Гаврић (Веселица), Ербез, Праштало, Предојевић, Јовановић (Бјелобаба), Крстић (Манчић), Сладић, Буквић, Брљак.

ТИТЕЛ: Мајор, Ранђеловић, Вуков, Фодор, Тркуља, Паунић (Маринковић), Јованов, Караташевски, Куља, Хуцки, Вучић.

Уживали су малобројни гледаоци у правој голеади у којој су видели чак осам голова и реалан коначан еплог. Расположени Млађан Сладић довео је домаћина у вођство. Радост није дуго трајала, јер су гости кренули са центра и голом Младена Тркуље поравнали резултат. До полувремена је на сцену поново ступио Сладић и довео Виноградар у вођство, а Куља успео да савлада Елеза. У наставку је нову предност донео Немања Предојевић, а Куља другим изједначио резултат. Три минута пре краја након оправдано досуђеног једанаестерца Млађан Сладић је по чеврти пут донео предност, а да домаћи не освоје сва три бода потрудио се у надокнади времена голом Немања Јованов.

М. По.

Сусек - Ченеј 2:0 (1:0)

СУСЕК: Игралише Сусека, гледалаца 50, судија: Пантић (Нови Сад), стрелци: Месарош у 17. (из пенала) и 83. минуту. Жути картони: Лукаја (СУсек).

СУСЕК: Симић 7, Дражић 7, Шовљански 8, Старчевић 8, Јеремић 8, Рапић 8, Месарош 8, Војновић 6 (Михајловић 6), Идризи 6, Марковић 7, Лукаја 7.

ЧЕНЕЈ: Костић 7, Ђуричин 7, Драгин 7, Проле 7, Н. Лукић 7, Милошев 7, У. Лукић 7, Вилотијевић 6 (Стојковић 6), Радосављевић 6 (Паулињи 6), Милић 6, Ковачевић 6 (Малетић 6).

Снажан отпор фаворизованој екипи Сусека пружили су гости са Ченеја, поготово се то односи на прво полувреме где су имали и неколико прилика. Домаћин је повео у 17. минуту из оправдано досуђеног казненог ударца. Сигуран извођач био је капитен Милан Месарош, који се још једном пред крај утакмице уписао у листу стрелаца на ефектан начин.

Б. Старчевић

Јединство - Бачка 3:0, Динамо - Облић 2:1, Сусек - Ченеј 2:0, Футог - Хајдук 3:2, Ветерник - Москва 3:0, Железничар - Борац 4:1, Виноградар - Тител 4:4.

1. Бачка              14     11     1      2      42:13        34

2. Ветерник        14     11     1      2      42:14        34

3. Футог              14     10     2      2      47:13        32

4. Сусек              14     10     1      3      35:15        31

5. Јединство      14     9      2      3      38:17        29

6. Виноградар    14     7      4      3      27:20        25

7. Железничар   14     6      3      5      43:25        21

8. Обилић           14     5      4      5      26:23        19