Gradska liga Novog Sada: Sigurni Susečani

20.11.2018. 08:45 08:48
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​Susek - Obilić 5:0 (1:0)

SUSEK: Igralište Suseka, gledalaca oko 50, sudija: Čobanov (Rumenka), strelci: Mesaroš u 15. Podnar u 65. i 85. Prgonjić u 63. i 83. minutu.

SUSEK: Simić, Šovljanski 7, Mihajlović 7 (Dabić), Starčević 8, Nićetić 8, Šodić 8, Mesaroš 8, Marković 8, Prgonjić 8 (Šipka), Miladinović 7 (Podnar 8).

OBILIĆ: Mladenović 5, LJ. Panić 5, Milanović 6, Radaković 6, S. Milanović 6, I. Panić 6, Jovanović 6 (Kukolj 6), R. Panić 5, Tošić 5, A. Panić 6, Milutinov 6 (Jukić).

Fudbaleri Obilića samo u prvom poluvremenu uspeli su da pariraju iskusnoj ekipi Suseka. U drugom delu kvalitet dolazi do izražaja, strelci se raspucali, pa je bilo pitanje sa koliko golova u mreži biti ispraćeni gosti iz Vilova. Slabog igrača nije bilo u ekipi, međutim, treba istaći strelce po dva gola Prgonjića i Podnara.

B. St.

Futog - Čenej 5:1 (4:0)

FUTOG: FC “Petar Nikolić Dudija”, gledalaca 100, sudija: Jokić (Novi Sad), strelci: Kosić u 3. Čepić u 19. Mih. Beronja u 24. 35. i 50. za Futog, a Kuburić u 61. minutu za Čenej.

FUTOG: Žinić, Brnbota, Mir. Beronja, Vukanac, Ardalić, Stevanovski (Šobot), Kosić, Švonja (Stelkić), Čepić (Topolić), Mih. Beronja, Baračanin.

ČENEJ: Kostić, Ćurčić, Hrubik, Božić, Lukić, Milić, Dragin, Kovačević (Kuburić), Paulinji (Dragović), Arsić, Čortanj.

Raspucala se u prvom poluvremenu ekipa trenera Gorana Malinovića i do poluvremena je čak četiri puta savladala golmana Kostića. U 3. minutu neumoljiv je bio Kosić, a potom su se u listu strelaca upisali i Čepić i dva puta Mihajlo Beronja. U nastavku je napadač Futoga Beronja postigao treći gol, da bi čast srčane ekipe sa Čeneja golom spasao Aleksandar Kuburić.

M. Po.

Veternik - Hajduk 7:1 (2:1)

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 150, sudija: Jorgić (Novi Sad), strelci: Malinović u 3. i 20. Ćulibrk u 46. i 48. Stošljević u 50. Turalo u 71. (iz penala), Gerić u 87. (iz penala) za Veternik, Vrcelj u 29. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Vrcelj, Ilić (Hajduk). Crveni karton: Vrcelj (Hajduk).

VETERNIK: Starčević, Ušćumlić, Nestorović, Kupreški (Marković), Ognjanović, Turalo, Stošljević (Gvozden), Nikolić (Geri), Ćulibrk, Vuković, Malinović.

HAJDUK: Radaković, Petrović, Galić (Smiljanić), Ilić (Anikić, Marković), Rakić, Smiljanić, Berak, Milenković, Vrcelj, Cvetković, Pirić.

Ekipa Veternika pobedom se oprostila od vernih navijača. Od samog starta napadali su u talasima i u 3. minutu su poveli golom Bojana Malinovića. Isti igrač je po drugi put savladao golmana Radakovića, da bi malo opuštanje domaćih golom kaznio Neven Vrcelj. Da moraju ozbiljno da shvate protivnika shvatili su Veterničani na poluvremenu, a i pravovremene izmene trenera Gojka Perišića uticale su da u nastavku plavo-beli u furioznoj igru stignu do ubedljive pobede.

U prvom minutu nastavka Ćulibrk je povećao rezultat, a potom je i drugi put savladao golmana Hajduka. Kada je Stošljević bio neumoljiv bilo je samo pitanje koliko će se lopti naći u mreži gostiju. Do kraja meča posle dva opravdano dosuđena kaznena udarca sa bele tačke bili su sigurni rezervisti Turalo i Gerić.

M. Po.

Titel - Jedinstvo (G) 1:2 (1:1)

TITEL: Sportski centar, gledalaca 50, sudija Mitrović (Novi Sad), strelci: Obradović u 21. za Titel, a Zečević u 15. i Biserčić u 58. minutu za Jedinstvo. Žuti karton: Hucki (Titel).

TITEL: Major 7, Paunić 7, Vukov 7, Fodor 7, Trkulja 7, Vučić 7, Obradović 7, Babić 6 (Ranđelović), Kulja 6, Hucki 7 i Stojanović 6 (J. Karataševski).

JEDINSTVO: Jorgić 7, Jojkić 7, Zorić 7, Kezija 7, Đorđević 7, Kovačević 7, Biserčić 7 (Vujanović), Zečević 6, Injo 6, Vučić 7 i Bubnjević 7.

Lepa fudbalska predstava u kojoj su gosti za gol bili bolji, Najslabiji akter na terenu bio je sudija Marko Mitrović koji nije dosudio najstrožu kaznu za domaću ekipu (lopta udarila u ruke gostujućeg igrača) kao i nekoliko faulova od strane igrača Jedinstva kada su domaći bili u blizini protivničkog gola.

Gosti su došli do vođstva kada je Zečević u 15. minutu lobovao golmana Majora. Samo šest minuta kasnije Obradović je lepim udarcem izjednačio rezultat.

U nastavku igre viđen je lep fudbal, a gosti su preko Biserčića postigli gol.

Ž. M.

Vinogradar - Borac 1:3 (1:0)

LEDINCI: Igralište Vinogradara, gledalaca 100, sudija: Slokar (Budisava). Strelci: Ćelić u 33. za Vinogradar, a Vojnović u 61. Roganović u 75. i Miljković u 90. minutu za Borac. Žuti kartoni: Milenović, Popović, Ćelić (Vinogradar), a Vukmirović, Maravić, Tintar, Stojanović, Jurković (Borac).

VINOGRADAR: Elez, Popović, Jovanović, Topalović (Predojević), Erbez, Bukvić, Milenović (Brljak), Sladić, Gazivoda, Urošević (Veselica).

BORAC: Perić, Maravić (Karanović), Vukmirović, Tintar, Maričić, Roganović, Jovanović, Jurković, Stojanović, Miljković, Vojnović.

Kasno se probudila ekipa iz Rakovca, ali na vreme da pomrsi račune komšijama iz Ledinaca koji su istakli veliku kandidaturu za ekspresni povratak u Novosadsku ligu. Goste nije zbunilo ni vođstvo domaćina golom Ćelića, pa su u nastavku svaku grešku domaćih kažnjavali i na kraju došli do pobede i tri postignuta gola.

M. Po.

Titel - Jedinstvo 1:2, Vinogradar - Borac 1:3, Veternik - Hajduk 7:1, Futog - Čenej 5:1, Susek - Obilić 5:0, Dinamo - Bačka 1:6. Slobodni su bili Železničar i Moskva.

1. Bačka             13     11     1      1      42:10        34

2. Futog              13     9      2      2      44:11        29

3. Veternik        12     9      1      2      30:11        28

4. Susek              13     9      1      3      33:15        28

5. Jedinstvo      13     8      2      3      35:17        26

6. Vinogradar    13     7      3      3      23:16        24

7. Obilić           13     5      4      4      25:21        19

8. Železničar   13     5      3      5      39:24        18