Gradska liga Novog Sada: Anušić odlučio derbi

30.05.2017. 12:22 12:25
Izvor: Dnevnik, ilustracija

RUMENKA: Derbi kola privukao je veliki broj gledalaca. U otvorenoj igri bez garda domaći su pobedom napravili veliki korak ka višem rangu.

Jedinstvo - Fruškogorski partizan 1:0 (0:0)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 500, sudija: Stojić (Novi Sad), strelac: Anušić u 65. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Anušić, Marić, Zeljković, Mitrović, Bičkaji (Jedinstvo), Klincov, Čergić, Dević (Fruškogorski partizan).

JEDINSTVO: Bičkaji 8, Dangubić 8, Stanar 8 (Marić 7), Bajić 8, Filipović 8, Žugić 8, Anušić 9, Mitrović 8 (Dubačkić), Bošnjaković 8 (Milosavić), Zeljković 9, Vučićević 8.

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Perić 8, D. Dević 7, Makević 7, Klincov 7 (Krupljanin 8), Bjelić 7 (Simić 7), V. Dević 7, Grubjišić 7, Milovanović 8, Čergić 7 (Koči), Ilić 7, Kantar 7.

Rivali se nisu štedeli, ali je sve bilo u granicama dozvoljenog, pa i pored osam žutih kartona sudija Stojić nije imao težak zadatak. Jedan od najbolji u redovima Rumenčana Dušan Zeljković srušen je u kaznenom prostoru Bukovčana. Ulogu izvođača nastrože kazne latio se najiskusniji Pavle Anušić, prevario je golmana Perića za slatki minimalac.

M. Po.

Moskva - Železničar 3:1 (2:0)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvzede, gledalaca 150, sudija: Kljajić (Bački Jarak), strelci: D. Vasojević u 16. Stojkov u 25. (autogol), M. Vasojević u 70. minutu (iz penala), a Milutinović u 52. minutu za Železničar. Žuti kartoni: Pavlov, Slepčev (Moskva), Radić, Milanović, Alavanja, Kremenović (Železničar).

MOSKVA: Čambor 7, Perduv 7, Krasnići 7, Predojević 7, Slepčević 7, Komazec 8, M. Vasojević 8 (Pribić), Černjak 7 (Đukić 6), Pavlov 6 (Lečić), Đurikin 7, D. Vasojević 8.

ŽELEZNIČAR: Nešić 6, Plavšić 6, Stojkov 6 (Radić 6), Ćetković 6, Alavanja 7, Čović 6, Milanović 6, Poštić 6, Milutinović 7, Hayi 7, Kremenović 6.

Bolju igru i terensku inicijativu domaći su krunisali golom Darka Vasojevića, koji je na asistenciju Đurikina savladao Nešića. Za novi gol Moskve zaslužan je Darko Vasojević, oštro je uputio centaršu u kazneni prostor, na loptu je natrčao Stojkov i savladao Nešića. Nadu gostiju u nastavku je lepim golom vratio Marko Milutinović. Za vrednu pobedu domaćina potrudio se Marko Vasojević, koji je iskoristio najstrožu kaznu, jer je u kaznenom prostoru Železničara srušen Pavlov.

M. Po.

Čenej - Obilić 2:0 (0:0)

ČENEJ: Igralište Čeneja, gledalaca 100, sudija: Sekulić (Futog), strelci: Čelić u 49. (iz penala), i Spasojević u 81. minutu. Žuti kartoni: Prole (Čenej), M. Radaković (Obilić).

ČENEJ: Stojanović, Jovanović, Kovačević (Vilotijević), Prole, Salonski (Arsić), Lukić, Stojković, Čelić, Čabrilo, Brzak (Spasojević), Dragin.

OBILIĆ: Petković, M. Radaković, D. Dobrić (Milenković), Đukić, R. Panić, J. Radaković, T. Panić, I. Panić, Tešić, S. Dobrić, Milutinov.

Napadali su domaći u talasima, ali do poluvremena nisu uspeli da slomi čvrst bedem ispred gola Obilića. U nastavku je u kazenom prostoru gostiju oboren Čelić. Isti igrač izveo je na pravi način kazneni udarac za vođstvo. I pored nekoliko prilika ekipa Čeneja overila je pobedu u finišu meča, a strelac je bio rezervista Spasojević.

M. Po.

Borac - Bačka 2:0 (1:0)

RAKOVAC: Igralište Borca, gledalaca 100, sudija: Marković (Veternik), strelac: Sapunyić u 16. i 84. minutu. Žuti karton: Pavlov (Bačka).

BORAC: Sakaln -, Idrizi 7, Drmaku 7, Perić 7, Vučić - (Bursać 7), Dražić 7, Jovanović 7, Miladinović 7 (Živković 6), Vasiljević 6 (Miljković 6), Sapunyić 8, Rapić 8.

BAČKA: Štrbac 7, Slijepčević 6, Pavlov 6, Inđić 7, Tancik 7, Ninkov 7, L. Knežević 6, Pekez 6, Kuriš 6 (Struharik), Srdić 6, G. Knežević 6.

Fudbaleri Borca nadigrali su Begečane u svim elementima, pogotovo se to odnosi na drugo poluvreme. I pored poraza gosti su odolevali svih 90. minuta.

B. Starčević

Fruškogorac - Susek 2:0, Borac - Bačka 2:0, Moskva - Železničar 3:1, Jedinstvo - Fruškogorski partizan 1:0, Čenej - Obilić 2:0. Slobodni su bili Novi Sad i Centar.

1. Jedinstvo      20     15     1      4      62:19        46

2. Fr. part.       19     14     0      5      45:21        42

3. Novi Sad       19     12     4      3      41:18        40

4. Fruškog.      19     11     3      5      38:17        36

5. Borac            19     8      5      6      30:24        29

6. Čenej            20     8      4      8      24:29        28

7. Centar          20     7      2      11     22:47        23

8. Želez.          20     6      4      10     28:32        22