104.8191

Градска лига Новог Сада: Анушић одлучио дерби

30.05.2017. 12:22 12:25
Извор: Дневник, илустрација

РУМЕНКА: Дерби кола привукао је велики број гледалаца. У отвореној игри без гарда домаћи су победом направили велики корак ка вишем рангу.

Јединство - Фрушкогорски партизан 1:0 (0:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 500, судија: Стојић (Нови Сад), стрелац: Анушић у 65. минуту (из пенала). Жути картони: Анушић, Марић, Зељковић, Митровић, Бичкаји (Јединство), Клинцов, Чергић, Девић (Фрушкогорски партизан).

ЈЕДИНСТВО: Бичкаји 8, Дангубић 8, Станар 8 (Марић 7), Бајић 8, Филиповић 8, Жугић 8, Анушић 9, Митровић 8 (Дубачкић), Бошњаковић 8 (Милосавић), Зељковић 9, Вучићевић 8.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Перић 8, Д. Девић 7, Макевић 7, Клинцов 7 (Крупљанин 8), Бјелић 7 (Симић 7), В. Девић 7, Грубјишић 7, Миловановић 8, Чергић 7 (Кочи), Илић 7, Кантар 7.

Ривали се нису штедели, али је све било у границама дозвољеног, па и поред осам жутих картона судија Стојић није имао тежак задатак. Један од најбољи у редовима Руменчана Душан Зељковић срушен је у казненом простору Буковчана. Улогу извођача настроже казне латио се најискуснији Павле Анушић, преварио је голмана Перића за слатки минималац.

М. По.

Москва - Железничар 3:1 (2:0)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звзеде, гледалаца 150, судија: Кљајић (Бачки Јарак), стрелци: Д. Васојевић у 16. Стојков у 25. (аутогол), М. Васојевић у 70. минуту (из пенала), а Милутиновић у 52. минуту за Железничар. Жути картони: Павлов, Слепчев (Москва), Радић, Милановић, Алавања, Кременовић (Железничар).

МОСКВА: Чамбор 7, Пердув 7, Краснићи 7, Предојевић 7, Слепчевић 7, Комазец 8, М. Васојевић 8 (Прибић), Черњак 7 (Ђукић 6), Павлов 6 (Лечић), Ђурикин 7, Д. Васојевић 8.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Нешић 6, Плавшић 6, Стојков 6 (Радић 6), Ћетковић 6, Алавања 7, Човић 6, Милановић 6, Поштић 6, Милутиновић 7, Hayi 7, Кременовић 6.

Бољу игру и теренску иницијативу домаћи су крунисали голом Дарка Васојевића, који је на асистенцију Ђурикина савладао Нешића. За нови гол Москве заслужан је Дарко Васојевић, оштро је упутио центаршу у казнени простор, на лопту је натрчао Стојков и савладао Нешића. Наду гостију у наставку је лепим голом вратио Марко Милутиновић. За вредну победу домаћина потрудио се Марко Васојевић, који је искористио најстрожу казну, јер је у казненом простору Железничара срушен Павлов.

М. По.

Ченеј - Обилић 2:0 (0:0)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца 100, судија: Секулић (Футог), стрелци: Челић у 49. (из пенала), и Спасојевић у 81. минуту. Жути картони: Проле (Ченеј), М. Радаковић (Обилић).

ЧЕНЕЈ: Стојановић, Јовановић, Ковачевић (Вилотијевић), Проле, Салонски (Арсић), Лукић, Стојковић, Челић, Чабрило, Брзак (Спасојевић), Драгин.

ОБИЛИЋ: Петковић, М. Радаковић, Д. Добрић (Миленковић), Ђукић, Р. Панић, Ј. Радаковић, Т. Панић, И. Панић, Тешић, С. Добрић, Милутинов.

Нападали су домаћи у таласима, али до полувремена нису успели да сломи чврст бедем испред гола Обилића. У наставку је у казеном простору гостију оборен Челић. Исти играч извео је на прави начин казнени ударац за вођство. И поред неколико прилика екипа Ченеја оверила је победу у финишу меча, а стрелац је био резервиста Спасојевић.

М. По.

Борац - Бачка 2:0 (1:0)

РАКОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија: Марковић (Ветерник), стрелац: Sapunyić у 16. и 84. минуту. Жути картон: Павлов (Бачка).

БОРАЦ: Сакалн -, Идризи 7, Дрмаку 7, Перић 7, Вучић - (Бурсаћ 7), Дражић 7, Јовановић 7, Миладиновић 7 (Живковић 6), Васиљевић 6 (Миљковић 6), Sapunyić 8, Рапић 8.

БАЧКА: Штрбац 7, Слијепчевић 6, Павлов 6, Инђић 7, Танцик 7, Нинков 7, Л. Кнежевић 6, Пекез 6, Куриш 6 (Струхарик), Срдић 6, Г. Кнежевић 6.

Фудбалери Борца надиграли су Бегечане у свим елементима, поготово се то односи на друго полувреме. И поред пораза гости су одолевали свих 90. минута.

Б. Старчевић

Фрушкогорац - Сусек 2:0, Борац - Бачка 2:0, Москва - Железничар 3:1, Јединство - Фрушкогорски партизан 1:0, Ченеј - Обилић 2:0. Слободни су били Нови Сад и Центар.

1. Јединство      20     15     1      4      62:19        46

2. Фр. парт.       19     14     0      5      45:21        42

3. Нови Сад       19     12     4      3      41:18        40

4. Фрушког.      19     11     3      5      38:17        36

5. Борац            19     8      5      6      30:24        29

6. Ченеј            20     8      4      8      24:29        28

7. Центар          20     7      2      11     22:47        23

8. Желез.          20     6      4      10     28:32        22