Fudbaleri Srbije startovali porazom na Evropskom prvenstvu za mlade

17.06.2017. 22:23 22:36
Izvor: UEFA

BIDGOŠĆ: U prvoj utakmice grupe B na Evropskom prvenstvu za mlade fudbalere u Poljskoj, reprezentacija Srbije je poražena od Portugala sa 2:0 (1:0). Neuspeh je, čini se, nezaslužen, jer su naši momci imali više prilika, a rival je golove postigao posle našeg velikog  kiksa i jedne majstorije Guedeša.

Bio je to susret dve vrlo ofanzivne ekipe. Po mnogima iznenađujuće, naša ekipa je krenula sa dvojicom napadača, pokazavši da veruju u svoj kvalitet. Portugalci su nastupili u standardnoj 4-3-3 formaciji. Orijentacija “orlića” bila je da preko bokova dođu do izglednih šansi, što je jednim delom bilo i nametnuto pošt su rivali odlično pokrivali sredinu terena. U početku su Portugalci bolje kombinovali, lakše dolazili do našeg šesnaesterca, pa su tako stigli i do prilike za gol. Posle slobodnog udarca sam na stativ je bio Neveš, šutirao je i pogodio stativu. Sa protokom vremena naši momci su zatvorili odličnog protivnika i preuzeli igru. Rezultat je toga  je bila lepa prilika kada je udarac Grujića blokirao Kanselo. Odlično su delovali naši momci negde od 10. minuta, diktirali su tempo i lako stizali na polovinu protivnika. Utakmica je imala tempa, bila zanimljiva za gledanje, ali su utisak kvarile greške u završnim pasovima obe selekcije. A u 27. minutu - velika šansa za Srbiju. Živković je na petercu pronašao Đurđevića, ali je ovaj šutirao pored gola. Malo potom Čavrić je istrčao ispred Varele, ali je ovaj uspešno intervenisao. Da su defanzivni prekidi boljka naše ekipe videlo se i u 37. minutu kada je nakon slobodnog udarca Žota stigao do lopte i šutirao pored gola. Malo kasnije Portugal je poveo. Centrirao je Podens, Milinković-Savić je slabo intervenisao, a Guedeš glavom smestio loptu u mrežu.Do kraja poluvremena prilika više nije bilo.

U nastavku smo pokušavali da probijemo odbranu Portugala preko Plavšića, koji je zamenio Čavrića i u tome smo uspeli. Portugalci su nam prepustili inicijativu i malo je falilo da to iskoristimo. U 57. minutu centrirao je Živković, a Grujić glavom šutirao pored gola. Srbija je davala sve od sebe da izjednači. Dobar je bio pokušaj Radonjića u 72. minutu, ali je lopta otišla tik iznad gola. Isti igrač, samo nešto kasnije, odlično je šutirao iskosa sa 10 metara i za malo bio neprecizno. Mnogo bolji su bili naši momci od Portugalaca u drugom poluvremenu, ali gola nije bilo. I kada je izabranicima Nenada Lalatovića ponestalo snage, Portugal je rešio sve dileme. Renato Sančez je odličio proigrao Bruna Fernandesa a ovaj rutinski loptu sproveo u mrežu za konačnih -  2:0.

Naša reprezenatcija sledeću utakmicu igra u utorak protiv Makedonije.

I. Lazarević

Portugal - Srbija 2:0 (1:0)

BIDGOŠĆ: Stadion Bidgošć, gledalaca 11.000, sudija: Bastijan (Francuska). Strelci: Guedeš u 38. i Fernandeš u 88. minutu. Žuti kartoni: Semedo, Fernandeš, Bruma (Portugal), Antonov, Gaćinović, Grujić (Srbija).

PORTUGAL: Varela 6, Kanselo 6, Je 6, Semedo 7, Rodrigeš 6, Karvaljo 6 (Frančez 7), Neveš 7, Fernandeš 7, Žota 7 (Bruma 6), Podens 7 (Madeiroš), Guedeš 7 .

SRBIJA: Milinković-Savić 5, Gajić 6, Jovanović 6, Veljković 6, Antonov 7, Maksimović 6, Grujić 6 (Radonjić 7), Gaćinović 6, Živković 7, Čavrić 6 (Plavšić 7), Đurđević 7 (Ožegović).

EP za mlade: Srbija - Portugalija 0:2 (Video)

17.06.2017. 18:21 20:01