105.2585

Фудбалери Србије стартовали поразом на Европском првенству за младе

17.06.2017. 22:23 22:36
Извор: UEFA

БИДГОШЋ: У првој утакмице групе Б на Европском првенству за младе фудбалере у Пољској, репрезентација Србије је поражена од Португала са 2:0 (1:0). Неуспех је, чини се, незаслужен, јер су наши момци имали више прилика, а ривал је голове постигао после нашег великог  кикса и једне мајсторије Гуедеша.

Био је то сусрет две врло офанзивне екипе. По многима изненађујуће, наша екипа је кренула са двојицом нападача, показавши да верују у свој квалитет. Португалци су наступили у стандардној 4-3-3 формацији. Оријентација “орлића” била је да преко бокова дођу до изгледних шанси, што је једним делом било и наметнуто пошт су ривали одлично покривали средину терена. У почетку су Португалци боље комбиновали, лакше долазили до нашег шеснаестерца, па су тако стигли и до прилике за гол. После слободног ударца сам на статив је био Невеш, шутирао је и погодио стативу. Са протоком времена наши момци су затворили одличног противника и преузели игру. Резултат је тога  је била лепа прилика када је ударац Грујића блокирао Кансело. Одлично су деловали наши момци негде од 10. минута, диктирали су темпо и лако стизали на половину противника. Утакмица је имала темпа, била занимљива за гледање, али су утисак квариле грешке у завршним пасовима обе селекције. А у 27. минуту - велика шанса за Србију. Живковић је на петерцу пронашао Ђурђевића, али је овај шутирао поред гола. Мало потом Чаврић је истрчао испред Вареле, али је овај успешно интервенисао. Да су дефанзивни прекиди бољка наше екипе видело се и у 37. минуту када је након слободног ударца Жота стигао до лопте и шутирао поред гола. Мало касније Португал је повео. Центрирао је Поденс, Милинковић-Савић је слабо интервенисао, а Гуедеш главом сместио лопту у мрежу.До краја полувремена прилика више није било.

У наставку смо покушавали да пробијемо одбрану Португала преко Плавшића, који је заменио Чаврића и у томе смо успели. Португалци су нам препустили иницијативу и мало је фалило да то искористимо. У 57. минуту центрирао је Живковић, а Грујић главом шутирао поред гола. Србија је давала све од себе да изједначи. Добар је био покушај Радоњића у 72. минуту, али је лопта отишла тик изнад гола. Исти играч, само нешто касније, одлично је шутирао искоса са 10 метара и за мало био непрецизно. Много бољи су били наши момци од Португалаца у другом полувремену, али гола није било. И када је изабраницима Ненада Лалатовића понестало снаге, Португал је решио све дилеме. Ренато Санчез је одличио проиграо Бруна Фернандеса а овај рутински лопту спровео у мрежу за коначних -  2:0.

Наша репрезенатција следећу утакмицу игра у уторак против Македоније.

И. Лазаревић

Португал - Србија 2:0 (1:0)

БИДГОШЋ: Стадион Бидгошћ, гледалаца 11.000, судија: Бастијан (Француска). Стрелци: Гуедеш у 38. и Фернандеш у 88. минуту. Жути картони: Семедо, Фернандеш, Брума (Португал), Антонов, Гаћиновић, Грујић (Србија).

ПОРТУГАЛ: Варела 6, Кансело 6, Је 6, Семедо 7, Родригеш 6, Карваљо 6 (Франчез 7), Невеш 7, Фернандеш 7, Жота 7 (Брума 6), Поденс 7 (Мадеирош), Гуедеш 7 .

СРБИЈА: Милинковић-Савић 5, Гајић 6, Јовановић 6, Вељковић 6, Антонов 7, Максимовић 6, Грујић 6 (Радоњић 7), Гаћиновић 6, Живковић 7, Чаврић 6 (Плавшић 7), Ђурђевић 7 (Ожеговић).

ЕП за младе: Србија - Португалија 0:2 (Видео)

17.06.2017. 18:21 20:01