DRUGA NOVOSADSKA LIGA Karlovčani se vratili pobedom

15.08.2023. 14:55 15:00
Izvor: FK Stražilovo

Stražilovo – Miletić 4:0 (1:0)

SREMSKI KARLOVCI: Igralište Stražilova,gledalaca 350, sudija: Ujpal (Futog). Strelci: Pantić u 44. i 53.  Radonić  u 64 i Punoševac u 87. minutu. Žuti kartoni: Simić (Miletić)

STRAŽILOVO: Smiljanić 8, Dimić 8 (Molnar 7), Vuletić 8, Punoševac 9, Nedić 8, Miljevski 8 (Pejičić 7), Nikšić 8, Smiljanić 8, Radonić 8, Vuković 8 (Rodić 7), Pantić 9 (Jovičić 7).

MILETIĆ: Petković 8, Banjac 7 (Trivunović 5), Janković 7 (B. Lišić  6), M. Lišić 7, M. Simić 6, Stanković 7,  M. Gelić 7 (P. Bagić 6), Pavlović  7, Josipović 8, Stanković 7, Lišić 7.

U svečanoj atmosferi povodom ponovnog uključivanja ekipe Stražilova u takmičenje odigran je meč u Sremskim Karlovcima. Početak utakmice je protekao u ispitivanju snaga, pri čemu je lopta uglavnom bila u posedu gostiju. Kako je vreme odmicalo tako su se domaći opuštali i igrali kvalitetnije. A na golu domaćih siguran je bio Smiljanić uz pomoć poslednje linije odbrane. U tim periodima utakmice od gostujućih igrača opasniji od ostalih bio je Josipović.

Kako je vreme odmicalo, domaći su počeli da stvaraju šanse da bi u 44. minutu Pantić uz asistenciju Radonića doveo u vođstvo Stražilovo.  Ovo je možda bio i prelomni momenat utakmice.

U drugom poluvremenu domaćini su imali sve u svojim rukama. Od 53. minuta kada je Pantić postigao i drugi gol, sve je bilo jasno. Ređali su se napadi domaćih . U 64. minutu Radonić je povećao vođstvo,  a možda najlepša akcija dogodila se u 87. minutu kada je kapiten domaćih Punoševac odlučio da stavi tačku na meč. Lepim pogotkom  je krunisao svoju odličnu partiju i zaslužio da ponese titulu igrača utakmice.

Z. Milosavljević

Obilić - Titel 0:8 ( 0:4)

VILOVO: Igralište Obilića, gledalaca 100, sudija: Bakić (Novi Sad), strelci: S. Jovanov  u 30.i 36. Đaković u 34. Petrović u 42. Stojanović u  56. N. Jovanov u 70. i 76. i Nedeljković u 73. minutu. Žuti kartoni: Si. Panić (Obilić), S. Jovanov i N. Jovanov (Titel).

OBILIĆ: Kolaković 6, Vlaović 5 , S. Panić 5, B. Panić 5 ( Vidić), Dobrić 6, Kojić 6, D. Panić 6, St. Panić 5, Božić 5( Jovanović 5), Živančev 5, Mađar 5.

TITEL: Major -, Đaković 8( Jerkov 7), Mračajac 7, Fodor 7, Stojanović 8, Paunić 7, S. Jovanov 8 (Karataševski 8), Anđelković 7 (N. Jovanov 8), Petrović 8, Popović 8 (Vukov 7), Cetenji 8(Nedeljković 8)

Komšijski derbi zasluženo je pripao gostima iz Titela, koji su za sve vreme meča b ili mnogo bolji rival. Domaći su se uspešno branili do 30. minuta kada je Stojan Jovanov lepim udarcem savladao gollmana Kolakovića.

Ž. Marković

Hajduk (G) - Sofeks 1:2 (1:0)

GARDINOVCI: Igraliste Hajduka, gledalaca100, sudija: Subašić( Veternik). Strelci: Galić u 45. za Hajduk, a N. Popović u 52. i Sofranin u 85. minutu za Sofeks. Žuti kartoni: Josimov, Rakić, Nikolić (Hajduk). Tokin , Štrbac (Sofeks).

HAJDUK: Josimov 7 (M. Radakovic 7), Ćirić 7 (Kerac 7), Smiljanić 7, Gajić 7, Rakić 7,Šeguljsku 7, Jovanović ( od 77. Stojanović 7) Galić 8 ( od 53. P. Nikolić 7), N. Vidić 7, J. Radaković 8, Asanov 7 ( od 77. S. Vidić 7).

SOFEKS: Ivić 7, Tokin 7( od 46. L. Stanković 7), Šumar 6, Slepčević 7, Ni. Popović 7, Ne. Popović 7( od 87. Bulatović -), N. Kutanjac 7, V. Kutanjac 7 ( od 83. Joksimović), Sofranin 8, Blešić 7, Štrbac 6 ( od 80. Učur-).

Posle ravnopravne igre u prvom poluvremenu vodeći gol za domaće postigao je Galić. U nastavku utakmice  gosti su igrali oštro i povredili trojicu domaćih fudbalera, a Galić je završio u bolnici u Sremskoj Kamenici. Sudija nije uspeo da se snađe i adekvatno kazni pogibljenu igru Sofeksa.

Sl. Simić

Vinogradar - Čenej 4:2 (3:0)

LEDINCI: Igralište Vinogradara, gledalaca 50, sudija: Stražmešterov (Novi Sad), strelci: Lalović u 12. Radin u 19. Arsenijević u 45. i N. Elez u 50. za Vinogradar, Stojković u 47. i Milošev u 74. minutu za Čenej. Žuti karton: Sučević (Čenej).

VINOGRADAR: Sakan, Veber (Lukić), Arsenijević, Bukvić, Borić (Mišić), Stojanović, Radin, Lalović, S. Elez (Anikić), N. Elez, Gazivoda (Lazarević).

ČENEJ: Paulinji, Sučević, Rogić, Kalaba, Brzak (Despić), Maletić, Milošev (Plavšić), Marković, Mijavec, Despotović, Stojković.

Đ. L.

Petar Puača - Dinama 5:0 (1:0)

FUTOG: Igralište OFK Futoga, gledalaca 100, sudija. Mačkić (Kać), strelci: Hadija u 20. i 88. Sarajlija u 58. Radonja u 64. i Grlica u 76. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Grujić, Miladinović (Dinamo).

PETAR PUAČA: Dragičević, Daričković, Kolarski (Đukić), Zečiri, Vukašinović, Savić, Radonja, Bajilov, Grlica, Sarajlija (Zečević), Hadija.

DINAMO: Rakita, Savić, Milešev, Perić (Miladinović), Tojagić, Grujić (Miškić), Jokić (Matić), Pejaković, Pačuk, BIkicki, Subotin.

Mlada i poletna ekipa Petar Puače je startovala odlično sa pet gola u mreži ispreatila je Budisavčane. Duduše u prvom delu gosti su se dobro nosili sa igračima Petar Puače, ali u nastavku je do izražaja došla bolja fizička pripremljenost domaćih fudbalera.

L. D.

Železničar - Borac (NS) 3:4 (0:3)

NOVI SAD: Igralište Železničara, gledalaca 100, sudija: Čobanov (Rumenka), strelci: Karakaš u 46. Vidaković u 50. i Mikan u 68. (iz penala) za Železničar, a Sladić u 8. i 11. Pavlović u 10. i Perinović u 88.minutu za Borac. Žuti kartoni: Lončar, Zdimirović, Predojević, Mikan (Železničar), Berić (Borac).

ŽELEZNIČAR: Zavarko, Spajić, Kurešević, Rehert (Tot), Lončar (Mikan), Mrđenović (Nedić), Tomov (Karakaš), Predojević, Vidaković, Jovanović, Zdimirović.

BORAC: Kizić, Popović, Berić, Dragin (Svitić), Milanović (Čavić), Pavlović, Perinović, Vlaisavljević (Rogović), Asani (Umićević), Erbez, Sladić (Karać).

U prvom delu susreta Klisani su bili znatno bolje i poveli su sa 3:0. Međutim, uporni igrači Železničari koje predvodi iskusni Ranko Stanisavljević uspeli su da izjednače rezultat i malo je nedostojalo da osvoje bod. U finišu meča Branko Perionović je pogodio mrežu Zavarka i Borcu doneo vredne bodove.

M. G.

Slanobarac - Borac (R) 1:4 (0:2)

NOVI SAD: Igralište Borca na Klisi, gledalaca 50, sudija: Ignjatić (Budisava), strelci:nenezić u 90. za Slanobarac, a Karadeglić u 30. Krnić u 35. Miljković u 51. i Trifunov u 80. minutu za Borac. Žuti karton: Krasnići (Slanobarac).

SLANOBARAC: Konakonvić, Nenezić, Macakanja, Krasnići, Kondić, Haljimi, Baljinca, Jusufi, Đurić (Malići), Šekularac, Đekić.

BORAC: Lukić, Nedeljković, Trifunov, Ž. Prolić (Vlajnić), Milanov, M. Prolić (Bursać),  Blagojević, Karadeglić (Hanušić), Predojević,Miljković (Tomaš), Krnić (Čanić).