ДРУГА НОВОСАДСКА ЛИГА Карловчани се вратили победом

15.08.2023. 14:55 15:00
Извор: ФК Стражилово

Стражилово – Милетић 4:0 (1:0)

СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ: Игралиште Стражилова,гледалаца 350, судија: Ујпал (Футог). Стрелци: Пантић у 44. и 53.  Радонић  у 64 и Пуношевац у 87. минуту. Жути картони: Симић (Милетић)

СТРАЖИЛОВО: Смиљанић 8, Димић 8 (Молнар 7), Вулетић 8, Пуношевац 9, Недић 8, Миљевски 8 (Пејичић 7), Никшић 8, Смиљанић 8, Радонић 8, Вуковић 8 (Родић 7), Пантић 9 (Јовичић 7).

МИЛЕТИЋ: Петковић 8, Бањац 7 (Тривуновић 5), Јанковић 7 (Б. Лишић  6), М. Лишић 7, М. Симић 6, Станковић 7,  М. Гелић 7 (П. Багић 6), Павловић  7, Јосиповић 8, Станковић 7, Лишић 7.

У свечаној атмосфери поводом поновног укључивања екипе Стражилова у такмичење одигран је меч у Сремским Карловцима. Почетак утакмице је протекао у испитивању снага, при чему је лопта углавном била у поседу гостију. Како је време одмицало тако су се домаћи опуштали и играли квалитетније. А на голу домаћих сигуран је био Смиљанић уз помоћ последње линије одбране. У тим периодима утакмице од гостујућих играча опаснији од осталих био је Јосиповић.

Како је време одмицало, домаћи су почели да стварају шансе да би у 44. минуту Пантић уз асистенцију Радонића довео у вођство Стражилово.  Ово је можда био и преломни моменат утакмице.

У другом полувремену домаћини су имали све у својим рукама. Од 53. минута када је Пантић постигао и други гол, све је било јасно. Ређали су се напади домаћих . У 64. минуту Радонић је повећао вођство,  а можда најлепша акција догодила се у 87. минуту када је капитен домаћих Пуношевац одлучио да стави тачку на меч. Лепим поготком  је крунисао своју одличну партију и заслужио да понесе титулу играча утакмице.

З. Милосављевић

Обилић - Тител 0:8 ( 0:4)

ВИЛОВО: Игралиште Обилића, гледалаца 100, судија: Бакић (Нови Сад), стрелци: С. Јованов  у 30.и 36. Ђаковић у 34. Петровић у 42. Стојановић у  56. Н. Јованов у 70. и 76. и Недељковић у 73. минуту. Жути картони: Си. Панић (Обилић), С. Јованов и Н. Јованов (Тител).

ОБИЛИЋ: Колаковић 6, Влаовић 5 , С. Панић 5, Б. Панић 5 ( Видић), Добрић 6, Којић 6, Д. Панић 6, Ст. Панић 5, Божић 5( Јовановић 5), Живанчев 5, Мађар 5.

ТИТЕЛ: Мајор -, Ђаковић 8( Јерков 7), Мрачајац 7, Фодор 7, Стојановић 8, Паунић 7, С. Јованов 8 (Караташевски 8), Анђелковић 7 (Н. Јованов 8), Петровић 8, Поповић 8 (Вуков 7), Цетењи 8(Недељковић 8)

Комшијски дерби заслужено је припао гостима из Титела, који су за све време меча б или много бољи ривал. Домаћи су се успешно бранили до 30. минута када је Стојан Јованов лепим ударцем савладао gollmana Колаковића.

Ж. Марковић

Хајдук (Г) - Софекс 1:2 (1:0)

ГАРДИНОВЦИ: Игралисте Хајдука, гледалаца100, судија: Субашић( Ветерник). Стрелци: Галић у 45. за Хајдук, а Н. Поповић у 52. и Софранин у 85. минуту за Софекс. Жути картони: Јосимов, Ракић, Николић (Хајдук). Токин , Штрбац (Софекс).

ХАЈДУК: Јосимов 7 (М. Радаковиц 7), Ћирић 7 (Керац 7), Смиљанић 7, Гајић 7, Ракић 7,Шегуљску 7, Јовановић ( од 77. Стојановић 7) Галић 8 ( од 53. П. Николић 7), Н. Видић 7, Ј. Радаковић 8, Асанов 7 ( од 77. С. Видић 7).

СОФЕКС: Ивић 7, Токин 7( од 46. Л. Станковић 7), Шумар 6, Слепчевић 7, Ни. Поповић 7, Не. Поповић 7( од 87. Булатовић -), Н. Кутањац 7, В. Кутањац 7 ( од 83. Јоксимовић), Софранин 8, Блешић 7, Штрбац 6 ( од 80. Учур-).

После равноправне игре у првом полувремену водећи гол за домаће постигао је Галић. У наставку утакмице  гости су играли оштро и повредили тројицу домаћих фудбалера, а Галић је завршио у болници у Сремској Каменици. Судија није успео да се снађе и адекватно казни погибљену игру Софекса.

Сл. Симић

Виноградар - Ченеј 4:2 (3:0)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца 50, судија: Стражмештеров (Нови Сад), стрелци: Лаловић у 12. Радин у 19. Арсенијевић у 45. и Н. Елез у 50. за Виноградар, Стојковић у 47. и Милошев у 74. минуту за Ченеј. Жути картон: Сучевић (Ченеј).

ВИНОГРАДАР: Сакан, Вебер (Лукић), Арсенијевић, Буквић, Борић (Мишић), Стојановић, Радин, Лаловић, С. Елез (Аникић), Н. Елез, Газивода (Лазаревић).

ЧЕНЕЈ: Паулињи, Сучевић, Рогић, Калаба, Брзак (Деспић), Малетић, Милошев (Плавшић), Марковић, Мијавец, Деспотовић, Стојковић.

Ђ. Л.

Петар Пуача - Динама 5:0 (1:0)

ФУТОГ: Игралиште ОФК Футога, гледалаца 100, судија. Мачкић (Каћ), стрелци: Хадија у 20. и 88. Сарајлија у 58. Радоња у 64. и Грлица у 76. минуту (из пенала). Жути картони: Грујић, Миладиновић (Динамо).

ПЕТАР ПУАЧА: Драгичевић, Даричковић, Коларски (Ђукић), Зечири, Вукашиновић, Савић, Радоња, Бајилов, Грлица, Сарајлија (Зечевић), Хадија.

ДИНАМО: Ракита, Савић, Милешев, Перић (Миладиновић), Тојагић, Грујић (Мишкић), Јокић (Матић), Пејаковић, Пачук, БИкицки, Суботин.

Млада и полетна екипа Петар Пуаче је стартовала одлично са пет гола у мрежи испреатила је Будисавчане. Дудуше у првом делу гости су се добро носили са играчима Петар Пуаче, али у наставку је до изражаја дошла боља физичка припремљеност домаћих фудбалера.

Л. Д.

Железничар - Борац (НС) 3:4 (0:3)

НОВИ САД: Игралиште Железничара, гледалаца 100, судија: Чобанов (Руменка), стрелци: Каракаш у 46. Видаковић у 50. и Микан у 68. (из пенала) за Железничар, а Сладић у 8. и 11. Павловић у 10. и Периновић у 88.минуту за Борац. Жути картони: Лончар, Здимировић, Предојевић, Микан (Железничар), Берић (Борац).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Заварко, Спајић, Курешевић, Рехерт (Тот), Лончар (Микан), Мрђеновић (Недић), Томов (Каракаш), Предојевић, Видаковић, Јовановић, Здимировић.

БОРАЦ: Кизић, Поповић, Берић, Драгин (Свитић), Милановић (Чавић), Павловић, Периновић, Влаисављевић (Роговић), Асани (Умићевић), Ербез, Сладић (Караћ).

У првом делу сусрета Клисани су били знатно боље и повели су са 3:0. Међутим, упорни играчи Железничари које предводи искусни Ранко Станисављевић успели су да изједначе резултат и мало је недостојало да освоје бод. У финишу меча Бранко Перионовић је погодио мрежу Заварка и Борцу донео вредне бодове.

М. Г.

Сланобарац - Борац (Р) 1:4 (0:2)

НОВИ САД: Игралиште Борца на Клиси, гледалаца 50, судија: Игњатић (Будисава), стрелци:ненезић у 90. за Сланобарац, а Карадеглић у 30. Крнић у 35. Миљковић у 51. и Трифунов у 80. минуту за Борац. Жути картон: Краснићи (Сланобарац).

СЛАНОБАРАЦ: Конаконвић, Ненезић, Мацакања, Краснићи, Кондић, Хаљими, Баљинца, Јусуфи, Ђурић (Малићи), Шекуларац, Ђекић.

БОРАЦ: Лукић, Недељковић, Трифунов, Ж. Пролић (Влајнић), Миланов, М. Пролић (Бурсаћ),  Благојевић, Карадеглић (Ханушић), Предојевић,Миљковић (Томаш), Крнић (Чанић).