DRUGA NOVOSADSKA LIGA Duel imenjaka Klisanima

17.10.2023. 12:33 12:35

U duelu imenjaka nije bilo dileme. Vodeći tim lige sa Klise lako je došla do pobece u susretu sa Rakovčani.

Borac (NS) - Borac (R) 3:1 (3:0)

NOVI SAD: Igralište Borca, gledalaca 200, sudija: Stojšić (Novi Sad), strelci: Kremenović u 6. Vlaisavljević u 27. i Asani u 34. za Borac (NS), a Krnjić u 51. minutu za Borac (R).

BORAC (NS): Kizić (Pelegin), Popović, Berić, Milanović (Đaković), Pavlović. Perinović, Kremenović (Karać), Asani, Vlaisavljević, Sladić (Todorović), Đorđevski,

BORAC (R): Lukić, Vukotić, Milanov, Maričić, Prolić (Trifunov), Tomaš (Živković), Karadeglić, Predojević, Miljković (Delibašić), Krnjić (Stepanov), Nedeljković.

Već u prvom delu Klisani su vodili sa tri gola razlike, pa su u drugom delu meča igrali nešto komotnije.

A. P.

Miletić - Čenej 4:1 (1:1)

MOŠORIN: Igralište Miletića, gledalaca 100, sudija: Dejanović (Temerin), strelci: Stanković u 6. Banjac u 51. i Pavlović u 82. i 83. za Miletić, a Miavec u 33. minutu za Čenej. Žuti kartoni: Lišić (Miletić), Radosavljević (Čenej).

MILETIĆ: Petković (Trivunović), Rogić, N. Lišić, Janković (Simić), Banjac, Gelić (Madžar), Pavlović, M. Stanković, V. Stanković, Maletin (N. Stanković), M. Lišić.

ČENEJ: Bičkaji, Ćurčić (Vilotijević), Rogić, Sučević, Kalaba, Salonski, Brzak, Kovačević, Marković, Miavec, Plavšić (Vilotijević).

U derbiju začelja slavili su Mošorinci. U prvom delu susreta igralo se otvoreno i na odmor su rivali otišli sa po jednim postignutim golom. U nastavku meča domaći fudbaleri su imali više snage i  u finišu meča rešili pitanje pobednika.

Ž. M.

Tatra - Sofeks 2:5 (1:2)

KISAČ: Igralište Tatre, gledalaca 150 sudija: Jovanović (Novi Sad), strelci: Fabian u 38. i Hrćan u 52. za Tatru, a Kutanjac u 19. Popadić u 27. Učur u 49. i 67. i Sofranin u 63.  (iz penala) minutu za Sofeks.  Žuti kartoni: Munjaš i D. Ožvat (Tatra).

TATRA: Munjaš, Makovnik, Ponažanjec (Ivkov), Abelovski, Bagonja, Grek (Joković), Hrćan, Fabian, J. Ožvat, Muha, Vozar (Krajčik).

SOFEKS: Janjić, Brmbota (Đurikin), Popović, Šumar, Tokin, N. Kutanjac, Učur (Joksimović), Blešić (U. Kutanjac), Milić (Stanković), Sofranin, Popadić.

Mladi fudbaleri Sofeksa nastavili su sa odličnim partijama. Bez većeg problema slavili su u Kisaču. Domaći tim je samo na vreme pokazivao napredak u igri, ali gosti iz Futoga su bili bolji tim.

A. O.

Stražilovo - Dinamo 3:1 (3:0)

SREMSKI KARLOVCI: Igralište Stražilova, gledalaca 110, sudija: Marinković (Novi Sad), strelci: Miladinović u 17. (augotol), Punoševac u 34. i 43. za Stražilovo, a Bikicki u 82. minutu za Dinamo. Žuti kartoni Čadevski, Grujić i Bikicki (Dinamo).

STRAŽILOVO: Rabrenović, Dimić (Radaković), Vunić, Punoševac (Pejičić), Nedić, Miljevski (Veselinović), Jovičić (Stanković), Crvenkov, Radonić (Mecing), Vuković, Zvekan.

DINAMO: Rakita, Černjak, Gavrilović, Čadevski, Miladinović (Nikolić), Grujić, Milešev, Bikicki, Tojagić (Kitanović), Cvetković, Perić.

Ekipa Stražilova je u susretu protiv Dinama izvojevala je sigurno pobedu a tvorac pobede je bio Aleksandar Punoševac koji je postigao dva gola. Ovom pobedom Karlovčani su istakli kandidaturu za visok plasman.

Z. M.

Železničar - Petar Puača 1:3 (1:1)

NOVI SAD: Igralište Železničara, gledalaca 100, sudija: Morača (Sremska Kamenica), strelci: Vidaković u 35. za Železničar, a Veličković u 24. Radonja u 73. i Hadija u 88. minutu za Petar Puaču. Žuti kartoni: Mrđenović, Vulatović  (Železničar), Sarajlija (Petar Puača)

ŽELEZNIČAR: Lućajić, Vidaković, Spajić, Kurešević (Zavarko), Lončar (Beriša), Mrđenović, Tomov (Mikan), Vidaković, Nedić (Umićević), Bulatović, Zdimirović (Reićert).

PETAR PUAČA: Đorđević, Savić, Kostić, Zećiri, Radišić, Veličković, Radonja, Kovač (Pagač), Janković (Nikolić), Sarajlija, Hadija.

Posle nekoliko pobeda fudbaleri Železničar doživeli su poraz protiv mladog sastava Petra Puače. U prvom delu susreta meč je bio izjednačen, ali u nastavku gosti su imali više snage i u finišu susreta postigli dva gola.

Z. K.

Slanobarac - Vinogradar 1:3 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Borca na Klisi, gledalaca 70, sudija: V. Marković (Novi Sad), stralci: Greku u 9. za Slanobarac, a Lalović u 47. i 65. i Elez u 69. minutu za Vinogradar. Žuti kartoni: Anikić (Vinogradar), Crveni karton: Macakanja (Slanobarac).

SLANOBARAC: Kokanović, Kolarov, Krasnići, Macakanja, Šekularac, Nenezić, Greku, Milankov, Baljinca (Haljimi, Malići), Pašić, Vulić.

VINOGRADAR: Sakan, Veber, Arsenijević, Petrić, Popović, Topalović, Elez, Radin (N. Elez), Lalović, Bukvić (Anikić), Stojanović.

Fudbaleri Slanobarca su poveli u susretu sa Vinogradarom. Međutim u 15. minutu Zoran Macakanja zbog oštrog starta isključen, a u nastavku meča gosti iz Ledinaca uspeli da preokrenu rezultat,  a tvorac je bio Đoka Lalović.

Đ. L.

Obilić - Hajduk (G) 1:2 (1:1)

VILOVO: Igralište Obilića, gledalaca 80. Sudija: Mačkić (Kać). Strelci  Đurković u 23. za Obilić. a Jovanović u 16. i LJ. Panić (autogol) u 86. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Dobrić (Obilić), N. Vidić (Hajduk). Crveni kartoni: Skeledžić u 86, LJ. Panić u 92. (Obilić),a Galić u 92. (Hajduk).

OBILIĆ: Kalaković 6, LJ. Panić 7, Dobrić 6, Bl. Panić 7, Skeledžić 6, Đurković 7 (od 60. A. Vidić 6), S. Panić 7, Milanković 7 (  od 77. Boj. Panić 6), Džambas 6, Čuković 6, Mađar 6 (od 72. Jovanović 6).

HAJDUK: Radaković 7, N. Ćirić 7, Smiljanić 7 (od 87. S. Ćirić), Gajić 8,  S. Vidić 7, Šeguljski 7, Jovanović 8 (od 87. N. Vidić), Tošić 7 (od 60. Galić 7), Kerac 7 (od 46. Kojić 8), Cvetković 7, Asanov 7 (od 43. M. Ilić 8).

Hladno i kišovito vreme uticalo je da komšijski derbi ne pruži očekivan kvalitet igre. Gosti su došliu vođstvo greškom odbrane Obilića a ukazanu priliku iskoristio je  Miloš Jovanović. Nedugo zatim Đurković je iskosa šutirao u suprotan ugao i Radaković je savladan.

U nastavku utakmice posle nekoliko propuštenih šansi Tošića i Kojića,  Miroslav Ilić ubačenu loptu uspeo da uputi ka golu Kalakovića,  a LJ. Panić je nespretno poslao u sopstvenu mrežu.

Sl. Simić

Tabela i rezultati:

Borac (NS) - Borac (R) 3:1, Miletić - Čenej 4:1, Tatra - Sofeks 2:5, Stražilovo - Dinamo 3:1, Železničar - Petar Puača 1:3, Obilić - Hajduk (G) 1:2, Slanobarac - Vinogradar 1:3. Slobodan je bio: Titel.