ДРУГА НОВОСАДСКА ЛИГА Дуел имењака Клисанима

17.10.2023. 12:33 12:35

У дуелу имењака није било дилеме. Водећи тим лиге са Клисе лако је дошла до побеце у сусрету са Раковчани.

Борац (НС) - Борац (Р) 3:1 (3:0)

НОВИ САД: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија: Стојшић (Нови Сад), стрелци: Кременовић у 6. Влаисављевић у 27. и Асани у 34. за Борац (НС), а Крњић у 51. минуту за Борац (Р).

БОРАЦ (НС): Кизић (Пелегин), Поповић, Берић, Милановић (Ђаковић), Павловић. Периновић, Кременовић (Караћ), Асани, Влаисављевић, Сладић (Тодоровић), Ђорђевски,

БОРАЦ (Р): Лукић, Вукотић, Миланов, Маричић, Пролић (Трифунов), Томаш (Живковић), Карадеглић, Предојевић, Миљковић (Делибашић), Крњић (Степанов), Недељковић.

Већ у првом делу Клисани су водили са три гола разлике, па су у другом делу меча играли нешто комотније.

А. П.

Милетић - Ченеј 4:1 (1:1)

МОШОРИН: Игралиште Милетића, гледалаца 100, судија: Дејановић (Темерин), стрелци: Станковић у 6. Бањац у 51. и Павловић у 82. и 83. за Милетић, а Миавец у 33. минуту за Ченеј. Жути картони: Лишић (Милетић), Радосављевић (Ченеј).

МИЛЕТИЋ: Петковић (Тривуновић), Рогић, Н. Лишић, Јанковић (Симић), Бањац, Гелић (Маџар), Павловић, М. Станковић, В. Станковић, Малетин (Н. Станковић), М. Лишић.

ЧЕНЕЈ: Бичкаји, Ћурчић (Вилотијевић), Рогић, Сучевић, Калаба, Салонски, Брзак, Ковачевић, Марковић, Миавец, Плавшић (Вилотијевић).

У дербију зачеља славили су Мошоринци. У првом делу сусрета играло се отворено и на одмор су ривали отишли са по једним постигнутим голом. У наставку меча домаћи фудбалери су имали више снаге и  у финишу меча решили питање победника.

Ж. М.

Татра - Софекс 2:5 (1:2)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 150 судија: Јовановић (Нови Сад), стрелци: Фабиан у 38. и Хрћан у 52. за Татру, а Кутањац у 19. Попадић у 27. Учур у 49. и 67. и Софранин у 63.  (из пенала) минуту за Софекс.  Жути картони: Муњаш и Д. Ожват (Татра).

ТАТРА: Муњаш, Маковник, Понажањец (Ивков), Абеловски, Багоња, Грек (Јоковић), Хрћан, Фабиан, Ј. Ожват, Муха, Возар (Крајчик).

СОФЕКС: Јањић, Брмбота (Ђурикин), Поповић, Шумар, Токин, Н. Кутањац, Учур (Јоксимовић), Блешић (У. Кутањац), Милић (Станковић), Софранин, Попадић.

Млади фудбалери Софекса наставили су са одличним партијама. Без већег проблема славили су у Кисачу. Домаћи тим је само на време показивао напредак у игри, али гости из Футога су били бољи тим.

А. О.

Стражилово - Динамо 3:1 (3:0)

СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ: Игралиште Стражилова, гледалаца 110, судија: Маринковић (Нови Сад), стрелци: Миладиновић у 17. (ауготол), Пуношевац у 34. и 43. за Стражилово, а Бикицки у 82. минуту за Динамо. Жути картони Чадевски, Грујић и Бикицки (Динамо).

СТРАЖИЛОВО: Рабреновић, Димић (Радаковић), Вунић, Пуношевац (Пејичић), Недић, Миљевски (Веселиновић), Јовичић (Станковић), Црвенков, Радонић (Мецинг), Вуковић, Звекан.

ДИНАМО: Ракита, Черњак, Гавриловић, Чадевски, Миладиновић (Николић), Грујић, Милешев, Бикицки, Тојагић (Китановић), Цветковић, Перић.

Екипа Стражилова је у сусрету против Динама извојевала је сигурно победу а творац победе је био Александар Пуношевац који је постигао два гола. Овом победом Карловчани су истакли кандидатуру за висок пласман.

З. М.

Железничар - Петар Пуача 1:3 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Железничара, гледалаца 100, судија: Морача (Сремска Каменица), стрелци: Видаковић у 35. за Железничар, а Величковић у 24. Радоња у 73. и Хадија у 88. минуту за Петар Пуачу. Жути картони: Мрђеновић, Вулатовић  (Железничар), Сарајлија (Петар Пуача)

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Лућајић, Видаковић, Спајић, Курешевић (Заварко), Лончар (Бериша), Мрђеновић, Томов (Микан), Видаковић, Недић (Умићевић), Булатовић, Здимировић (Реићерт).

ПЕТАР ПУАЧА: Ђорђевић, Савић, Костић, Зећири, Радишић, Величковић, Радоња, Ковач (Пагач), Јанковић (Николић), Сарајлија, Хадија.

После неколико победа фудбалери Железничар доживели су пораз против младог састава Петра Пуаче. У првом делу сусрета меч је био изједначен, али у наставку гости су имали више снаге и у финишу сусрета постигли два гола.

З. К.

Сланобарац - Виноградар 1:3 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Борца на Клиси, гледалаца 70, судија: В. Марковић (Нови Сад), стралци: Греку у 9. за Сланобарац, а Лаловић у 47. и 65. и Елез у 69. минуту за Виноградар. Жути картони: Аникић (Виноградар), Црвени картон: Мацакања (Сланобарац).

СЛАНОБАРАЦ: Кокановић, Коларов, Краснићи, Мацакања, Шекуларац, Ненезић, Греку, Миланков, Баљинца (Хаљими, Малићи), Пашић, Вулић.

ВИНОГРАДАР: Сакан, Вебер, Арсенијевић, Петрић, Поповић, Топаловић, Елез, Радин (Н. Елез), Лаловић, Буквић (Аникић), Стојановић.

Фудбалери Сланобарца су повели у сусрету са Виноградаром. Међутим у 15. минуту Зоран Мацакања због оштрог старта искључен, а у наставку меча гости из Лединаца успели да преокрену резултат,  а творац је био Ђока Лаловић.

Ђ. Л.

Обилић - Хајдук (Г) 1:2 (1:1)

ВИЛОВО: Игралиште Обилића, гледалаца 80. Судија: Мачкић (Каћ). Стрелци  Ђурковић у 23. за Обилић. а Јовановић у 16. и Љ. Панић (аутогол) у 86. минуту за Хајдук. Жути картони: Добрић (Обилић), Н. Видић (Хајдук). Црвени картони: Скелеџић у 86, Љ. Панић у 92. (Обилић),а Галић у 92. (Хајдук).

ОБИЛИЋ: Калаковић 6, Љ. Панић 7, Добрић 6, Бл. Панић 7, Скелеџић 6, Ђурковић 7 (од 60. А. Видић 6), С. Панић 7, Миланковић 7 (  од 77. Бој. Панић 6), Џамбас 6, Чуковић 6, Мађар 6 (од 72. Јовановић 6).

ХАЈДУК: Радаковић 7, Н. Ћирић 7, Смиљанић 7 (од 87. С. Ћирић), Гајић 8,  С. Видић 7, Шегуљски 7, Јовановић 8 (од 87. Н. Видић), Тошић 7 (од 60. Галић 7), Керац 7 (од 46. Којић 8), Цветковић 7, Асанов 7 (од 43. М. Илић 8).

Хладно и кишовито време утицало је да комшијски дерби не пружи очекиван квалитет игре. Гости су дошлиу вођство грешком одбране Обилића а указану прилику искористио је  Милош Јовановић. Недуго затим Ђурковић је искоса шутирао у супротан угао и Радаковић је савладан.

У наставку утакмице после неколико пропуштених шанси Тошића и Којића,  Мирослав Илић убачену лопту успео да упути ка голу Калаковића,  а Љ. Панић је неспретно послао у сопствену мрежу.

Сл. Симић

Табела и резултати:

Борац (НС) - Борац (Р) 3:1, Милетић - Ченеј 4:1, Татра - Софекс 2:5, Стражилово - Динамо 3:1, Железничар - Петар Пуача 1:3, Обилић - Хајдук (Г) 1:2, Сланобарац - Виноградар 1:3. Слободан је био: Тител.