Crvena zvezda poražena od Monaka (4:1)

03.11.2022. 18:29 21:15

MONTE KARLO: Fudbaleri Crvene zvezde završili su učešće na međunarodnoj sceni, za ovu sezonu, pošto su u Monte Karlu zasluženo poraženi od Monaka. Razlika u klasi između dva tima je bila očigledna i to se odrazilo na rezultat.

Iako se činilo da je svojom ofanzivom Crvena zvezda sabila Monako pred svoj šesnaesterac – to nije bilo istina. Ono što jeste je da su se ,,kneževi“ svesno puvukli ne bi li pretili iz kontranapada. Da znaju da ih kreiraju videlo se u 5 minutu kada su poveli sa 1:0. Nakon brze razmene pasova Enrike je centrirao sa leve strane a Foland glavom smestio loptu u mrežu.

Monako je imao jasan cilj, sve uigrano do tančina dok je Crvena zvezda jalovo napadala, bez jasne ideje kako da to valorizuje golom. Tako je Foland ponovo pripretio a Borjan ovoga puta odbranio. Monako je konstatno pretio pa je postigao i drugi gol, preko Ben Jedera, ali je on poništen zbog ofsajda. Ipak, nije onaj Kevina Folanda, kojim je duplirano vođstvo ,,kneževa“, nije. Nemac je sjajno šutirao sa ivice šesnaesterca i savladao Borjana. Koliko god da su Beograđani gajili nade da mogu do pobede u Kneževini, u prvom poluvremenu pokazalo se da su one bile neosnovane i da naš tim nije bio na nivou velikog protivnika.

Bruka Crvene zvezde nastavljena je i u drugom poluvremenu nakon što je posle šuta Golovina autogol postigao Milan Rodić. Nešto, kasnije na drugoj strani Ivanić je u dobroj prilici, prekršaj nad njim čini Badijašil i dosuđen je jedanaesterac. Precizan sa bele tačke bio je Kanga i Zvezda se tada probudila. Za kratko vreme izvela je nekoliko solidnih napada ali ih nije valorizovala golom. U 68 minutu Pešić je postigao drugi gol ali je proverom VAR tehnologije on opravdano poništen zbog ofsajda.

U 86 minutu Kevin Foland je postigao svoj treći gol i postavio konačnih – 4:1.

I. Lazarević

Monako – Crvena zvezda 4:1 (2:0)

MONTE KARLO: stadion ,,Luj Drugi“ gledalaca: 15.000. Sudija: Gezubujuk (Holandija).

Strelci: Foland u 5, 27 i 86 i Rodić (autogol) u 50 za Monako a Kanga (iz penala) u 54 minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Badijašil, Maripan (Monako) a Rodić, Katai, Srnić (Crvena zvezda).

MONAKO: Nibel 6, Disasi 6,5, Maripan 7, Badijašil 6,5, Dijata 6,5 (Vanderson), Fofana 6,5, Kamara 6,5 (Matazo), Golovin 7 (Jakobs), Enrike 7, Foland 9 (Ben Segir), Ben Jeder 7 (Embolo 6).

CRVENA ZVEZDA: Borjan 5,5, Gobeljić 6, Eraković 6, Milunović 6, Rodić 6 (Azarov), Kanga 6,5 (Mustafa 6), Bukari 6 (Ben 6), Ivanić 6,5, Katai 6,5 (Kangva 6), Mitrović 6 (Srnić 6), Pešić 6