117.0199
107.9121

Црвена звезда поражена од Монака (4:1)

03.11.2022. 18:29 21:15

МОНТЕ КАРЛО: Фудбалери Црвене звезде завршили су учешће на међународној сцени, за ову сезону, пошто су у Монте Карлу заслужено поражени од Монака. Разлика у класи између два тима је била очигледна и то се одразило на резултат.

Иако се чинило да је својом офанзивом Црвена звезда сабила Монако пред свој шеснаестерац – то није било истина. Оно што јесте је да су се ,,кнежеви“ свесно пувукли не би ли претили из контранапада. Да знају да их креирају видело се у 5 минуту када су повели са 1:0. Након брзе размене пасова Енрике је центрирао са леве стране а Фоланд главом сместио лопту у мрежу.

Монако је имао јасан циљ, све уиграно до танчина док је Црвена звезда јалово нападала, без јасне идеје како да то валоризује голом. Тако је Фоланд поново припретио а Борјан овога пута одбранио. Монако је констатно претио па је постигао и други гол, преко Бен Једера, али је он поништен због офсајда. Ипак, није онај Кевина Фоланда, којим је дуплирано вођство ,,кнежева“, није. Немац је сјајно шутирао са ивице шеснаестерца и савладао Борјана. Колико год да су Београђани гајили наде да могу до победе у Кнежевини, у првом полувремену показало се да су оне биле неосноване и да наш тим није био на нивоу великог противника.

Брука Црвене звезде настављена је и у другом полувремену након што је после шута Головина аутогол постигао Милан Родић. Нешто, касније на другој страни Иванић је у доброј прилици, прекршај над њим чини Бадијашил и досуђен је једанаестерац. Прецизан са беле тачке био је Канга и Звезда се тада пробудила. За кратко време извела је неколико солидних напада али их није валоризовала голом. У 68 минуту Пешић је постигао други гол али је провером ВАР технологије он оправдано поништен због офсајда.

У 86 минуту Кевин Фоланд је постигао свој трећи гол и поставио коначних – 4:1.

И. Лазаревић

Монако – Црвена звезда 4:1 (2:0)

МОНТЕ КАРЛО: стадион ,,Луј Други“ гледалаца: 15.000. Судија: Гезубујук (Холандија).

Стрелци: Фоланд у 5, 27 и 86 и Родић (аутогол) у 50 за Монако а Канга (из пенала) у 54 минуту за Црвену звезду. Жути картони: Бадијашил, Марипан (Монако) а Родић, Катаи, Срнић (Црвена звезда).

МОНАКО: Нибел 6, Дисаси 6,5, Марипан 7, Бадијашил 6,5, Дијата 6,5 (Вандерсон), Фофана 6,5, Камара 6,5 (Матазо), Головин 7 (Јакобс), Енрике 7, Фоланд 9 (Бен Сегир), Бен Једер 7 (Емболо 6).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 5,5, Гобељић 6, Ераковић 6, Милуновић 6, Родић 6 (Азаров), Канга 6,5 (Мустафа 6), Букари 6 (Бен 6), Иванић 6,5, Катаи 6,5 (Кангва 6), Митровић 6 (Срнић 6), Пешић 6