Finale plej-ofa: Brejk Novosađana, sjajni Mehić

25.04.2016. 21:25 13:33

Ušao u igru David Mehić i pokvario aktuelnog šampiona! Odbojkaši Vojvodine NS seme slavili su pobedu u drugom meču finala plej-ofa nad Crvenom zvezdom, izjednačili na 1:1

Crvena zvezda – Vojvodina NS seme 1:3 (25:23, 17:25, 23:25, 24:26)

BEOGRAD: Hala USC “Voždovac”, gledalaca: 300, sudije: Simonović (Kragujevac), Miljković (Beograd).

CRVENA ZVEZDA: Okolić 6, Jevtić (l), Škrbić, Gmitrović, Stavlić, Milutinović 7, Jakovljević 15, Stojsavljević 8, Munćan 4, Blagojević 19, Veljović, Buculjević 3.

VOJVODINA NS SEME: Simić 1, Nikolić 12, Bojičić, Stanković 15 (11 bl), Vemić 17, Premović, Jovanović 3, Kujundžić, Peković (l), Mehić 10, Radović, Minić 25.

i seriju za titulu preselili u Novi Sad. Nije bilo slabog mesta ni slabog segmenta igre kod novosadskih crveno-belih, a pobeda je utoliko vrednija kada se zna da su Beograđani dobili prvi set.

Iako je Vojvodina bolje počela i imala prednost (9:7), aktivni blok Zvezde preokrenuo je stanje stvari na terenu. Pobegli su Beograđani na 16:12, ali su gosti stigli na poen deficita (18:17). Ipak, neizvesna završnica pripala je aktuelnom šampionu, a gosti su imali čak osam grešaka u prvom periodu i tesno ga izgubili.

U drugom setu, scenario iz prvog meča finala. Voša se razgoropadila, napala ubitačnim servisom, aktivirao se Minić, ali i blokovima Vemić i Stanković. Prednost je rasla iz minuta u minut i došlo se do ekspresnog izjednačenja.

Imala je Zvezda 9:6 u trećem setu, ali se Voša vratila posle servisa Nikolića. Proigrali su domaći u odbrani, iznudili par grešaka Novosađana i poveli 19:15 u kasnoj fazi seta. Tada je nervoznog Nikolića, trener Voše Strahinja Kozić, zamenio mladim Davidom Mehićem i napravio potez utakmice. Mehić je odmah odličnim servisima vratio egal (19:19), a Vojvodina je povela posle sjajnih poteza Minića i Vemića. Pogrešio je Jakovljević i doneo 22:20 gostima, a ovi su to zadržali i poveli 2:1 u setovima iako su propustili nekoliko kontri.

Ostao je Mehić u postavi i igrao kao da nije junior. Jovanović je odlično razigravao ekipu, Minić i Vemić bili su tu da održavaju nivo igre, a čarobni Stanković i odlični Mehić da naprave razliku. Rizik iz servisa se isplaćivao, napadnut je Jakovljević, ali je Zvezda ipak došla do dve set lopte (24:22). Tada je na scenu ponovo stupio Mehić, doneo izjednačenje posle dobre odbrane Pekovića, a onda dva puta uzastopno izblokirao Blagojevića za konačnih 26:24 i veliku pobedu koja seriju seli na dva meča u Novi Sad.

M. Ristić

Dva meča u Novom Sadu

Treći meć finalne serije igra se u Novom Sadu u četvrtak 28. aprila od 17 časova uz direktan tv prenos, a četvrti meč je takođe u Srpskoj Atini na programu posle uskršnjih praznika u sredu 4. maja.