117.062
104.8191

Финале плеј-офа: Брејк Новосађана, сјајни Мехић

25.04.2016. 21:25 13:33

Ушао у игру Давид Мехић и покварио актуелног шампиона! Одбојкаши Војводине НС семе славили су победу у другом мечу финала плеј-офа над Црвеном звездом, изједначили на 1:1

Црвена звезда – Војводина НС семе 1:3 (25:23, 17:25, 23:25, 24:26)

БЕОГРАД: Хала УСЦ “Вождовац”, гледалаца: 300, судије: Симоновић (Крагујевац), Миљковић (Београд).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 6, Јевтић (л), Шкрбић, Гмитровић, Ставлић, Милутиновић 7, Јаковљевић 15, Стојсављевић 8, Мунћан 4, Благојевић 19, Вељовић, Буцуљевић 3.

ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ: Симић 1, Николић 12, Бојичић, Станковић 15 (11 бл), Вемић 17, Премовић, Јовановић 3, Кујунџић, Пековић (л), Мехић 10, Радовић, Минић 25.

и серију за титулу преселили у Нови Сад. Није било слабог места ни слабог сегмента игре код новосадских црвено-белих, а победа је утолико вреднија када се зна да су Београђани добили први сет.

Иако је Војводина боље почела и имала предност (9:7), активни блок Звезде преокренуо је стање ствари на терену. Побегли су Београђани на 16:12, али су гости стигли на поен дефицита (18:17). Ипак, неизвесна завршница припала је актуелном шампиону, а гости су имали чак осам грешака у првом периоду и тесно га изгубили.

У другом сету, сценарио из првог меча финала. Воша се разгоропадила, напала убитачним сервисом, активирао се Минић, али и блоковима Вемић и Станковић. Предност је расла из минута у минут и дошло се до експресног изједначења.

Имала је Звезда 9:6 у трећем сету, али се Воша вратила после сервиса Николића. Проиграли су домаћи у одбрани, изнудили пар грешака Новосађана и повели 19:15 у касној фази сета. Тада је нервозног Николића, тренер Воше Страхиња Козић, заменио младим Давидом Мехићем и направио потез утакмице. Мехић је одмах одличним сервисима вратио егал (19:19), а Војводина је повела после сјајних потеза Минића и Вемића. Погрешио је Јаковљевић и донео 22:20 гостима, а ови су то задржали и повели 2:1 у сетовима иако су пропустили неколико контри.

Остао је Мехић у постави и играо као да није јуниор. Јовановић је одлично разигравао екипу, Минић и Вемић били су ту да одржавају ниво игре, а чаробни Станковић и одлични Мехић да направе разлику. Ризик из сервиса се исплаћивао, нападнут је Јаковљевић, али је Звезда ипак дошла до две сет лопте (24:22). Тада је на сцену поново ступио Мехић, донео изједначење после добре одбране Пековића, а онда два пута узастопно изблокирао Благојевића за коначних 26:24 и велику победу која серију сели на два меча у Нови Сад.

М. Ристић

Два меча у Новом Саду

Трећи мећ финалне серије игра се у Новом Саду у четвртак 28. априла од 17 часова уз директан тв пренос, а четврти меч је такође у Српској Атини на програму после ускршњих празника у среду 4. маја.