"NOVOSADSKI POLUMARATON" PRIVREMENO MENJA TRASE POJEDINIH LINIJA Evo kuda će se kretati autobusi u nedelju i koja stajališta će koristiti
JGSP "Novi Sad" privremeno menja trase pojedinih linija za vreme održavanja trke „Novosadski polumaraton“ koji se održava 23. marta.
U skladu sa rešenjem Gradske uprave za saobraćaj i puteve, zbog održavanja trke „Novosadski polumaraton“ 23. marta od 09:15 do 14:00 časova određuje se privremena izmena trase autobuskih linija broj 1, 6, 8, 11A, 11B i 13:
LINIJE 1, 8
Smer A
Na raskrsnici Bulevara cara Lazara i Fruškogorske ulice autobusi će produžavati pravo do Bulevara oslobođenja, skretati levo na Bulevar oslobođenja, levo u Ulicu Narodnog fronta, levo u Fruškogorsku ulicu, gde će se obavljati čekanje vremena do narednog polaska.
Smer B
Od stajališta Fruškogorska-Dr Ilije Đuričića autobusi će koristiti redovnu trasu.
Na izmenjenom delu trase neće se koristiti postojeća stajališta drugih linija.
LINIJA 6
Vozila će saobraćati skraćenom trasom do terminala u Šafarikovoj ulici, gde će biti i polazno stajalište za smer ka Adicama. Polasci sa navedenog terminala obavljaće se sa kašnjenjem od 10 minuta u odnosu na vreme polaska sa Podbare.
LINIJA 11A
Vozila će saobraćati izmenjenom trasom od raskrsnice ulica Stražilovska i Maksima Gorkog, zatim će saobraćati pravo Stražilovskom ulicom, Ulicom Žarka Zrenjanina, skretati levo na Bulevar Mihajla Pupina, nastavljati ulicama Uspenska, Jovana Subotića, Temerinska i nakon skretanja levo u Ulicu Jovana Cvijića uključivaće se na redovnu trasu.
Na izmenjenom delu trase neće se koristiti postojeća stajališta drugih linija.
LINIJA 11B
Vozila će saobraćati izmenjenom trasom od raskrsnice ulica Jovana Cvijića i Temerinska, skretati desno pa nastavljati pravo Ulicom Jovana Subotića, Uspenskom, Bulevarom Mihajla Pupina, gde će skretati desno u Ulicu Žarka Zrenjanina, nastavljati pravo do raskrsnice ulica Stražilovska i Bulevar cara Lazara, skretati desno na Bulevar cara Lazara, od raskrsnice Bulevar cara Lazara i Fruškogorske ulice produžavaće pravo do Bulevara oslobođenja, skretati levo na Bulevar oslobođenja, potom desno u Ulicu Narodnog fronta i dalje nastavljati redovnom trasom.
Na izmenjenom delu trase koristiće se postojeća stajališta drugih linija, osim stajališta Bulevar Oslobođenja-Bulevar cara Lazara.
LINIJA 13
Smer A
Na raskrsnici Bulevara cara Lazara i Šekspirove ulice, autobusi će skretati desno, zatim levo iz Šekspirove u Ulicu Narodnog fronta, levo na Bulevar oslobođenja, gde će se obavljati čekanje vremena do narednog polaska.
na stajalištu Bulevar oslobođenja-Narodnog fronta.
Smer B
Autobusi će saobraćati Bulevarom oslobođenja, skretati levo na Bulevar cara Lazara i dalje nastavljati redovnom trasom.
Na izmenjenom delu trase koristiće se privremno stajalište u Šekspirovoj ulici.