"NA SRAMOTU DRAGANA ĐILASA, A JOŠ JE VEĆA ZA SVE KOJI POKUŠAVAJU DA GA ODBRANE" Premijer Vučević: Neka svako zamisli kakva bi Srbija bila kada bi u njoj odlučivao Dragan Đilas
Premijer Srbije Miloš Vučević istakao je za medije da je bio šokiran kada je jutros dobio vest da je lider SSP Dragan Đilas fizički i verbalno nasrnuo na aktiviste SNS.
Naglasio je da je neverovatno da predsednik jedne stranke, nekadašnji gradonačelnik Beograda, napada aktiviste.
-To je stranački aktivizam, to je nešto što rade sve stranke. Neverovatno da neko ko sebe predstavlja liderom opozicije napada omladinu i nasrće, ne samo verbalno, nego se završilo fizičkim obračunom. Pokazao je pravo lice. Potpuno smo ogoljeno videli da se fizički obračunava sa onim koji ne misle kao on. Da odmah to postavimo u prave koordinate. Zamislite da neko od nas učini nešto slično kada aktivisti njegove stranke pišu i lepe plakate sa mnogo težim porukama ili da Aleksandar Vučić sad se vraća s posla pa vidi da neko piše da je on ubica, njegov brat ili sin, ovakav, pa krene da se tuče sa aktivistima. Šta treba da mi kažemo kada nam kažu da smo ubice, da su nam krvave ruke i to ponavljaju već dva mesca i prave od nas legitimne mete za nekog ko je možda psihički nestabilna ličnost da nas treba fizički napasti ili likvidirati- rekao je Vučević.
Predsednik Vlade napomenuo je da je Đilas pokazao kako vidi Srbiju, da priželjkuje građanski rat, da opet Srbi na Srbe dižu ruke, da se proliva krv po ulicama, za šta naglašava da je neprihvatljivo i nedozvoljeno.
-Mogao bih zaključiti da on sebe stavi u epicentar protesta, da od studenata preuzme inicijativi i diktira tempo. Na sramotu Dragana Đilasa, a još je veća sramota za sve koji pokušavaju da ga odbrane. Snimak koji su objavili pokazuje kako on ulazi u raspravu i fizički napad, jednom, pa drugi put. To su mahom bili momci od 20-ak godina i Luka Petrović koji mu je rekao da se smiri. Nasilnik koji misli da nasiljem može sve da reši. Nek svako zamisli kakva bi Srbija bila kada bi u njoj odlučivao Dragan Đilas. Vidim da se Picula odmah javio da ga brani. Nadam se da će nadležni organi raditi svoj posao, zakon mora da važi za sve- zaključio je.
dnevnik.rs