ZRENJANINSKA LIGA Čenćani napustili teren posle samo 16 minuta nezadovoljni suđenjem

08.11.2023. 09:38 09:47
Izvor: FK Banat/ Čenćani u svlačionici nakon prekinute utakmice

Banat - Napredak ( Č) 0:1 (prekinuo u 16. minutu)

ČENTA: Igralište Banata, gledalaca: 100, sudija: Bogićević (Zrenjanin). strelac: Tatić u 12. minutu. Žuti kartoni: Tadić (Napredak). Crveni kartoni: Slobodan Eskić u 14 minutu i Petar Krstić u 16- minutu (Banat).

BANAT: N. Sladović, D. Vukomanović, U. Živković, U. Tošković, P. Krstić, S. Eskić, A. Martinović, M. Trojanović, D. Dobrić, N. Timotijević, V. Stefanović.

NAPREDAK: M. Magda, I. Rašeta, S. Tadić, M. Vujinović, Z. Penjin, I. Tatić, S. Tasić, M. Matić, G. Mikić, J. Čokulov, Ž. Grujić.

Neslavan kraj u Čenti, posle samo 16 minuta utakmica je prekinuta. Domaći fudbaleri nezadovoljni delenjem pravde sudije Bogićevića, napustili su teren.

A prthodno u 12. minutu Igor Tatić je zatresao mrežu golmana Banata. Samo dva minuta kasnije Slobodan Eskić  je posle sukoba na centru igrališta šakom udario Slobodana Tadića i zaradio crveni karton.  A samo što je utakmica nastavljena Petar Krstić je napravio bespotrebno prekršaj, a kako je već dobio žuti karton, i on je zaradio isključenje.

Ovom odlukom nikako nije mogao da se pomiri i pokušao je da se fizički obračuna sa arbitrom. Nastala je gužva, posle kojeg domaći fudbaleri nisu želeli da nastave meč, jednostavno napustili su teren. Sudija Mario Bogićević je sačekao 15. minuta, nakon toga je odsvirao kraj susreta.

Mladost - Jedinstvo 0:1 (0:0)

BANATSKI DESPOTOVAC: Igralište Mladosti, gledalaca 100, sudija: M. Gajin (Kikinda). Strelac: Strahinja Josimović u 51. minutu. Žuti kartoni: Mitrović, B. Pivač, L. Kaurin (Mladost),a B. Koledin, Mihajlović, Kovačev (Jedinstvo). Crveni karton:  Branko Pivač u 90. minutu (Mladost).

MLADOST: T. Marić 7, P. Mijatović 7, S. Topalović 7, A. Stefanov 6, B. Pivač 6, M. Mitrović 7, M. Topalović 7, L. Kaurin 7, N. Gavranić 7, M. Krstović 6, M. Petrović 6 (J. Samolovac 6).

JEDINSTVO: L. Barkoci 7, Perić 7, N. Eremić 7, N. Kevrešanov 7 (V. Arsenov 7),Mesaroški 7, Farkaš 7, J. Vrebalov 7, B. Koledin 7 (Z. Obradović 7), Mihajlović 7, S. Josimović 9, S. Kovačev 7.

Domaći fudbaleri su bili bolji u prvom delu i imali nekoliko prilika, ali ih nisu iskoristili, a odličan je bio na golu gostiju i Leon Barkoci.

Jedini pogodak postigao je Strahinja Josimović,  odlučio se na šut sa 25 metara, lopta je pogodila stativu i odbila se u mrežu.

Delija - ŽFK Banat 0:3 (0:1)

MOKRIN: Igralište Delije,gledalaca 100, sudija: M. Reljić (Kikinda). Strelci: Dušan Štrbac u 30. Nemanja Buratović u 78. i Danilo Kondić u 83. minutu. Žuti kartoni: Ćorić, Darijan Simić, Popov, Šćepanović, Novica Simić (Delija), a D. Štrbac (ŽFK Banat).

DELIJA: K. Kovač 6, Ž. Fišakov 5 (Ž. Popov 5), D. Miladinov 6, M. Ćorić 6, D. Perišić 6, Darijan Simić 5, E. Monoštori 6 (S. Stankić 5), M. Čeleketić 6 (Novica Simić 5),S. Popov 6, V. Šćepanović 5, Igor Živko 6.

ŽFK BANAT: D. Baćan 7, I. Trajković 7, M. Kojić 7, D. Janjanin 7, N. Cvetićanin 7, L. Đukić 7, N. Buratović 8, M. Pjevčević 7, D. Štrbac 8 (Božović 7), A. Oljača 7 (Gajić 7), D. Kondić 9.

Železničari iz Zrenjanina su protutnjali kroz Mokrin. Poveli su u 30. minutu,a strelac je bio Štrbac. U drugom poluvremenu igralo se na polovini Delije, i gosti iz Zrenjanina uspeli da postignu još dva pogotka.

Crvena zvezda - Radnički (JT) 3:2 (2:2)

VOJVODA STEPA: Igralište Crvene zvezde, gledalaca 100, sudija: N. Knežević (Banatsko Karađorđevo). Strelci: Saša Barbat u 32. i 60. D. Pijetlović (autogol) za Crvenu zvezdu, a Luka Živojinov u 10. i 61. minutu za Radnički. Žuti karton: Lučić (Crvena zvezda).

CRVENA ZVEZDA: S. Ćirković 7, P. Knežević 7, Z. Kuburović 7, D. Komnenović 7 (M. Ivančević 6),S. Barbat 9, O. Jeftenić 7, S. Kostić 7 (Risto Komnenović 7), M. Jelovac 7, R. Budai 7 (V. Lučić 7), S. Svjetlica 8.

RADNIČKI: I. Vasić 6, I. Penov 7, D. Pijetlović 6 (Matija Peka 7), A. Nađ 7, N. Špaček 6, M. Pejin 8, S. Đogo 6 (U. Kenđa 6), M. Rajkov 7, L. Živojinov 7, N. Jakšić 7, L. Martinović 6.

U prvom delu postignuto je čak četiri prelepa pogotka. Fudbaleri Crvene zvezde u nasravku bili su bolji i Saša Barbat je uspeo da zatrese mrežu golmana Ivana Vasića,i svojoj ekipi donese pobedu.

MSK – Bilećanin 2:1 (2:0)

MIHAJLOVO: Igralište “Liget “, gledalaca 100, sudija: Z. Lazar (Boka). Strelci: David Stupar u 19. i Marko Perović u 31. za MSK, a Aleksa Mirković u 71. minutu za Bilećanin.

MSK: A. Sekošan 8, I. Tanjga 7 (N. Konstantinov 6),O. Guljaš 7 (Denis Isak 7), D. Stupar 8, M. Perović 9, A. Takač 7 (Filip Tomić 7), I. Bičanin 7, D. Radovanac 7, G. Isak 7 (Arnold Haladi 7), Š. Buka 8, V. Grubor 7 (Ervin Tot 7).

BILEĆANIN: D. Horvat 7, D. Đurić 6, Damir Selimi 6, A. Mirković 8, Nemanja Magovčević 6, M. Savović 6, Vidak Grubačić 7, Milovan Magovčević 6, S. Žerajić 7, Špiro Kravarušić 6, B. Vučković 7.  U derbiju kola  fudbaleri iz Mihhajlova bili su raspčoloženi i u prvom delu meča stekli veliko vođstvo od 2:0. Gosti iz Sečnja su uspeli tek u 71. minutu da dođu do počasnoga pogotka, kada je mrežu golmana Adriana Sekošana zatresao Aleksa Mirković .

Napredak - OFK Stajićevo 6:4 (4:3)

BANATSKA TOPOLA: Igralište Napretka, gledalaca 100, sudija: D. Grozdanović (Žitište). Strelci: Stanislav Todorov u 12. 45. 82. i Luka Radojčin u 32. 72. i Svetislav Selaković u 35. (iz penala) za Napredak (BT), a Ivan Markoski u 17. 19. 87. i Aleksandar Stanić u 25. minutu za OFK Stajićevo. Žuti kartoni: Vukmirović, Yin, Drljača, R. Arađanin (Napredak),a Radulov, Vujičić, Stefanov (OFK Stajićevo). Crveni kartoni: Dalibor Galić u 50 minutu i predstavnik kluba David Simić u 83. minutu (OFK Stajićegvo).

NAPREDAK: Rajtarov 8, Vukmirović 7, S. Todorov 9, Rockov 7, Yin 7 (Š. Sekereš 8), Z. Đorić 7, L. Radojčin 8 (Stanković 7), Drljača 7, R. Arađanin 6 (B. Terzin 7), S. Vasičin 8.

OFK STAJIĆEVO: Vlačić 6, Cvejanov 6, A. Stanić 8, U. Jovanović 6 (S. Stefanov 6), D. Zoretić 7 (U. Vujičić 6), I. Markoski 8, Radulov 7, Vukajlović 6, Đurić 6, Magda 7,  Prava revija golova u Banatskoj Tpopoli, ali dileme nije bilo doimaći su bili bolji.

2. oktobar - Polet 1:3 (1:1)

KUMANE: Igralište 2. oktobra, gledalaca 100, sudija: D. Rodean (Zrenjanin). Strelci: Oto Barta u 33. za 2. oktobar, a Kristian Draganov u 43 (iz penala) i Danilo Vukobrat u 83. i 95. minutu za Polet. Žuti kartoni: Baranji, Kasaš, Oto Barta (2. oktobar), a Nadlački, Cvijan, Nešić (Polet).

2. OKTOBAR: B. Radosavljev 6, D. Vijoglavin 6 (D. Lazić 6), M. Ljevaja 7, S. Simonović 7, S. Milosavljev 6, V. Zakić 7, Baranji 6, Kasaš 6, Janković 6, Oto Barta 8, M. Nosonjin 6 (B. Vidović 7).

POLET: Gajinov 8, Nadlački 7, Feješ 7, Zorić 7, Inđić 7, Radlović 8, K. Draganov 8 (Dalibor Simić 6), M. Mićin 7 (D. Vukobrat 9), Cvijan 8, Kenjalo 7. N. Nešić 7 (A. Anušić 6).

Poveli su fudbaleri 2. oktobra preko Barte u u prvom delu susreta, ali gosti  iz Nakova su u drugom delu bili bolji i u finišu meča postigli dva gola i rešili meč.

Vojvodina - Omladinac FAM 4:6 (2:2)

NOVI BEČEJ: Gradski stadion kraj Tise, gledalaca: 100, sudija: L. Raškov (Zrenjanin). Strelci: Mateja Radnović u 7- Nikola Čubrilo u 32. i 80. (iz penala) i Marko Baštovanov u 84. za Vojvodinu, a Stefan Jerinić u 16. Boris Ugrenović u 23. i 59. (iz penala), Stefan Mršulov u 70. i Marko Srdić u 72. i 73. minutu za Omladinac FAM. Žuti kartoni: I. Isakov, Savić (Vojvodina),a B. Ugrenović, Trener Zoran Srdić (Omladinac FAM).

VOJVODINA: Vanja Saravolac 7, I. Isakov 7 (Z. Ivanov 6), David Kormanjoš 6, D. Malogajski 6, D. Bakić 7, B. Hajdu 6 (Petrović 7), I. Arsenov 7, J. Beložanski 6 (Cucić 6), M. Radnović 8 (Baštovanov 8), N. Čubrilo 8.

OMLADINAC FAM: S. Glišin 8, Plemić 7 (Mršulov 8), Venjarski 7 (Kostić 7), Tvrtković 7, Ančin 7,  A. Stojanović 8 (Veselinović 7), M. Srdić 9, Stamenković 7, S. Jerinić 8, B. Ugrenović 8, Popadić 7.  Prava revija golova u Novom Bečeja u derbiju začelja i veliko iznenađenje. Botošani su uspeli da savladaju ekipu Jedinstva i da ih prikovaju za začelje.

Pripremio: P. Stanić