25°C
21.09.2024.
117.062
104.8191

ЗРЕЊАНИНСКА ЛИГА Ченћани напустили терен после само 16 минута незадовољни суђењем

08.11.2023. 09:38 09:47
Извор: ФК Банат/ Ченћани у свлачионици након прекинуте утакмице

Банат - Напредак ( Ч) 0:1 (прекинуо у 16. минуту)

ЧЕНТА: Игралиште Баната, гледалаца: 100, судија: Богићевић (Зрењанин). стрелац: Татић у 12. минуту. Жути картони: Тадић (Напредак). Црвени картони: Слободан Ескић у 14 минуту и Петар Крстић у 16- минуту (Банат).

БАНАТ: Н. Сладовић, Д. Вукомановић, У. Живковић, У. Тошковић, П. Крстић, С. Ескић, А. Мартиновић, М. Тројановић, Д. Добрић, Н. Тимотијевић, В. Стефановић.

НАПРЕДАК: М. Магда, И. Рашета, С. Тадић, М. Вујиновић, З. Пењин, И. Татић, С. Тасић, М. Матић, Г. Микић, Ј. Чокулов, Ж. Грујић.

Неславан крај у Ченти, после само 16 минута утакмица је прекинута. Домаћи фудбалери незадовољни делењем правде судије Богићевића, напустили су терен.

А prthodno у 12. минуту Игор Татић је затресао мрежу голмана Баната. Само два минута касније Слободан Ескић  је после сукоба на центру игралишта шаком ударио Слободана Тадића и зарадио црвени картон.  А само што је утакмица настављена Петар Крстић је направио беспотребно прекршај, а како је већ добио жути картон, и он је зарадио искључење.

Овом одлуком никако није могао да се помири и покушао је да се физички обрачуна са арбитром. Настала је гужва, после којег домаћи фудбалери нису желели да наставе меч, једноставно напустили су терен. Судија Марио Богићевић је сачекао 15. минута, након тога је одсвирао крај сусрета.

Младост - Јединство 0:1 (0:0)

БАНАТСКИ ДЕСПОТОВАЦ: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија: М. Гајин (Кикинда). Стрелац: Страхиња Јосимовић у 51. минуту. Жути картони: Митровић, Б. Пивач, Л. Каурин (Младост),а Б. Коледин, Михајловић, Ковачев (Јединство). Црвени картон:  Бранко Пивач у 90. минуту (Младост).

МЛАДОСТ: Т. Марић 7, П. Мијатовић 7, С. Топаловић 7, А. Стефанов 6, Б. Пивач 6, М. Митровић 7, М. Топаловић 7, Л. Каурин 7, Н. Гавранић 7, М. Крстовић 6, М. Петровић 6 (Ј. Самоловац 6).

ЈЕДИНСТВО: Л. Баркоци 7, Перић 7, Н. Еремић 7, Н. Кеврешанов 7 (В. Арсенов 7),Месарошки 7, Фаркаш 7, Ј. Вребалов 7, Б. Коледин 7 (З. Обрадовић 7), Михајловић 7, С. Јосимовић 9, С. Ковачев 7.

Домаћи фудбалери су били бољи у првом делу и имали неколико прилика, али их нису искористили, а одличан је био на голу гостију и Леон Баркоци.

Једини погодак постигао је Страхиња Јосимовић,  одлучио се на шут са 25 метара, лопта је погодила стативу и одбила се у мрежу.

Делија - ЖФК Банат 0:3 (0:1)

МОКРИН: Игралиште Делије,гледалаца 100, судија: М. Рељић (Кикинда). Стрелци: Душан Штрбац у 30. Немања Буратовић у 78. и Данило Кондић у 83. минуту. Жути картони: Ћорић, Даријан Симић, Попов, Шћепановић, Новица Симић (Делија), а Д. Штрбац (ЖФК Банат).

ДЕЛИЈА: К. Ковач 6, Ж. Фишаков 5 (Ж. Попов 5), Д. Миладинов 6, М. Ћорић 6, Д. Перишић 6, Даријан Симић 5, Е. Моноштори 6 (С. Станкић 5), М. Челекетић 6 (Новица Симић 5),С. Попов 6, В. Шћепановић 5, Игор Живко 6.

ЖФК БАНАТ: Д. Баћан 7, И. Трајковић 7, М. Којић 7, Д. Јањанин 7, Н. Цветићанин 7, Л. Ђукић 7, Н. Буратовић 8, М. Пјевчевић 7, Д. Штрбац 8 (Божовић 7), А. Ољача 7 (Гајић 7), Д. Кондић 9.

Железничари из Зрењанина су протутњали кроз Мокрин. Повели су у 30. минуту,а стрелац је био Штрбац. У другом полувремену играло се на половини Делије, и гости из Зрењанина успели да постигну још два поготка.

Црвена звезда - Раднички (ЈТ) 3:2 (2:2)

ВОЈВОДА СТЕПА: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Н. Кнежевић (Банатско Карађорђево). Стрелци: Саша Барбат у 32. и 60. Д. Пијетловић (аутогол) за Црвену звезду, а Лука Живојинов у 10. и 61. минуту за Раднички. Жути картон: Лучић (Црвена звезда).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: С. Ћирковић 7, П. Кнежевић 7, З. Кубуровић 7, Д. Комненовић 7 (М. Иванчевић 6),С. Барбат 9, О. Јефтенић 7, С. Костић 7 (Ристо Комненовић 7), М. Јеловац 7, Р. Будаи 7 (В. Лучић 7), С. Свјетлица 8.

РАДНИЧКИ: И. Васић 6, И. Пенов 7, Д. Пијетловић 6 (Матија Пека 7), А. Нађ 7, Н. Шпачек 6, М. Пејин 8, С. Ђого 6 (У. Кенђа 6), М. Рајков 7, Л. Живојинов 7, Н. Јакшић 7, Л. Мартиновић 6.

У првом делу постигнуто је чак четири прелепа поготка. Фудбалери Црвене звезде у насравку били су бољи и Саша Барбат је успео да затресе мрежу голмана Ивана Васића,и својој екипи донесе победу.

МСК – Билећанин 2:1 (2:0)

МИХАЈЛОВО: Игралиште “Лигет “, гледалаца 100, судија: З. Лазар (Бока). Стрелци: Давид Ступар у 19. и Марко Перовић у 31. за МСК, а Алекса Мирковић у 71. минуту за Билећанин.

МСК: А. Секошан 8, И. Тањга 7 (Н. Константинов 6),О. Гуљаш 7 (Денис Исак 7), Д. Ступар 8, М. Перовић 9, А. Такач 7 (Филип Томић 7), И. Бичанин 7, Д. Радованац 7, Г. Исак 7 (Арнолд Халади 7), Ш. Бука 8, В. Грубор 7 (Ервин Тот 7).

БИЛЕЋАНИН: Д. Хорват 7, Д. Ђурић 6, Дамир Селими 6, А. Мирковић 8, Немања Маговчевић 6, М. Савовић 6, Видак Грубачић 7, Милован Маговчевић 6, С. Жерајић 7, Шпиро Краварушић 6, Б. Вучковић 7.  У дербију кола  фудбалери из Mihhajlova били су распчоложени и у првом делу меча стекли велико вођство од 2:0. Гости из Сечња су успели тек у 71. минуту да дођу до почаснога поготка, када је мрежу голмана Адриана Секошана затресао Алекса Мирковић .

Напредак - ОФК Стајићево 6:4 (4:3)

БАНАТСКА ТОПОЛА: Игралиште Напретка, гледалаца 100, судија: Д. Гроздановић (Житиште). Стрелци: Станислав Тодоров у 12. 45. 82. и Лука Радојчин у 32. 72. и Светислав Селаковић у 35. (из пенала) за Напредак (БТ), а Иван Маркоски у 17. 19. 87. и Александар Станић у 25. минуту за ОФК Стајићево. Жути картони: Вукмировић, Yin, Дрљача, Р. Арађанин (Напредак),а Радулов, Вујичић, Стефанов (ОФК Стајићево). Црвени картони: Далибор Галић у 50 минуту и представник клуба Давид Симић у 83. минуту (ОФК Стајићегво).

НАПРЕДАК: Рајтаров 8, Вукмировић 7, С. Тодоров 9, Роцков 7, Yin 7 (Ш. Секереш 8), З. Ђорић 7, Л. Радојчин 8 (Станковић 7), Дрљача 7, Р. Арађанин 6 (Б. Терзин 7), С. Васичин 8.

ОФК СТАЈИЋЕВО: Влачић 6, Цвејанов 6, А. Станић 8, У. Јовановић 6 (С. Стефанов 6), Д. Зоретић 7 (У. Вујичић 6), И. Маркоски 8, Радулов 7, Вукајловић 6, Ђурић 6, Магда 7,  Права ревија голова у Банатској Тпополи, али дилеме није било доимаћи су били бољи.

2. октобар - Полет 1:3 (1:1)

КУМАНЕ: Игралиште 2. октобра, гледалаца 100, судија: Д. Родеан (Зрењанин). Стрелци: Ото Барта у 33. за 2. октобар, а Кристиан Драганов у 43 (из пенала) и Данило Вукобрат у 83. и 95. минуту за Полет. Жути картони: Барањи, Касаш, Ото Барта (2. октобар), а Надлачки, Цвијан, Нешић (Полет).

2. ОКТОБАР: Б. Радосављев 6, Д. Вијоглавин 6 (Д. Лазић 6), М. Љеваја 7, С. Симоновић 7, С. Милосављев 6, В. Закић 7, Барањи 6, Касаш 6, Јанковић 6, Ото Барта 8, М. Носоњин 6 (Б. Видовић 7).

ПОЛЕТ: Гајинов 8, Надлачки 7, Фејеш 7, Зорић 7, Инђић 7, Радловић 8, К. Драганов 8 (Далибор Симић 6), М. Мићин 7 (Д. Вукобрат 9), Цвијан 8, Кењало 7. Н. Нешић 7 (А. Анушић 6).

Повели су фудбалери 2. октобра преко Барте у у првом делу сусрета, али гости  из Накова су у другом делу били бољи и у финишу меча постигли два гола и решили меч.

Војводина - Омладинац ФАМ 4:6 (2:2)

НОВИ БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе, гледалаца: 100, судија: Л. Рашков (Зрењанин). Стрелци: Матеја Радновић у 7- Никола Чубрило у 32. и 80. (из пенала) и Марко Баштованов у 84. за Војводину, а Стефан Јеринић у 16. Борис Угреновић у 23. и 59. (из пенала), Стефан Мршулов у 70. и Марко Срдић у 72. и 73. минуту за Омладинац ФАМ. Жути картони: И. Исаков, Савић (Војводина),а Б. Угреновић, Тренер Зоран Срдић (Омладинац ФАМ).

ВОЈВОДИНА: Вања Сараволац 7, И. Исаков 7 (З. Иванов 6), Давид Кормањош 6, Д. Малогајски 6, Д. Бакић 7, Б. Хајду 6 (Петровић 7), И. Арсенов 7, Ј. Беложански 6 (Цуцић 6), М. Радновић 8 (Баштованов 8), Н. Чубрило 8.

ОМЛАДИНАЦ ФАМ: С. Глишин 8, Племић 7 (Мршулов 8), Вењарски 7 (Костић 7), Твртковић 7, Анчин 7,  А. Стојановић 8 (Веселиновић 7), М. Срдић 9, Стаменковић 7, С. Јеринић 8, Б. Угреновић 8, Попадић 7.  Права ревија голова у Новом Бечеја у дербију зачеља и велико изненађење. Ботошани су успели да савладају екипу Јединства и да их приковају за зачеље.

Припремио: П. Станић