GRADSKA LIGA NOVOG SADA: Derbi Begečanima

16.11.2021. 15:59 16:07
Izvor: pixabay.com

Bačka - Sirig 2:0 (1:0)

BEGEČ: Igralište Bačke, gledalaca 150, sudija: Ćurčić (Titel), strelci: Trifunović u 11. i Milovanović u 55. minutu (autogol). Žuti kartoni: Milić, Leđanac, Sofranin, Gašić (Bačka), Tanasić, Vasić, Grlica (Sirig). Crveni kartoni: Glišić (Bačka), Grlica (Sirig).

BAČKA: Mandić, Brnbota, Pavlov, Šarić, Đaković, Milić, Trivunović (Šukara), Rokvić (Glišić), Leđanac, Sofranin, Kovačević (Slepčev).

SIRIG: Vidović, Radosavljević (Radović), Grujičić (Galić), Tanasin, Vasić, Vukelja, Dubravac (Vulić), Milovanović, Grlica, Kosić, Brežnjak (Dakić).

U derbiju kola fudbaleri Bačke savladali su ekipu Siriga u odličnoj utkamici. Na početku meča Marko Trifunović je savladao golmana gostiju Vidovića, a kada je posle jedne gužve u drugom poluvremenu Milovanović pogodio svoju mreže bilo je jasno da će bodovi ostati u Begeču. Inače, igralo se vrlo žustro, ponekad i oštro pa nije ni čudo da je sudija dvojicu fudbalera isključio.

M. M.

Sloga - Borac 2:1 (1:1)

LOK: Igralište Sloge, gledalaca 80, sudija: Kocić (Novi Sad), strelci: Babić u 21. i Čavić u 46. za Slogu, a Bergić u 38. minutu za Borac. Žuti karton: Bursać (Borac).

SLOGA: Kokanović, Nedić, A. Vidić, Jojard, Anđelković (S. Vidić), Mišić (Madžar), Milosavljević (Anikić), Mašić, Čavić, Babić, N. Vidić (Rončević).

BORAC: Jovanović, Bergić, Karanović, Labović, Tomaš, Kalabić, Stepanov, Bursać, Radević, Drinić, Perić.

Iako su u Lok stigli sa 11 fudbalera, Rakovčani su igrali dobro, i malo je nedostajalo da osvoje bod. Domaći su poveli preko Babića, ali je pred kraj prvog dela susreta Bergić uspeo da izjednači rezultat. Već na početku drugog dela susreta Čavić je pogodio mrežu Jovanovića i doneo svom timu vođstvo. Pokušavali su Rakovčani da izjednače, ali nisu uspeli.

Ž. M.

Obilić - Titel 1:4 (0:2)

VILOVO: Igralište Obilića, gledalaca 100, sudija: Milutinović (Novi Sad), strelci: Vukotić u 87. za Obilić, a Pap u 7. Ružin u 43. 75. i 88. minutu za Titel. Žuti kartoni: Dobrić, LJ. Panić, Skeleyić (Obilić), Fodro, Ružin, Babić (Titel).

OBILIĆ: Mladenović,  D. Dobrić, J. Panić, B. Panić, S. Dobrić, Vukotić, Skeleyić, B. Panić, M. Panić, Živančev (S. Panić), R. Panić.

TITEL: Major, Nikolić (Babić), Fodor, Pap, Mladenović (N.. Karataševski), Hucki, Ružin, J. Karataševski, Pešić, Petrović, Milojković (Sinani).

Fudbaleri Titela u komšijskom derbiju lako su savladali ekipu Obilića. Raspoložn je bio Bojan Ružin koji je čak tri puta savladao golmana domaćih Mladenovića. Vilovčani su odigrali dosta slab meč, a što je interesantno jedva su se skupili, iako su igrali na domaćem terenu.

Ž. M.

Čenej - Hajduk (NS) 1:2 (1:1)

ČENEJ: Igralište Čeneja, gledalaca 60, sudija: Stojšić (Novi Sad), strelci: Stojković u 35. za Čenej, a Šakoli u 19. (iz penala) i Bajinica u 62. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Maletić, Stojković, Kremenović (Čenej), Ćurović, Krasnići, Popović, Šakoli (Hajduk).

ČENEJ: Ivković, Ćurčić (Dakić), Dragin, Prole (Božić), Lukić, Maletić, Stojković, Kremenović, Krstevski, Radosavljević, Vozar (Rogić).

HAJDUK: Ćurović, Bajinica, Krasnići, Dubak (Efendić), Popović, Marković, Šakoli, Blagojević, Bikicki, Lišić (Stamenković), Čović.

Na Čeneju odigrana je neizvesna utakmica ravnopravnih protivnika. Poveli su gosti posle penala. Pred kraj prvog dela susreta Stojković je izjednačio. Međutim u nastavku meča Novosađani su bili bolji i preko Bajinice postigli pogodak.

D. V.

Proleter - Hajduk (Č) 4:1 (1:0)

BANOŠTOR: Igralište Pavliš, gledalaca 100, sudija: F. Akin (Futog), strelci: jeremić u 21. 52. i 76. i Čović u 73. (iz penala) za Proleter, a Markov u 88. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Papić, Vuković, Čović, Petrović (Proleter), Tegeltija, Rosić, Vučić, Marković, Popović (Hajduk).

PROLETER: Veber 7, Malešević 8, Jeremić 9, Vuković 8, Ayić 7 (Vukotić 7), Papić 7, Petrović 8, Rašiovan 7 (Katana 7), Krstić 8, Nešković 7, Čović 8.

HAJDUK: Katlaja 7, Delić 6 (Popović 5), Brančić 6, Vučić 6, Lazić 5 (Topić 6), Petrić 6, Mirković 6 (Vučić 5), Marković 6, Markov 7, Rosić 6, Tegeltija 6.

Razigranim igračima Proletera, gosti iz Čuruga uspeli su da pariraju samo prvih 20 minuta, kvalitet je bio na strani domaćih igrača. Seriju lepih golova otpočeo je trostruki strelac Jeremić u 21. minutu. U listu strelaca upisuje se i kapiten Čović iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca. Gosti su postigli pogodak preko Markova i tako su ublažili poraz.

B. Starčević

Miletić - Susek 1:5 (0:2)

MOŠORIN: Igralište Miletića, sudija Vlajić (Bukovac), gledalaca 40. Strelci: Slavnić u 80. za Miletić, a Celin u 3. i 50, Stojanović u 45, Vujasinović u 76. i Guberinić u 90. minutu za Susek. Žuti kartoni: Petković, Josipović i T. Trivunović (Miletić), a Kuzmanović (Susek). Crveni karton: T. Trivunović (Miletic).

MILETIĆ: Petković 6, Rogić 6, Spasojević 5, N. Trivunović 5 (Bacikić), Banjac 6, Doroslovački 6, Josipović 6 (T. Trivunović), Čolić 6, Milutinov 5 (Limanović), D. Trivunović 5 (Slavnić) i Pavkov 6.

SUSEK: Brojčin 7, Kuzmanović 6, Tomić 7, Mrvičin 7, Rapić 6 (Ničetić), Stojanović 7, Rankov 6, Starčević 7, Vujasinović 7, Celin 8 (Sovljanski) i Guberinić 7.

Zaslužena pobeda gostujuće ekipe. Po lepom vremenu gosti postigli pogodak već u 3.  minutu kada Celin odlično prihvata loptu posle centaršuta i još lepše realizuje u golmanov desni ugao.  Gosti su bili bolji i lako pobedili. Jedini pogodak za domaću ekipu postigao je Slavnić sa 20 metara kada je odličnim udarcem lobovao golmana.

Ž. Mitrović

Hajduk (G)- Železničar 0:1 (0:0)

GARDINOVCI: Igralište Hajduka gledalaca 100, sudija Bogdanov (Novi Sad).Strelac Vulević u 92. minutu. Žuti kartoni: M. Ilić, Cvetković, Jovanović, Tošić,  Galić (Hajduk) a Bašić, Radović, Blaščanin (Željezničar)

HAJDUK: Josimov 7, B. Smljanić 7, D. Smiljanić 7, B. Ilić 7, ( Milenković  7), Rakić 7, M. Ilić 7, Cvetković 7, (V. Ilić 7), Jovanović 7, (Golić 7), Tošić 7, Galić 7, J. Radaković 7.

ŽELEZNIČAR: Bašić 8, Plavšić 7, Predojević 7, Čuković 7, Božić 8, Radović 7, Vulević 8, Doveden 7, Sikirić 7,  Blaščanin 7, Pavlović 7

Od samog početka utakmice gosti su stavili do znanja da nisu došli da se brane. Do kraja poluvremena napadači Hajduka propustili su dve prilike, ali se mora reći da je golman gostiju Bašić  sjajno branio.  Kada su svi očekivali da će se utakmice završiti  bez golova Vulević je ikoristio ukazanu priliku i postigao pogodak.

S. Simić

Obilić - Titel 1:4, Hajduk (G) - Železničar 0:1, Proleter - Hajduk (Č) 4:1, Bačka - Sirig 2:0, Miletić - Susek 1:5, Čenej - Hajduk (NS) 1:2, Vinogradar - Moskva 2:0, Sloga - Borac 2:1.

1. Sirig    14     12     0      2                 49:4      36

2. Bačka    14     11     3      0                 35:5      36

3. Susek    14     11     0      3                 51:13     33

4. Vinogradar   14     8      3      3        48:19     27

5. Proleter       14     8      3      3         36:26     27

6. Miletić 14     8      2      4                 37:28     26

7. Hajduk (G)      14     8      2      4         25:16     26

8. Železničar  14     5      3      6         14:18     18