Međuopštinska liga Srem – Istok: Rezervisti doneli bod

16.09.2020. 08:46 08:47

Mladost (B) - Brestač 2:2 (0:2)

RUMA: Igralište Fruške gore, sudija Pavlović (Klenak). Strelci: Prljić u 84. i Lilić u 88. za Mladost, a Sretković u 23. i Strahinja Mladenović u 45.minutu za Brestač. Žuti kartoni: Krivošić, V. Jugović (Mladost), Marin, Milutinović, Petronijević (Brestač).

MLADOST: Čestić 7, Košutić 5, Dejić 7, Jovanović 8, M. Stoiljković 6, Ljuštinić 7, N. Stoiljković 6 (V. Jugović), Stojković 7 (Lilić 7), Krivošić 6 (Radović 7), Isailovski 6 (Z. Jugović 7), Prljić 7 (Bakić 7).

BRESTAČ: Paranosić 6, Obrenović 7, D. Kovačević 6, Glušac 6, Sretković 7, Milutinović 6, Strahinja Mladenović 7, Petronijević 7 (Vukosavljević 6), Marin 6, M. Kovačević 6, Stefan Mladenović 6.

Domaćini su bili favoriti u ovom meču. Ali to  nije bilo dovoljno da se lako savlada odlični tim iz Brestača. Samo u prvom poluvremenu domaći strelci su promašili nekoliko izglednih prilika. Onda su gosti napravili haos u domaćoj odbrani i do kraja poluvremena poveli čak sa dva gola razlike. U drugom poluvremenu trener domaćih Svetislav Jovanović uveo je u igru iskusne Dragana Radovića i Zorana Jugovića, uz mladog Lilića, i njihov ulazak je doneo prevagu u igri. Domaći su bili bolja ekipa, i plod takve igre su dva gola u mreži gostiju.

S. Jovanović

Srem (SM) - ČSK 3:1 (0:1)

SREMSKI MIHALJEVCI: Igralište Srema, sudija Lepotić (Dobrinci). Strelci: Nakić u 57, Rauković u 69. i Jovanović u 84. za Srem, Dragičević u 2. minutu za ČSK. Žuti kartoni: Vesić, Rauković, Jovanović (Srem), Subotin, Dimić, Dragičević (ČSK).

SREM: Vukašinović 6, Nakić 8, S. Ranković 8, Maričić 7, Andrić 7, Bosančić 7 (Jovanović 8), Vesić 7 (Rauković 8), S. Tadić 8, A. Stanković 8, Bajlović 7 (S. Stanković 7), Krnjulac 7.

ČSK: Subotin 6, Pejić 6, Milić 7, Dimić 7 (Knežević), Simić, Šponja 6, Dragičević 8, Stamenković 7,  Matoš 6, Peršić 6, Mirković 6.

I u ovom meču domaćini su sami odlučivali o pobedniku, ali ni ovoga puta nije bilo sreće u prvom poluvremenu. Tek u drugom poluvremenu domaći su uspeli potpuno da nadigraju rivala i da pobede. Gosti su poveli posle šuta  šuta Dragičevića s 30 metara. Nakić je iskoristio gužvu da poravna rezultat. Rauković je postigao glavom gol, a Jovanović je bio precizan iz šuta s 16 metara.

Ž. Jovanović

Hrtkovci - Polet 2:3 (1:2)

HRTKOVCI: Igralište Hrtkovaca, sudija Belić (Irig). Strelci: Konc u 4. i Manojlović u 85. za Hrtkovce, a Karakljajić u 29, Jović u 35. i  R. Kesić u 66. minutu za Polet. Žuti kartoni: Ilić, Kukić, Rudić (Hrtkovci), Pašić, Karaklajić (Polet).

HRTKOVCI: Ilić, Međed, Konc, Pavličević, Mitrović, Manojlović (Obrovac), Kukić, Rudić, Antonić, Rajda (Savić), D. Savić (Glumčević, Novaković).

POLET: Pašić, I. Savić, R. Savić, Bakić, Popović, Karakljajić, Delibos, Koraćević (Kalezić), R. Kesić, Jović, Milić.

Iako su domaćini bili favoriti u ovom meču, pomalo iskusni gosti, bili su mnogo bolji rival, ali ipak teško su došli do pobede. Gosti su došli sa namerom da makar osvoje bod.Tako su i igrali, sa dobom i organizovanom odbranom. Ali, iskoristili su svoje šanse i odnose sva tri boda. Radovan Kesić je postigao izvanredan gol iz šuta sa više od 25 metara. Golman domaćih Ilić, nije ni vedeo kako je lopta ušla u mrežu.Udarac je bio veoma jak i lopta je uletela u mrežu kao tane.

B. Rađenović

Šumar - Krušedol 2:2 (0:1)

OGAR: Igralište Šumara, sudija Mušicki (Ruma). Strelci: Lazić u 52. (iz penala) i 80. za Šumar, Stančić u 45. i Jovanović u 75. za Krušedol.Žuti kartoni: Maksić, Dobriković, Najić (Šumar), Milanov, Karne, Stančić (Krušedol). Crveni karton: trener Milan Radojčić (Šumar).

ŠUMAR: Petković, Miličević (Radan), Najić, Dobriković, Đokić, Babić, Kozlina, Vračević (Lalić), Lazić, Maksić (Vukić), Vasić.

KRUŠEDOL: Pardovicki, Krunić, Karne, Belanović, Milanov, Gostojić, Mićin, Jovanović (Garić), M. Curković,  Stančić, N. Curković (Jordanovski).

Gosti ne mogu da budu zadovoljni konačnim rezultatom, jer domaćini nisu bili bolji rival u toku cele utakmice. Jedva su igrači Šumara poravnali rezultat, jer su Krušedolci prikazali jednu dinamičnu i zanimljivu igru, punu smišljenih akcija.

B. Dangić

Radnički (I) - Fruškogorac 2:0 (1:0)

IRIG: Stadion Radničkog, sudija Ćirić (Inđija). Strelci: Popović u 4. i M. Šević u 54. minutu. Žuti kartoni: Kovačević, Trtica (Fruškogorac).

RADNIČKI: Savić, Potkonjak, Krstić, Tagliavia, Pazarski (Madacki), Mitrović, M. Šević, N. Erkanović, Puzić, Popović (J. Erkanović), Gemeri.

FRUŠKOGORAC: Tufegdžić, Krneta, Kovačević, D. Filipović, S. Vučić (S. Petrović), Đorđević, Mesarović (Miljuš), Trtica, N. Petrović (Lang), Radovanović, Pejaković (Vučković).

Iako su gosti iz Krčedina bili dobar rival u toku cele utakmice nisu uspeli da savladaju veoma dobrog golmana domaćih Savića.U domaćem timu briljirali su strelci Popović i M. Šević, što je prevagnulo pobednika.

I. Tagliavia

Sremac (Deč) - Kameni 5:0 (2:0)

DEČ: Igralište Sremca, sudija Miškulin (Ruma). Strelci: Majstorović u 15, M. Petrović u 44, V. Kresojević u 66. i 71. i Hadžić u 90. minutu. Žuti kartoni: Nedeljković, B. Kresojević (Sremac), Bošković (Kameni).

SREMAC: Šljukić, V. Petrović (Lapčić), M. Petrović, Arsenijević, T. Mijatović, Majstorović, Mladenović, Nedeljković (Ćopić), Stojčević (Hadžić), B. Kresojević (V. Kresojević), Milić (Bačevac).

KAMENI: Jovičić, Stančić, Jeftić, Ilić, Dobrić, Radovanović, Đorđević, Lisulov (Marković), Milovanović (Živković), Bošković, Ninić.

Bila je to dinamična i borbena igra rivala.A, domaći strelci, raspoloženi. Na drugoj strani, gosti slabi.

P. Stojković

Dunav - Napredak (Ž) 0:0

NOVI SLANKAMEN: Igralište Dunava, sudija Despotović (Ogar). Žuti kartoni: Popović, Milešević (Dunav), Mijailović (Napredak).

DUNAV: Lošić, Komazec, Janković, Kovanić (Popović), Minić, Marinković, Bugarin, Radulović (Srjemac), Stančić, U. Milešević, Mrđa.

NAPREDAK: Krnić, Stojiević, Pavlović, Novaković, M. Savić, Božić, Jovanović, Devrnja (Mihajlović), Knežević, Mijailović, Buzaš (Žakula, Tanasković, Anđelić).

Igrači Dunava, bili su bolji. Propustili su pet zicer šansi i čak su promašili i penal. Golman gosiju Krnić uhvatio je Bugarinu “živu” loptu. A onda, umalo iznenađenje u nadoknadi vremena. Gosti su propustili u finišu meča priliku koja se teško promašuje.

B. Vujaklija

Graničar (O) - Jedinstvo (P) 4:1 (1:1)

OBREŽ:  Igralište Graničara, sudija Radovac (Ruma). Strelci: Žunić u 31, S. Knežević u 57, M. Mihajlović u 69. i Kekić u 79. za Graničar, a Miletić u 10. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Žunić, Čavić (Graničar), Trumić (Jedinstvo).

GRANIČAR: Samardžić 8 (Lukić 7), S. Mihajlović 8, Nikolić 8 (Kekić 8), Jovanović 8, Živanović 8, Oljača 8, Dražić 8, Radojčić 8 (Čavić 7), M. Mihajlović 8, Žunić 8, S. Knežević 8 (Petković 7).

JEDINSTVO: Sabo 7, Popović 6, G. Petrović 6, Stojanović 6, Škara 6, Trumić 7, Gavrilović 6,  Petković 6, Jošić 7, Stojić 7 (Jovanović), Lozić 7.

Dok su gosti imali kondicije i snage uspešno su parirali raspoloženim domaćinima, a onda su jednostavno stali.

D. Orlović

OGAR: Šumar - Krušedol 2:2, OBREŽ: Graničar - Jedinstvo (P) 4:1, HRTKOVCI: Hrtkovci - Polet 2:3, IRIG: Radnički -  Fruškogorac 2:0, NOVI SLANKAMEN: Dunav - Napredak (Ž) 0:0, RUMA: Mladost (B) - Brestač 2:2, DEČ: Sremac - Kameni 5:0, SREMSKI MIHALJEVCI: Srem - ČSK 3:1.

1. Srem (SM)      5      5      0      0      16:4 15

2. Napredak(Ž)  5      4      1      0      10:3  13

3. Mladost (B)   5      4      1      0      13:7  13

4. Sremac (Deč) 5      3      0      2      16:9  9

5. Radnički (I)  5      3      0      2      11:6  9

6. Graničar (O)  5      3      0      2      12:11        9

7. Polet    5      3      0      2      10:11        9

8. Dunav (NS)     5      2      1      2      6:4    7