Kup Srbije za odbojkaše: Radnički pobedio Vojvodinu

23.12.2019. 21:56 22:06

Radnički - Vojvodina NS seme 3:2 (28:30, 25:20, 22:25, 25:21, 17:15)

U najkvalitetnijem četvrtfinalnom paru Kupa Srbije za odbojakaše Radnički iz Kragujevca je na svom terenu savladao Vojvodinu NS seme posle pet dugih i kvalitetnih setova ali će putnika u polufinale (na megdan sa Nišom) odlučiti revanš u Novom Sadu koji će se igrati u januaru. Imali su Novosađani vođstvo od 1:0 i 2:1 u setovima ali predvođen sjajnim Vladimirom Jekićem Radnički je pronašao način da preokrene rezultat i zabeleži minimalnu pobedu.

Već od početka meča videlo se da će pobednika odlučiti nijanse jer se u egalu igralo do 14:14. Dobri napadi na obe strane, kao i disciplina u polju nikome nisu davale prednost sve dok Perić as servisom nije doneo Vojvodini vođstvo. Ipak, dva duga poena vratila su izjednačenje a potom i donela prednost domaćinu (21:19). Servirao je zatim Nikić i vratio Vojvodinu u prvi set ali se očekivala drama. Niko nije hteo da popusti Novosađani su kontrolisali igru u završnici i iskoristili tek četvrtu set loptu i poveli as servisom Miloša Nikića.

Kragujevčani su odlučnije krenuli sa servisa u drugom periodu meča. Asovima Jekića i Ristića poveli su 8:3, gosti su se vratili na dva poena zaostatka ali je ponovo servis domaćih bio odlučujući faktor za osetno vođstvo. Svađa Ristića i Nikića donela je crveni karton najiskusnijem igraču u crveno-belom i tada je prednost Kragujevčana došla na šest poena (16:10). Ponovo su gosti uspeli na kratko da uzvrate, primaknu se na samo tri poena zaostatka, ali u završnici nisu imali snage i došlo je izjednačenje.

Posle egal igre u trećem setu domaći su blokom Jekića poveli 10:8, ali je Perić inicirao seriju 4:0 Novosađana za preokret. As servis Blagojevića pokrenuo je Novosađane koji su nastavili sa boljim servisom i držali kontrolu nad rezultatom (20:16). Uzvratio je domaćin, primakao se na samo poen zaostatka serijom 3:0, ali je završnica pripala Pavlu Periću, a posle as servisa Bajandića Voša imala tri set lopte i ponovo povela.

Novo vođstvo opustilo crveno-bele što je iskoristio domaćin i predvođen Jekićem imao veliko vođstvo sredinom četvrtog seta (16:10). Ponovo je Perić proigrao, približio aktuelnog šampiona na tri poena zaostatka, a posle dve greške Ristića Radnički je imao minimalno vođstvo (21:20). Ipak, ponovo je servis Šumadinaca bio odlučujući element u završnici koja je donela taj-brejk.

U petom setu Novosađani su poveli 2:0, ali je ponovo Jekić bio centralna figura i poveo Kragujevčane do vođstva 6:3. Nije to uplašilo Novosađane koji su odmah uzvratili dobrim servisima Todorovića (6:6). Igralo se poen za poen, a as servis Blagojevića doneo je prednost gostima, te blok Todorovića primakao je šampiona pobedi (13:11). Dva vezana bloka Jekića donela su prvu meč loptu Radničkom, a iskoristili su tek treću za minimalnu pobedu i šansu da se nadaju plasmanu u polufinale Kupa Srbije.

KRAGUJEVAC: Hala SC "Jezero", gledalaca 1.100, sudije: Rogić, Savić (Beograd).

RADNIČKI: Milutinović 6, Antić, Goić 11, Pantović (l), Ristić 14, Trivunić, Petrović 7, Ćirović 14, Jekić 35, Matić, Pantelić (l), Perović, Stevanović, Krstić 1.

VOJVODINA NS SEME: Lakčević (l), Bajandić 1, Bojičić 1, Kovačević, Negić (l), Mašulović 9, Buša, Blagojević 27, Radović, Todorović 5, Rudić 6, Perić 15, Nikić 9.