Vojvođanska liga – Sever: „Lavovi” progutali „jelene”

17.09.2019. 11:48 11:50
Izvor: Tiker

​​​​​​​ČSK Pivara – Mladost (A) 2:1 (2:0)

ČELAREVO: Stadion ČSK Pivare, gledala oko 100, sudija Kovač (Vrbas). Strelci, Ivković u 25 i 28. za ČSK Pivaru, a Pešić u 77. minutu iz penala za Mladost. Žuti kratoni, Jelić, Jevtić (ČSK Pivara), a Pešić, Rapaić, Bursać (Mladost).

ČSK PIVARA: Tankosić 8, Tomović 7, Plavšić 7, Mršić 7, Balinović 7, Jevtić 7, Milkićević 7 (Plavanski -), Tasić 7 (Zorić ), Ivković 8 (Ileš -).

MLADOST: Jeličić 7, Dulić 7 (Knežević), K. Jovović 7, Basarić 7, Bursać 7, A.Jovović 7, Pešić 7,5, Rapaić 7, Zlatković 7 (Mitrović 7,5), Vujin 7, Bačić 7 (Mišković 7,5).

Prvih petnaestak minuta utakmice pripalo je gostima. Međutim, nakon toga domaći su zaigrali znatno bolje, pa su preko najboljeg igrača utakmice Ivkovića, za svega tri minuta, postigli dva gola i prvo poluvreme rešili u svoju korist.

U drugomk poluvremenu, Apatinci su preko Pešića sa bele tačke uspeli da smanje vođstvo domaćih na 2:1, što je bio i konačan rezultat utakmice, Pešić je sa penala šutirao po sredini gola, a lopta je završila u mreži Tankosića.

M. Đ. Kremenović

Mladost (T) – Mladost (BP) 0:2 (0:1)

TURIJA: Igralište Mladosti, gledalaca 200. Sudija: Tanović (Subotica). Strelci: Leškov u 15. i Beronja  u 20. minutu. Žuti kartoni: Mrđan, Kozomara,  Mladost (Mladost, Turija). Plavšić, Stanić, Malidžan, Šproh (Mladost, Bački Petrovac). Crveni karton: Filipović (Mladost, Turija).

MLADOST (T): Ađanski, Ikrašev, Stajki (Živanović), Gašić, Mrđan, Ciganović, Adamović (Laušev), Kozomara, Ivan, Srdanov, Trivić (Filipović).

MLADOST (BP): Lanja, Ožvat (Stanić), Leškov, Šproh, Đaković, Malidžan, Plavšić (Čiep), Ivetić, Fabri, Beronja, Valentik (Severinji).

U Turiji antipropaganda fudbalske igre. Gosti taman toliko bolji da odnesu bodove. Momci iz Bačkog Petrovca su imali iole osmišljeniju igru, po neki precizan pas iz kog su se izrodila dva gola u mreži krajnje nezainteresovane i indisponirane ekipe turijske Mladosti.

Sv. Srdanov

Stari grad  -  Crvenka 6:0 (3:0)

BAČKA PALANKA: Stadion „Slavko Maletin Vava“, gledalaca 150. Sudija Vračar (Sombor). Strelci: Vlajić u 8. i  60. Krajinović u 14. i 32. Pajkanović u 71.  i Batinica u 75. minutu. Žuti kartoni, Radić, Đekić (Stari grad), J. Subotić, Trifunović, Šakić i Subotić (Crvenka).

STARI GRAD: Stojčević 7,5, Batinica7, Vlajić 8, Krajnivić 7,5, Novevski 6,5 (Subošić 6), Đekić 6,5, Radić 6,5, Gluvić 7, Živić 7, Krstić 7 (Pajkanović 7,5), Kovačević 6,5.

CRVENKA: Drinčić 6,5, Latinović 6, J. Subotić 6 (Petrić -), Rakočević 6, Kostić 6, Šakić 6, M. Subotić 6, Babić 6, Bošković 6, Ivić 6 (Bakić -), Trifunović 6 (Jović 6).

Pravu katastrofu doživeli su Crvenčani na gostovanju u Bačkoj Palanci. Mrežu gostiju prvi je načeo najbolji pojedinac utakmice Vlajić. Nakon toga golovi su se ređali kao na traci, pa je golman Crvenke Miljan Drinčić, bio prinuđen da još pet puta vadi loptu iz mreže.

Bačkopalanačani su bili superiorni tokom cele utakmice, pa se mreža Crveneke još koji put mogla zatresti.

Tavankut - Vrbas 2:0 (1:0)

TAVANKUT: Stadion Tavankuta, gledalaca 200, sudija: Krneta (Bačka Palanka), strelac: N. Skenderović u 43. i 82. minutu.

TAVANKUT: Gabrić 7, I. Skenderović 7,5, Kuhtin 78, Gnjatović 7, Oblaković 7, D. Poljaković 7, Šimić 7,5, Vizin 7 (Godar 7), Spremo 7 (Tumbas 7), N. Skenderović 7, Vojnić 8.

VRBAS: Kronić 7, Roganović 7, Sakač 6,5 (Doknić 6), Anđelović 6,5, Nosović 6,5, Tešanović 7, Krajinović 7, Fejsa 6,5 (Jovičić 6,5), Kojčić 7, Purić 6,5, Tepanović 7.

Dobra i borbena utakmica sa dosta šansi. Dva minuta pre kraja prvog poluvremena na asistencija Sprema Nebojša Skenderović je postigao pogodak.

U drugom delu Tavankut je pojačao gas, igrao još bolje, gosti su se branili i pokušavali da dođu do pogotka. Međutim, Nebojša Skenderović je u 82. minutu postigao i drugi gol za svoj tim.

S. St.

Krila Krajine - Sloga (Č) 0:4 (0:2)

BAČKA PALANKA: Igralište USR „Tikvara“, gledalaca oko 200, sudija Krušić (Kanjiža). Strelci , Ćovin u 5, Đorović u 15.  Remić 76 i 89. minutu. Žuti kartoni, Stupar, Pilipović, Marković (Krila Krajine),

KRILA KRAJINE: Dražić 7, Vignjević 5, Stupar 6, Duvnjak 6, Pilipović 6, Zelinčević 6, Češljević 6 (Mario Gajdobranski -), Marković 6, Pandurov 6, Marko Gajdobranski 6 (Toma 6), Dukić 6 (Lonačerević 6).

SLOGA: Bulović 7, Grgić 7, Bajčev 7 (Ninković  7), Vidović 7, Ćovin 9 (Rajčanji 7), Peruničić 7, Remić 8, Konjović 7, Purić 7, Đorović 7, Bojić 8 (Veselinović 7.

Nakon bolje igre tokom cele utakmice, gosti iz Čonoplje zasluženo su odneli bodove iz Bačke Palanke. Već u četvrtom minutu, Sloga je povela sa 1:0, golom najboljeg pojedonca na utakmice Aleksandra Ćovina. Kada su gosti u 15. minutu preko Đorovića došli u vođstvo od 2:0, već tada je bilo jasno da će bodovi otići u Čonoplju. U drugom poluvremenu Remić je sa dva postignuta gola u 76 i 89. minutu, samo potvrdio visoku pobedu gostujuće ekipe.

Zanimljivo je da je među prisutnim gledaocima, bilo više gostujućih nego domaćih navijača, koji su aplauzom na kraju utakmice ispratili gostujuće fudbalere.

Bajša - Vojvodina 2:2 (2:1)

BAČKA TOPOLA: Stadion Akademija fudbala, gledalaca 150, sudija: Rauković (Subotica), strelci: Lekaj u 10. i Rahić u 30. za Bajšu, a Kudrić u 40. i 68. minutu za Vojvodinu. Crveni kartoni: Pinter (Bajša), N. Janković (Vojvodina).

BAJŠA: Ereg 7, Tresiglavić 7, Boroš 7, Jerković 6,5 (Kovač 6,5), Rahić 7, Lekaj 7, Marjanović 7, Krivokapić 7, Vujačić 6,5, Mihalec 7, Pinter 6,5.

VOJVODINA: Milovanov 7, Marković 7, Bilbija 7, Jelić 6,5 (Ilić 6,5), N. Janković 6,5, Kudrić 8, Bubonja 7, Vejin 6,5 (Šakoli 6,5), Pelengić 7, Stefanov 7, Pećanović 7 (Mihajlović 6,5).

Čvrsta i tvrda utakmica . Bajša je povela preko Lekaja  koji je šutirao sa 18 metara i pogodio mrežu.  U 30. minutu prednost je udvostrućio Rahić a desetak minuta kasnije iz slobodnog udarca Nenad Kudrić je smanjio rezultat.  Potom je Nikola Marjanović tukao s 10 metara, ali golman Milanov loptu izbacio u korner.

U 68. minutu gosti su izjendačili preko Kudrića, a poslednju šansu imao je Bilbija, ali je štuirao pored gola.

S. St.

TisaBačka (P) 2:2 (0:0)

ADORJAN: Igralište Tise, gledalaca 100. Sudija: A. Milosavljević (Subotica) . Strelci Šicar u 48.  i Žmukić u 64- (iz jedanaesterca) za Tisu, a Todorović u 80 i M. Kolundžić u 90.minutu za Bačku. Žuti kartoni: Tasićm Šijačić (Tisa), M. Kolundžić, Doslov i Josipović (Bačka).

TISA: Tasić 7, Milijašević 6, (Panić -), Bjelobrk 7, Kiš 7, Šicar 8, Žmuki 7, Živković 7, Arežina 7, Boršoš 7, Đuranović 7(Tači -), Šijačić 6 (Mandić 7).

BAČKA (P): Josipović 7, Vukelić 6, Lebović 7, Kovač 6, Todorović 8, M. Kolundžić 7 (Šaban -), Pavičević 6 (Vekonj -), Šopea 7, Milovanović 7, K. Kojundžić 6 (Doslov), Glogovac 7.

Domaćini su se razigrali početkom drugog dela pa je Šicar uspeo u 48.minutu da nadmudri odbranu, na centaršut Boršoša. Prednost domaćina je udvostručio je Žmukić iz jedanaesterca koji je dosuđen zbog prekršaja nad Šicarom u kaznenom prostoru.U finišu utakmice gosti iz Pačira su izveli nekoliko napada i izjednačili.

M. Mitrović

Tekstilac - Radnički (S) 4:0 (2:0)

ODŽACI: Gradski stadion, gledalaca 150, sudija: Kisin (Bač), strelci: Božičić u 41. i 44. Dakić u 65. Đokić u 85. minutu. Žuti kartoni: Dakić, Ognjenović, Prelić (Tekstilac), Olujić, Kolarić, Martinović (Radnički). Crveni kartoni: Đukanović, Olujić (Radnički).

TEKSTILAC: Ignjatović 8, Ilić 7,5 (Stevanović 7,5), Gostović 8, Dakić 8, Božičić 9, Ognjenović 8 (R. Milenković 7), Prelić 8, N. Milenković 8, Mitrović 7,5 (Đokić 7,5), Divljak 8,5, Agbaba 7,5.

RADNIČKI: Zorić 6, N. Tevanović 6, Olujić 5,5, S. Tevanović 6 (Dobre 5,5), Kolarić 5, Erdei 6, Martinović 5 (Asan 5), Đukanović 5,5, Lukić 6, Pavin 6, Mitrović 6 (Zorica 6).

. Već od prvog sudijskog zvižduka domaći fudbaleri su nagovestili gostima da idu na pobedu u ovom susretu. U 31. minutu gostujući fudbler Đukanović je udario protivničkog igrača u jednom duelu i sudija Kisin iz Bača mu je pokazao direktan crveni karton.  Prvi pogodak postigao je Dario Božičić u 41. minutu kada je sa desetak metara pogodio mrežu golmana Zorića. Tri minuta kasnije kapiten Odžačana iskosa sa desne strane oštrim udarcem pogađa suprotan ugao i donosi novu radost svojim suigračima. U nastavku Odžačani su postigli još dva gola i zabeležili sigurnu pobedu.

S. Jovin

Tisa - Bačka 2:2, ČSK Pivara - Mladost (A) 2:1, Mladost (T) - Mladost (BP) 0:2, Tavankut - Vrbas 2:0, Bajša - Vojvodina 2:2, Krila Krajine - Sloga 0:4, Tekstilac - Radnički (S) 4:0, Stari grad - Crvenka 6:0.

1. Sloga             5      4      1      0      17:4  13

2. S. grad            5      3      1      1      14:4  10

3. Mladost (A)   5      3      1      1      7:3    10

4. Tavankut        5      3      1      1      7:5    10

5. Tekstilac      5      3      0      2      9:5    9

6. Vojvodina      5      2      3      0      5:2    9

7. Tisa               5      2      3      0      6:4    9

8. Bajša             5      2      2      1      11:9  8