Vojvođanska liga – istok: Raspucani Crnjani

27.08.2019. 09:32 09:37
Izvor: Dnevnik.rs

Budućnost (SC) - Borac (S) 4:2 (2:0)

SRPSKA CRNJA: Igralište Budućnosti, gledalaca oko 200, sudija: Popov (Zrenjanin). Strelci: Stojčić u 7. M. Kovačević u 40. i 54. i Đukanović u 63. za Budućnost, a Vuković u 75. i Malidžan u 88. minutu za Borac.

BUDUĆNOST: Marić 7, Vasiljević 8, Manojlović 8 (N. Kovačević), Đukanović 8, Prokin 8, Aranitović 8 (Salma), Perin 8, M. Kovačević 9 (Lukin), Jovandić 8, Prpa 8, Stojčić 8.

BORAC: Nikolovski 7, Đurđev 6 (Zarić), Arsenijević 6 (Jović 6), A. Nikolajev 6, Mitrvski 6, Vukojević 7, Ćirković 7, Stanojković 7, Bajić 6, Al. Nikolajev 6 (Mijić), Malidžan 7.

Crnjani su na premijeri pred svojim navijačima ostvarili zasluženu pobedu. Već u 7. minutu domaćini su poveli, a strelac je bio David Stojčić. Pet minuta pre odlaska na odmor Marko Kovačević, mladi igrač koji je ovog leta stigao iz redova zrenjaninskog sprskoligaša Radničkog postigao je efektan pogodak.

U nastavku igre Kovačević se ponovo upisao u listu strelaca, te su tako igrači iz “Đurinog sela” poveli sa 3:0. U 63. minutu bilo je 4:0, a strelac je bio Dimitrije Đukanović.

I kada se očekivala prava serija domaćina, gosti su u samom finišu susreta sa dva pogodka uspeli da smanje poraz.

M. S.

ProleterŽAK  3:1 (1:1)

BANATSKI KARLOVAC: Igralište Proletera, gledalaca 350, sudija Radulović (Elemir ), strelci Tomić u 24(iz penala), Rakiić u 63. Grbić u 83 za  Proleter, a Vrbački u 39. minutu za ŽAK.

PROLETER: Todorović 9, Getejanc 8, Vojnović 8 (Grbić 8 ), Miković 8,  Vladić 8 (Aleksić 8),Bobić 8, Tomić 8 (S. Jevtić 8), Đorđević 8, Timić 9, Rakić 8, Nastanović 9.

ŽAK: Mitrović 6, Berbakov 7, Ratko 7, Janko 7, Kočiš 5 ( S, Gavranov 6), Kockar 5 (Pajtin 6)  6, Đorđević 7,  Radivojac 6, Čubrilo 6 (Krnić  6 ), Fučak 7, Vrbački 7-

Prvo poluvreme završilo se nerešeno. U drugom se lomila koplja, napadalo sa obe strane, ali su domaćini nadigrali  goste u svim elementima igre. Domaći su ostavili srce na terenu, izvojevali veliku pobedu.

R.  Jovanović

Sloboda - Kikinda 1:0 (1:0)

NOVI KOZARCI: Stadion “Ilija Pantelić”, gledalaca oko 100, sudija: Janković (Pančevo). Strelac: Gavrilović u 25. minutu.

SLOBODA: Živkov, Ratko 6, Števanov 6, Jovandić 7 (Malbašić 6), S. Ćulibrk 7, Galić 6, Cvijanović 7, Gavrilović 7 (O. Ćulibrk 7), Bogojević 7, Ćosić 6, Šanta 6 (Reljić 6).

OFK KIKINDA 1909: Hajrović 7, Važić 6 (Kojić), Nešić 6, Knežević 6, Kukić 6, Ilić 7, Utržen 6, Reljić 7, Vokić 6, Detari 6, Laništanin 6 (V. Kitanović 6).

Jedini pogodak vredan tri boda postigao je Neđo Gavrilović koji je oštro šutirao prema golu golmana gostiju Hajrovića, a lopta je zakačila igrača sa gradskog stadiona u Kikindi i svoju putanju završila u mreži. . Do kraja meča gledaoci nisu videli nijedan pogodak iako je bilo dve-tri prilike za to sa obe strane.

M. S.

Banat - Krajina 2:1 (0:0)

ČENTA: Igralište Banata, gledalaca 250, sudija: Šuljagić (Banatski Karlovci). Strelci: Stojanović u 50. i Dobrić u 74. za Banat, a Juhas u 90. minutu za Krajinu.

BANAT: Savkov 8, Stojić 7 (Jocić 7), I. Raketić 8, S. Raketić 8, Marković 7 (Jovanović), Milić 8, Čukić 8, Eskić 8, Bajkin 7, Dobrić 8, Stojanović 9.

KRAJINA: Đ. Rodić 7, Ferenci 7 (Juhas 7), Kukolj 7, Kovačević 7, Mirčetić 7, M. Milošević 7, B. Ivančević 7, Vukoje 7, Bogić 7, N. Ivančević 7 (Stojaković), Aleksić 6.

U prvih 45 minuta igre nije bilo golova,a u nastavku radovali su se i su se domaći igrači.

M. S.

Radnički (S) - Naftagas (E) 1:2 (0:1)

SUTJESKA: Stadion “Tjentište”, gledalaca 150, sudija: Gaborov (Zrenjanin). Strelci: Kovačević u 72. za Radnički, a Golijanin u 44. i 75. minutu za Naftagas.

RADNIČKI: Stamenković 7, Govedar 7, Kozić 6, Markov 7, Kovačević 7, Ognjenović 7, Rosić 7, Ungur 6, Radulović 5 (Magočević), Dubljević 7, Kondan 6 (Čontoš 6).

NAFTAGAS: Baćan 7, Prašćević 7, Popov 7, Dabić 7, Petrov 7, Bakoš 7 (Aćimov), Golijanin 8, Jankov 7, Stefanov 7 (Davidovac), Panić 8, Baranji 7.

Na isteku 45. minuta prvog dela igre Golijanin je uspeo da savlada golmana domaćina Stamenkovića, inače povratnika u ekipi. Tako se na odmor otišlo rezultatom 1:0 za ekipu “naftaša”. Domaćin je nastojao da izjednači, i u tome je uspeo preko Kovačevića ali je njihova radost bila kratkog veka.

M. S.

Crvena zvezda - Sloga 2:0 (0:0)

VOJVODA STEPA: Stadion Crvene zvezde, gledalaca oko 400, sudija: Grujić (Vršac). Strelci: Tomin u 50. i Bojanić u 56. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Ćirković 7, Tomić 8, Vukoje 7, Lončarski 7 (Bojanić 7), Stanojević 7, Šarenac 7, Đorđević 7 (Ceser 7), Radenković 8, Kuburović 7, Popović 7, Komnenović 7 (Matijević 7).

SLOGA: Donović 7, Prica 6, Angelovski 6, Cvetićanin 6 (Crnogorac 7), Lazarević 7, Vukomanović 7, Spremo 7, Zoretić 6, Koruga 6 (Knežević 7), Radić 7, Stefanovski 6.

Novajlija u ovom stepenu takmičenja ekipa Crvene zvezde pred svojim navijačima zabeležila je sigurnu pobedu.

M. S.

Crvena zvezda (VS) - Sloga 2:0, Begej - Jedinstvo (BK) 0:2, Mladost (O) - Jedinstvo (NB) 4:1, Banat (Č) - Krajina 2:1, Sloboda - Kikinda 1:0, Radnički (S) - Naftagas 1:2, Budućnost - Borac (St) 4:2, Proleter (BK) - ŽAK 3:1

1. Prol. (BK)            2      2      0      0      6:1    6

2. Jedin. (BK)          2      2      0      0      4:1    6

3. Banat (Č)             2      2      0      0      5:3    6

4. Mladost (O)        2      1      1      0      6:3    4

5. Naftagas            2      1      1      0      4:3    4

6. Sloboda             2      1      1      0      3:2    4

7. Borac (St)          2      1      0      1      6:5    3

8. ŽAK                    2      1      0      1      4:3    3