Војвођанска лига – исток: Распуцани Црњани

27.08.2019. 09:32 09:37
Извор: Dnevnik.rs

Будућност (СЦ) - Борац (С) 4:2 (2:0)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, гледалаца око 200, судија: Попов (Зрењанин). Стрелци: Стојчић у 7. М. Ковачевић у 40. и 54. и Ђукановић у 63. за Будућност, а Вуковић у 75. и Малиџан у 88. минуту за Борац.

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 8, Манојловић 8 (Н. Ковачевић), Ђукановић 8, Прокин 8, Аранитовић 8 (Салма), Перин 8, М. Ковачевић 9 (Лукин), Јовандић 8, Прпа 8, Стојчић 8.

БОРАЦ: Николовски 7, Ђурђев 6 (Зарић), Арсенијевић 6 (Јовић 6), А. Николајев 6, Митрвски 6, Вукојевић 7, Ћирковић 7, Станојковић 7, Бајић 6, Ал. Николајев 6 (Мијић), Малиџан 7.

Црњани су на премијери пред својим навијачима остварили заслужену победу. Већ у 7. минуту домаћини су повели, а стрелац је био Давид Стојчић. Пет минута пре одласка на одмор Марко Ковачевић, млади играч који је овог лета стигао из редова зрењанинског спрсколигаша Радничког постигао је ефектан погодак.

У наставку игре Ковачевић се поново уписао у листу стрелаца, те су тако играчи из “Ђуриног села” повели са 3:0. У 63. минуту било је 4:0, а стрелац је био Димитрије Ђукановић.

И када се очекивала права серија домаћина, гости су у самом финишу сусрета са два погодка успели да смање пораз.

М. С.

ПролетерЖАК  3:1 (1:1)

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Игралиште Пролетера, гледалаца 350, судија Радуловић (Елемир ), стрелци Томић у 24(из пенала), Ракиић у 63. Грбић у 83 за  Пролетер, а Врбачки у 39. минуту за ЖАК.

ПРОЛЕТЕР: Тодоровић 9, Гетејанц 8, Војновић 8 (Грбић 8 ), Миковић 8,  Владић 8 (Алексић 8),Бобић 8, Томић 8 (С. Јевтић 8), Ђорђевић 8, Тимић 9, Ракић 8, Настановић 9.

ЖАК: Митровић 6, Бербаков 7, Ратко 7, Јанко 7, Кочиш 5 ( С, Гавранов 6), Коцкар 5 (Пајтин 6)  6, Ђорђевић 7,  Радивојац 6, Чубрило 6 (Крнић  6 ), Фучак 7, Врбачки 7-

Прво полувреме завршило се нерешено. У другом се ломила копља, нападало са обе стране, али су домаћини надиграли  госте у свим елементима игре. Домаћи су оставили срце на терену, извојевали велику победу.

Р.  Јовановић

Слобода - Кикинда 1:0 (1:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца око 100, судија: Јанковић (Панчево). Стрелац: Гавриловић у 25. минуту.

СЛОБОДА: Живков, Ратко 6, Штеванов 6, Јовандић 7 (Малбашић 6), С. Ћулибрк 7, Галић 6, Цвијановић 7, Гавриловић 7 (О. Ћулибрк 7), Богојевић 7, Ћосић 6, Шанта 6 (Рељић 6).

ОФК КИКИНДА 1909: Хајровић 7, Важић 6 (Којић), Нешић 6, Кнежевић 6, Кукић 6, Илић 7, Утржен 6, Рељић 7, Вокић 6, Детари 6, Лаништанин 6 (В. Китановић 6).

Једини погодак вредан три бода постигао је Неђо Гавриловић који је оштро шутирао према голу голмана гостију Хајровића, а лопта је закачила играча са градског стадиона у Кикинди и своју путању завршила у мрежи. . До краја меча гледаоци нису видели ниједан погодак иако је било две-три прилике за то са обе стране.

М. С.

Банат - Крајина 2:1 (0:0)

ЧЕНТА: Игралиште Баната, гледалаца 250, судија: Шуљагић (Банатски Карловци). Стрелци: Стојановић у 50. и Добрић у 74. за Банат, а Јухас у 90. минуту за Крајину.

БАНАТ: Савков 8, Стојић 7 (Јоцић 7), И. Ракетић 8, С. Ракетић 8, Марковић 7 (Јовановић), Милић 8, Чукић 8, Ескић 8, Бајкин 7, Добрић 8, Стојановић 9.

КРАЈИНА: Ђ. Родић 7, Ференци 7 (Јухас 7), Кукољ 7, Ковачевић 7, Мирчетић 7, М. Милошевић 7, Б. Иванчевић 7, Вукоје 7, Богић 7, Н. Иванчевић 7 (Стојаковић), Алексић 6.

У првих 45 минута игре није било голова,а у наставку радовали су се и су се домаћи играчи.

М. С.

Раднички (С) - Нафтагас (Е) 1:2 (0:1)

СУТЈЕСКА: Стадион “Тјентиште”, гледалаца 150, судија: Габоров (Зрењанин). Стрелци: Ковачевић у 72. за Раднички, а Голијанин у 44. и 75. минуту за Нафтагас.

РАДНИЧКИ: Стаменковић 7, Говедар 7, Козић 6, Марков 7, Ковачевић 7, Огњеновић 7, Росић 7, Унгур 6, Радуловић 5 (Магочевић), Дубљевић 7, Кондан 6 (Чонтош 6).

НАФТАГАС: Баћан 7, Прашћевић 7, Попов 7, Дабић 7, Петров 7, Бакош 7 (Аћимов), Голијанин 8, Јанков 7, Стефанов 7 (Давидовац), Панић 8, Барањи 7.

На истеку 45. минута првог дела игре Голијанин је успео да савлада голмана домаћина Стаменковића, иначе повратника у екипи. Тако се на одмор отишло резултатом 1:0 за екипу “нафташа”. Домаћин је настојао да изједначи, и у томе је успео преко Ковачевића али је њихова радост била кратког века.

М. С.

Црвена звезда - Слога 2:0 (0:0)

ВОЈВОДА СТЕПА: Стадион Црвене звезде, гледалаца око 400, судија: Грујић (Вршац). Стрелци: Томин у 50. и Бојанић у 56. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 7, Томић 8, Вукоје 7, Лончарски 7 (Бојанић 7), Станојевић 7, Шаренац 7, Ђорђевић 7 (Цесер 7), Раденковић 8, Кубуровић 7, Поповић 7, Комненовић 7 (Матијевић 7).

СЛОГА: Доновић 7, Прица 6, Ангеловски 6, Цветићанин 6 (Црногорац 7), Лазаревић 7, Вукомановић 7, Спремо 7, Зоретић 6, Коруга 6 (Кнежевић 7), Радић 7, Стефановски 6.

Новајлија у овом степену такмичења екипа Црвене звезде пред својим навијачима забележила је сигурну победу.

М. С.

Црвена звезда (ВС) - Слога 2:0, Бегеј - Јединство (БК) 0:2, Младост (О) - Јединство (НБ) 4:1, Банат (Ч) - Крајина 2:1, Слобода - Кикинда 1:0, Раднички (С) - Нафтагас 1:2, Будућност - Борац (Ст) 4:2, Пролетер (БК) - ЖАК 3:1

1. Прол. (БК)            2      2      0      0      6:1    6

2. Једин. (БК)          2      2      0      0      4:1    6

3. Банат (Ч)             2      2      0      0      5:3    6

4. Младост (О)        2      1      1      0      6:3    4

5. Нафтагас            2      1      1      0      4:3    4

6. Слобода             2      1      1      0      3:2    4

7. Борац (Ст)          2      1      0      1      6:5    3

8. ЖАК                    2      1      0      1      4:3    3