SOMBORSKA LIGA Bačani protutnjali  Somborom

20.08.2019. 11:37 11:40

Prava goleada na otvaranju nove takmičarske sezone, kraj železničke stanice u Somboru gde je Tvrđava tukla domaći Žak sa 2:7.

Potpuno podmlađena ekipa domaćeg ŽAK-a bila je samo slab sparing partner raspoloženim i izuzetno efikasnim fudbalerima Tvrđave iz Bača. Jedino vredno pažnje mlađani Somborci uradili su u finišu utakmice.

Đ. Št.

SOMBOR: Stadion ŽAK-a, gledalaca:150, sudija: LJ. Dudok (Dudok), strelci: Vidaković u 75. i Bačić u 85. minutu za ŽAK, a Nikolić u 15., 63. i 84., Gojić u 25. i 35., Đenadija u 42. i Marčeta u 37. minutu za Tvrđavu.

ŽAK: Carić, Donić, Fratrić, Momčilović, Dmitrović, Pačirski, Vulin (Marjanović), D.Trivunović (Đenić), B.Trivunović, Bačić, Lekaj (Vidaković).

TVRĐAVA: Vlajić, Zorić, Badivuk (Stupar), Vujinović, Đenadija (Nemet), Šomoši, Marčeta, Gojić, Ralević, Nikolić, Glamočanin.

Maglić - Kulpin 6:0 (2:0)

Na briljantan način, obeležili su Maglićani svoj prvi nastup u višem rangu takmičenja.  Fudbaleri trenera Milana Đukića, u furioznom stilu, deklasirali su ekipu „ljutog” opštinskog rivala Kulpina, koji je poprilično izmenio svoj sastav, u odnosu na prethodnu sezonu.       Đ. Št.

BAČKI MAGLIĆ: Igralište Maglića, gledalaca:200, sudija: N. Malbašić (Sombor), strelci: Stoisavljević u 1. i 75., Čelovski u 36. i Santrač u 71., 83. i 90. minutu, žuti karton: Živković (Kulpin).

MAGLIĆ: Radišić, Ilić, Milanović, Krajinović, Rupar (Landup), Kovačević, Stoisavljević, Preradović, Čelovski (Santrač), Stajić, Stjepanović (Dmitrović).

KULPIN: Mladenović, Moravek, Bajac, M. Đuga, Damir Gubaš, Kuđerski, Živković, Lukić, Nikolić, Milinkov, Burger (A. Đuga).

Rusin - Borac (O) 0:1 (0:0)

Fudbaleri Rusina u potpunosti razočarali su svoje navijače, na otvaranju nove sezone. Oni dozvolili su upornim i borbenim Obrovčanima da u svoj konto upišu sva tri boda. Dragocenu minimalku gostima doneo je iskusni Lazar Vjetrović, koji se, nedavno, vratio među obrovačke fudbalere.

Đ. Št.

RUSKI KRSTUR: Igralište Rusina, gledalaca:300, sudija: J.Jerilović (Apatin), strelac: Vjetrović u 75. minutu, žuti kartoni: Marković, Branković (Rusin),a Gajić, Đukić (Borac).

RUSIN: M. Nađ, Lančužanin, Holik, V. Vujović, B.Nađ, Marković, Budinski (Oros), Veselinović, Đukanović, Branković (F. Vujović), Davidović.

BORAC: Đukić, Maksimović, Lakatoš, Kozomora, Vjetrović, Soldat, Tankosić (Sokolović), Gajić (Jandrić), Balango (S. Jovanović), M.Jovanović, Stanišić.

Slavija - Vojvodina (T) 1:1 (0:0)

Dobra fudbalska predstava u Pivnicama gde su obe ekipe u otvorenoj igri tražili bolji rezultat. U prvom poluvremenu se vodila ravnopravna borba, prečku je pogodio Stanojev  u 25. minutu. Domaći su imali stativu posle udarca Juškovića.

U druogm delu najpre se radovali gosti kada je Mita Ranisavljv savladao slabo posta-

vljenog golmana Brnju. Do izjednačnjea je došlo u 85. minutu posle kontra - napada, Benka idealno centrirao, Kuhta je bio brži od čuvara i loptu je poslao u mrežu.

J. Šuster

PIVNICE: Igralište Slavije, gledalaca 150, sudija: Mitrović (Odžaci), strelci: Kuhta u 85. za Slaviju, a M. Ranisavljev u 50. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Jušković (Slavija), Nikolić, M. Ranisavljev, Stanojev (Vojvodina),

SLAVIJA: Brnja, Bađinski (Zaskalicki), Benka, Jušković, Ćorda, Šmit, Kuhta, Petrović, Efendić (Mušikić), Marojević, Trivunović.

VOJVODINA: Bugarski, Nikolić, D. Ranisavljv, Mustafić, Turi, M. Ranisavljev (Radonjić), Vujić, Vučić, Vujanović, Dmitrović, Stanojev (Bojanić).

Radnički (R) - Hercegovac 3:0 (1:0)

Tokom čitavog susreta Ratkovčani su bili mnogo bolji i zasluženo su pobedili. Najlepši pogodak postigao je Crnjanski u 41. minutu kada je šutirao oštro sa 25 metara i savladao golmana Lukača. Ratkovčani su promašili još pet veoma povoljnih prilika. Igrom se posebno istakao Nenad Petković.

A. Čičić

RATKOVO: Stadion Radničkog, gledalaca 200, sudija: Vujić (Kula). Strelci: Crnjanski u 41. Kuveljić u 75. i Petković u 78. minutu. Žuti kartoni: Crnjanski, Lazarević (Radnički), a Potkonjak, Račić, M. Hrnjez (rezervni igrač) (Hercegovac).

RADNIČKI: Kuzmanović 7, Lazarević 7, Petković 8, Kesić 7, Novović 7, Kuveljić 8 (Kocić), Milunović 7, Radojčić 8, Milojević 7 (Santrač 7), Crnjanski 7 (Ivović 7).

HERCEGOVAC: Lukač 6, Smajić 6 (Adamović), Potkonjak 7, S. Hrnjez 6, V. Hrnjez 7, Vukosav 7, Trivunović 6 (Ilijić 6), Račić 6, Vujović 6 (Danilov 6), Novčić 6, Dujaković 7.

BSK - Budućnost (M) 1:2 (1:1)

Gosti su za nijansu bili bolji i golovima odličnog Velemira odneli su bodove. Pored postignutih golova napadači Budućnosti propustili su još veoma povoljne prilike, u dva navrata pogodili su stativu i jednom prečku. Domaći napadač Ćurčija propustio je da poravna rezultat. Prema viđenom rezultat je realan.

A. Čičić

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, gledalaca 150, sudija: Nađ (Ruski Krstur). Strelci: Komazec u 4. za BSK, a Velemir u 13. i 72. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Mitrović, Stanić, Milošević, Savić (BSK), a Prošić, Kovačević, Antonić (Budućnost).

BSK: Molnar 7, Vejnović 6 (Bagić), Medić 6 (Stanić 6), Savić 6, Milošević 6, Mitrović 7, Ćurčija 6, Milanović 7, Komazec 7, Plavšić 6, Danojević 6.

BUDUĆNOST: Lugonja 7, Prošić 7, Meseldžija 6 (Antonić 6), Radičić 6, Kopanja 7, Kajtez 6 (Predojević), Jurčević 7, Balango 6, Bošnjak 7, Velemir 8, Mišković 6 (Kovačević).

REZULTATI:

BSK - Budućnost (M) 1:2, Slavija - Vojvodina 1:1, Radnički - Hercegovac 3:0, Omladinac - Polet 2:2, Kordun - Budućnost (P) 3:1, Rusin - Borac 0:1, Maglić - Kulpin 6:0, ŽAK - Tvrđava 2:7.