Pančevačka liga: Efikasni Vlajkovčani

08.05.2019. 09:38 09:41
Izvor: Tiker

Jedinstvo (VL) – Jedinstvo Stević 4:2 (2:1)

VLAJKOVAC: Igralište Jedinstva, gledalaca: 100. Sudija:Guteša (Vršac). Strelci: Motorov u 23, Popov u 40. i 57. i Balog u 73. za Jedinstvo, a Dotlić u 38. i Trajčevski u 55. minutu za Jedinstvo Stević.

JEDINSTVO:  Ilkić 7,  Birđan 7, Balog 7, Đurđević 6,5, Motorov 7,  Bilja 6,5 (Ćetković 7), Bogdanović 7 (Gaković -),  Živanov 6,5, Mikavica 6,5, I.Popov 7,5, Lazin 7.

JEDINSTVO STEVIĆ: Čučak 6,5 (Georgijevski -), Krstevski 6,5, Simić 6,5, I. Pešovski 7, N. Okuka 7, Živaljević 6,5, Trajčevski 7, Tufegdžić 6,5, Dotlić 6,5, Zlatanović 6,5, Balnožan 6,5 (Veličković -).

Domaći fudbaleri nastavili su sa dobrim igrama na svom terenu i posle efikasne igre savladali goste iz Kačareva.

SpartakRadnički (B)  2:2 (1:1)

DEBELJAČA: Igralište Spartaka, gledalaca: 100. Sudija: Raković (Vršac). Strelci: Toma u 15, Marković u 78. (iz penala) za Spartak, a  Dobrić u 14, Stojković u 87. minutu za Radnički.

SPARTAK: Vasić 7,5, Mladenović 6,5 (Kovrlija 6,5), Živu 7, Tepšić 7, Toma 7,  Carević 7, Marković 7,5, Jovanović 6,5 (Buza -), Kovač 7, Sahter 6,5.

RADNIČKI: Labus 7, Ilić 6,5, Divljački 7, Stojanović 6,5, Veselinović 6,5 (Radojev -), Jovanović 7,  Grujić 6,5 (Lutovac 6), Dobrić 7,5, Cukić 7,5, Starčević 7, Stojković 7.

Posle centaršuta Dobrić je bio na pravom mestu i glavom postigao vodeći gol za goste. Samo što su krenuli sa centra domaćin je golom Tome  došao do izjednačenja. U drugom poluvremenu posle penala Marković je doneo vođstvo domaćinu. Tri minuta pre kraja Cukić je izveo korner za, a Stojković je sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu golmana Vasića.

Potporanj - Dunav  (BP)  2:2 (0:1)

BANATSKA PALANKA:  Igralište Dunava, gledalaca: 100. Sudija:  Cvitak (Pančevo). Strelci: Joksimović u 73. i 88. za Potporanj, a Popov u 18. i Milekić u 68. minutu za Dunav.

POTPORANJ: Donović 7, Jovanov 7, Proševski 6, Joksimović 7,5, G. Jovanović 6,5, Popov 6,5, M.Jovanović 6, Ćulibrk 6, Bihler 6, Brankov 7, Petrović 6 (Stanojlović 6,5).

DUNAV: Trbojević 7,5, Rudić 7, Maričić 6, Mitrović 7, Lukić 7, Bogojević 7, I. Ostojić 6, Milekić 7, Bradvarević 6, Stajković 6 (Radivojev 6,5), Popov 6 (M. Ostojić -).

U zanimljivoj igri prvo poluvreme ptripalo je gostima, da bi u nastavku domaći fudbaleri uspeli boljom igrom da izbegnu poraz.  Gosti iz Banatske Palanke stekli su prednost golovima Popova i Milekića, ali je Joksimović sa svoja dva gola za domaćine spasao bod.

Pripremio: B. Stojkovski

Jedinstvo (V) - Jedinstvo Stević 4:2, Borac (St) - Jugoslavija 4:0, Partizan (G) - Paartizan (U) 6:0, Potporanj - Dunav 2:2, Spartak - Radnički (B) 2:2, Sloga (BNS) - Strela 1:0, Crvena zvezda - Vulturul 2:0, Vojvodina (S) - Dolina 1:5. Slobodan jebio Polet.

1. Partizan (G)        27     17     4      6      74:24        55

2. Borac (St)          27     17     2      8      56:30        53

3. Potporanj           27     14     7      6      44:30        49

4. Radnički (B)       26     14     6      6      60:32        48

5. Jedinstvo (V)      26     13     6      7      44:31        45

6. Partizan (U)       26     13     4      9      42:43        43

7. Strela                26     12     5      9      54:33        41

8. Spartak              27     11     8      8      52:41        41