Pančevačka liga: Bogojević za pobedu gostiju

10.04.2019. 09:48 09:51
Izvor: Tiker

Dolina – Dunav (BP) 1:2 (0:1)

PADINA: Igralište Doline, gledalaca: 100. Sudija:  Maksimović (Starčevo). Strelci: Forgić u 47 za Dolinu, Radivojev u 27, Bogojević u 62 minuti za Dunav.

DOLINA: Bujaković 7, Magda 6 (Forgić 7), Jovanov 6,5, Vasić 6,5, Kolak 7, Popović 7, Janjović 7, Kelečević 7, Hlavča 6 (Matulja 6), Ćirić 6,5, Mamojka 6 (Đorić 6).

DUNAV: Trbojević 7,5, Rudić 6,5, Maričić 6.5, Mitrović 7, Ma. Lukić 7, Bogojević 7,5 (Jović -), Radivojev 7, Bradvarević 6,5, Stajković 6 (Putnik 6), Milekić 7, Popov 8,5 (Zelić -).

Gosti iz Banaske Palanke poveli su golom Radivojeva i uspešno čuvali prednost do odmora. Dva minuta igre bilo je dovoljno rezervisti Bojanu Forgiću da poravna  rezultat. Posle izjednačenja Padinaca domaći fudbaleri želeli su pobedu, ali je Bogojević svojim golom doneo novu prednost gostima na kraju i pobedu.

Vulturul Radnički (B) 2:1 (1:1)

GREBENAC: Igralište Vulturula, gledalaca: 100. Sudija: Drača (Pančevo). Strelci: Mazaran u 44, Makarun u 73. (iz penala) za Vulturul, a Cukić u 22. minutu za Radnički. Crveni karton: Milenković u 88 minutu (Vulturul).

VULTURUL: Antić 7, Mazaran 7, Popa 7, N. Paunović 6,5, Vasiljević –(D.Čižik 6,5), Đurkin 7,5, Milenković 6, G.Paunović 7,  Radenković 7, Stefanović 6,5, Makarun 7,5.

RADNIČKI: Labus 7, Ilić 6,5 (Milovanov -), Radojev 6,5, Stojanović 6 (Mijailović 6), Divljački 7, Jovanović 6,5, Starčević 7, Starčević 7, Đogo 7, Dobrić 7, Cukić 7.

U prvom poluvremenu gosti iz Barande bili su bolji rival i poveli su golom Cukića sa nekih 20 metara. U poslednjem minutu prvog poluvremena posle kornera Mazaran je glavom izjednačio rezultat. U drugom poluvremenu domaći fudbaleri bili su bolji. U 73. minutu posle prekršaja u šesnaestercu gostiju sudija je dosudio penal za domaću ekipu siguran je bio Rade Makarun.

Polet (IZ) –  Jedinstvo Stević 1:0 (1:0)

IZBIŠTE: Igralište Poleta, gledalaca: 100. Sudija: Jevtić (Vršac). Strelac: Banu u 41.minutu. Crveni karton: I. Pešovski (Jedinstvo Stević).

POLET: LJ.Ilić 7, Jezdimirović 6,5, S.Ilić 6,5, Banu 7,5, Nedeljković 7, Dimitrijević 6,5, Brankov 6 (Jankov 6), Omorac 7, Popov 7, Nestorov 6,5, Bežanović 6,5.

JEDINSTVO STEVIĆ: Čučak 6,5, Vanevski 6, Simić 6 (Krstevski 6), Momčilović 6, Mitkovski 7, I.Pešovski 6, Trajčevski  6,5,  P.Okuka 7, Zlatanović 6 (Balnožan 6,5), S. Pešovski 6,5, Atanasov 7.

Dobru akciju domaćih krunisao je golom Banu kada je izašao sam ispred golmana Čučka i rutinski ga savladao. Gostujući igrač I. Pešovski je zbog protesta kod pomoćnog sudije dobio crveni karton. Sa desetoricom igrača gostujući tim iz Kačareva imao je nekoliko prilika za izjednačenje, ali su domaći fudbaleri sačuvali prednost.

Spartak  – Partizan (G) 1:1 (1:0)

DEBELJAČA: Igralište Spartaka, gledalaca: 200. Sudija: Sarka (Vršac). Strelci: Toma u 9. za Spartak, a Kovrlija u 85. minutu  (autogol) za Partizan.

SPARTAK: Vasić 7,5, Koren 6,5, Koložvari 6 (Kanas 6), Živu 6,5, Tepšić 7, Toma 7 (Mladenović 6,5), Marković 7, Jovanović 7, Carević 7 (Kovrlija -), Radojević 7, Kovač 6,5.

PARTIZAN: Ardeljan 7, Filipović 6,5, Stojčić 6, Jevtić 7, Petrić 7, Sočanac 6,5, Simulj 6, Čolak 7, Andrejić 6 (Ignjatović 6,5), Jonović 6,5, Zlatković 7.

U derbiju kola nije bilo pobednika. Gostujući igrač Simulj bio je pred golom golmana Vasića i glavom pogodio stativu,a  iz kontra - napada Toma je savladao Ardeljana. Kada se očekivala pobeda domaćina posle slobodnog udarca lopta je uz pomoć Kovrlije završila iza leđa najboljeg pojedinca meča golmana domaćih Igora Vasića.

Pripremio: B. Stojkovski

edinstvo (V) - Potporanj 3:1, Spartak - Partizan (G) 1:1, Sloga (BNS) - Borac (St) 1:5, Polet - Jedinstvo Stević 1:0, Crvena zvezda - Jugoslavija 2:0, Vojvodina (S) - Partizan (U) 1:2, Dolina - Dunav 1:2, Vulturul - Radnički (B) 2:1. Slobodan je tim: Strela.

1. Borac (St)         21     16     1      4      51:20        49

2. Partizan (G)      21     15     3      3      63:15        48

3. Partizan (U)     20     12     3      5      33:23        39

4. Radnički (B)     20     11     5      4      43:20        38

5. Potporanj         21     11     5      5      37:26        38

6. Jedinstvo (V)   21     10     5      6      34:27        35

7. Strela             20     9      5      6      40:26        32

8. J. Stević          21     9      3      9      32:22        30