Панчевачка лига: Богојевић за победу гостију

10.04.2019. 09:48 09:51
Извор: Tiker

Долина – Дунав (БП) 1:2 (0:1)

ПАДИНА: Игралиште Долине, гледалаца: 100. Судија:  Максимовић (Старчево). Стрелци: Форгић у 47 за Долину, Радивојев у 27, Богојевић у 62 минути за Дунав.

ДОЛИНА: Бујаковић 7, Магда 6 (Форгић 7), Јованов 6,5, Васић 6,5, Колак 7, Поповић 7, Јањовић 7, Келечевић 7, Хлавча 6 (Матуља 6), Ћирић 6,5, Мамојка 6 (Ђорић 6).

ДУНАВ: Трбојевић 7,5, Рудић 6,5, Маричић 6.5, Митровић 7, Ма. Лукић 7, Богојевић 7,5 (Јовић -), Радивојев 7, Брадваревић 6,5, Стајковић 6 (Путник 6), Милекић 7, Попов 8,5 (Зелић -).

Гости из Банаске Паланке повели су голом Радивојева и успешно чували предност до одмора. Два минута игре било је довољно резервисти Бојану Форгићу да поравна  резултат. После изједначења Падинаца домаћи фудбалери желели су победу, али је Богојевић својим голом донео нову предност гостима на крају и победу.

Вултурул Раднички (Б) 2:1 (1:1)

ГРЕБЕНАЦ: Игралиште Вултурула, гледалаца: 100. Судија: Драча (Панчево). Стрелци: Мазаран у 44, Макарун у 73. (из пенала) за Вултурул, а Цукић у 22. минуту за Раднички. Црвени картон: Миленковић у 88 минуту (Вултурул).

ВУЛТУРУЛ: Антић 7, Мазаран 7, Попа 7, Н. Пауновић 6,5, Васиљевић –(Д.Чижик 6,5), Ђуркин 7,5, Миленковић 6, Г.Пауновић 7,  Раденковић 7, Стефановић 6,5, Макарун 7,5.

РАДНИЧКИ: Лабус 7, Илић 6,5 (Милованов -), Радојев 6,5, Стојановић 6 (Мијаиловић 6), Дивљачки 7, Јовановић 6,5, Старчевић 7, Старчевић 7, Ђого 7, Добрић 7, Цукић 7.

У првом полувремену гости из Баранде били су бољи ривал и повели су голом Цукића са неких 20 метара. У последњем минуту првог полувремена после корнера Мазаран је главом изједначио резултат. У другом полувремену домаћи фудбалери били су бољи. У 73. минуту после прекршаја у шеснаестерцу гостију судија је досудио пенал за домаћу екипу сигуран је био Раде Макарун.

Полет (ИЗ) –  Јединство Стевић 1:0 (1:0)

ИЗБИШТЕ: Игралиште Полета, гледалаца: 100. Судија: Јевтић (Вршац). Стрелац: Бану у 41.минуту. Црвени картон: И. Пешовски (Јединство Стевић).

ПОЛЕТ: Љ.Илић 7, Јездимировић 6,5, С.Илић 6,5, Бану 7,5, Недељковић 7, Димитријевић 6,5, Бранков 6 (Јанков 6), Оморац 7, Попов 7, Несторов 6,5, Бежановић 6,5.

ЈЕДИНСТВО СТЕВИЋ: Чучак 6,5, Ваневски 6, Симић 6 (Крстевски 6), Момчиловић 6, Митковски 7, И.Пешовски 6, Трајчевски  6,5,  П.Окука 7, Златановић 6 (Балножан 6,5), С. Пешовски 6,5, Атанасов 7.

Добру акцију домаћих крунисао је голом Бану када је изашао сам испред голмана Чучка и рутински га савладао. Гостујући играч И. Пешовски је због протеста код помоћног судије добио црвени картон. Са десеторицом играча гостујући тим из Качарева имао је неколико прилика за изједначење, али су домаћи фудбалери сачували предност.

Спартак  – Партизан (Г) 1:1 (1:0)

ДЕБЕЉАЧА: Игралиште Спартака, гледалаца: 200. Судија: Сарка (Вршац). Стрелци: Тома у 9. за Спартак, а Коврлија у 85. минуту  (аутогол) за Партизан.

СПАРТАК: Васић 7,5, Корен 6,5, Коложвари 6 (Канас 6), Живу 6,5, Тепшић 7, Тома 7 (Младеновић 6,5), Марковић 7, Јовановић 7, Царевић 7 (Коврлија -), Радојевић 7, Ковач 6,5.

ПАРТИЗАН: Ардељан 7, Филиповић 6,5, Стојчић 6, Јевтић 7, Петрић 7, Сочанац 6,5, Симуљ 6, Чолак 7, Андрејић 6 (Игњатовић 6,5), Јоновић 6,5, Златковић 7.

У дербију кола није било победника. Гостујући играч Симуљ био је пред голом голмана Васића и главом погодио стативу,а  из контра - напада Тома је савладао Ардељана. Када се очекивала победа домаћина после слободног ударца лопта је уз помоћ Коврлије завршила иза леђа најбољег појединца меча голмана домаћих Игора Васића.

Припремио: Б. Стојковски

единство (В) - Потпорањ 3:1, Спартак - Партизан (Г) 1:1, Слога (БНС) - Борац (Ст) 1:5, Полет - Јединство Стевић 1:0, Црвена звезда - Југославија 2:0, Војводина (С) - Партизан (У) 1:2, Долина - Дунав 1:2, Вултурул - Раднички (Б) 2:1. Слободан је тим: Стрела.

1. Борац (Ст)         21     16     1      4      51:20        49

2. Партизан (Г)      21     15     3      3      63:15        48

3. Партизан (У)     20     12     3      5      33:23        39

4. Раднички (Б)     20     11     5      4      43:20        38

5. Потпорањ         21     11     5      5      37:26        38

6. Јединство (В)   21     10     5      6      34:27        35

7. Стрела             20     9      5      6      40:26        32

8. Ј. Стевић          21     9      3      9      32:22        30