Vojvođanska liga – istok: Prazne puške na derbiju

19.03.2019. 12:18 12:20
Izvor: Dnevnik.rs

Domaći tim je u prvih 20 minuta imao nekoliko prilika koje nije realizovao zahvaljujući odličnim intervencijama mladog čuvara mreže Milana Đakovića.

Sloboda - Kozara 0:0

NOVI KOZARCI: Stadion “Ilija Pantelić”, gledalaca 1.500, sudija: Janjuš (Pančevo). Crveni karton: N. Đaković (Kozara) u 87. minutu.

SLOBODA: Kovač 7, Števanov 7, O. Ćulibrk 7, Jovandić 7, S. Ćulibrk 7, Galić 6, Cvijanović 6 (Kockar), M. Spahić 7, Gavrilović 6, Ž. Popov 7, Vojvodić 6.

KOZARA: M. Đaković 8, Mi. Zečević 7, I. Knežević 7, Ivanković 6, T. Bjelanović 7, N. Đaković 6, Čekić 7, Zeljković 6, Misić 7, Ma. Zečević 7, Lisica 6 (Bunić, Reljić).

Tako je primera radi domaći napadač Neđo Gavrilović propustio dve šanse. Najbolju priliku gosti su imali u 35. minutu, kada je Dejan Ivanović oštro šutirao sa nekih 20 metara, a mladi golman domaćina Kristijan Kovač odlično intervenisao.

U drugom poluvremenu igralo se praktično između dva šesnaesterca. Vredno je istaći da je prvi strelac gostiju Milan Misić pogodio i prečku. Najidealniju priliku da Sloboda dođe do željenog pogodka propustio je Milan Vojvodić.

M. S.

Radnički (S) - Proleter (BK) 3:0 (2:0)

SUTJESKA: Stadion Tjentište, gledalaca 150, sudija: Ćirković (Vršac). Strelci: Kozić u 9. i 68. i Ognjenović u 24. minutu.

RADNIČKI: Zagorac 7, Markov 7, Čontoš 7, Lojpur 7, N. Magočević 7, Ognjenović 8, Kozić 9 (Rosić), Kovačević 7, Stanić 7 (Kolunyić), Radulović 7, M. Magočević 7 (Miloš 7).

PROLETER: Ilić 6, Stefanović 6 (Nastanković 6), Geterjan 6, Mladenović 6, Nikolić 7, Tomić 6, Petronijević 6 (Ivljanin), Babić 6, Đorđević 6 (Aleksić 6), Timić 7, Rakić 7.

Fudbaleri Radničkog iz Sutjeske ostvarili su i drugu uzastopnu pobedu odnosno prvu na premijeri pred svojim navijačima. Dvostruki strelac bio je Kozić, dok je jedan gol delo Ognjenovića.

M. S.

ŽAK - Krajina 1:1 (1:1)

KIKINDA: Stadion Vašarište, gledalaca 400, sudija: Šuljagić (Banatski Karlovac). Strelci: Maleš u 44. za ŽAK, a Vukoje u 2. za Krajinu. Žuti kartoni: Kočiš, Jankov, Oljača (ŽAK), a Mirčetić, Rodić, Kukolj (Krajina). Crveni kartoni: Pašić u 90. minutu (ŽAK), a Ferenci i Aleksić oba u 90. minutu (Krajina).

ŽAK: Oljača 7, Latković 7, Đurđević 7, Jankov 7, Vokić 6, Ćirić 6, Radivojac 6, Kočiš 6 (Pašić 6), Maleš 7, Ratko 7, Fučak 6.

KRAJINA: Rodić 7, Ferenci 6, Grmuš 7, Kukolj 6, N. Kovačević 6, Juhas 6, Mirčetić 6 (Vučković 7), Milošević 7, Vukoje 7, Bogić 7 (Grubor), Aleksić 6.

Gosti iz Krajišnika poveli su već u 2. minutu.Izveden je slobodan udaraca sa nekih 25 metara, lopta je pala na peterac domaćina, slabo su intervenisali igrači ŽAK-a, a to je iskoristio iskusni Vukoje i pogodio cilj. Imala su oba tima nekoliko prilika koje nisu iskorišćene. U samom finišu susreta Kikinđani su izjednačili, a strelac je bio Ognjen Maleš.

I u nastavku igre strelci oba tima su se prosto utrkivali ko će više promašivati, a ujedno davali prilike da golmani pokažu svoje umeće. U 90. minutu došlo je do kraćeg prekida jer su se međusobno koškali, domaći igrač Pašić i gostujući Aleksić sudija im je pokazao put u svlačionicu. I Ferenci je dobio žuti karton i on je morao da napusti teren.

M. S.

Mladost (O) – Begej  0:1 (0:0)

OMOLJICA: Igralište Mladosti, gledalaca: 100. Sudija: Bjeloš (Zrenjanin). Strelac: Grbić u 72. minutu.

MLADOST: Luković 7, Sakić 6,5, Gigović 7, Lazinica 6,5 (A. Đukanović -), Dodić 7, Karanfilovski 7, Pešterac 6,5, Tošić 6,5, Vukajlović 6,5 (M. Đukanović 6,5), Lukić 6,5, Petrović 6,5.

BEGEJ: Trivunović 7, D. Mijatović 7, J. Mijatović 7, Prošić 7, Barišić 7, Novak 7, Zorić 6,5 (Marić 6,5), S. Umičević 6,5, O. Umičević 6,5 (Milinković 6,5), Šćepanović 6,5, Grbić 7,5 (Živković -).

Od prvog minuta domaći fudbaleri bili su bolji rival i stvarali prilike, ali su bodovi otišli u Žitištu. U prvih 45 minuta igre prilike za Omoljičane propustili su Pešterac, Gigović,

U drugom poluvremenu ista slika na terenu fudbaleri Mladosti  su imaju incijativu i 62. minutu i penal koji nije iskoristio Pešterac. Deset minuta kasnije posle kontranapada Grbić je iskoristio priliku i postigao pogodak za goste i na kraju se ispostavilo i konačan ishod meča.

B. Stojkovski

Kikinda  - Budućnost 2:1 (1:0)

KIKINDA: Gradski stadion, gledalaca 150, sudija: Jocić (Knićanin). Strelci: Nešić u 20. i Utržen u 68. za Kikindu, a Vukoje u 65. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Reljić, Kresoja, Ilić, Krasin, Kitanović, Nešić (Kikinda), a Stojičić, Aranitović, Laništanin i Vasiljević (Budućnost).

KIKINDA: M. Vukobrat 7, Važić 7 (D. Vukobrat), Nešić 8 (V. Kitanović), Knežević 7, Ilić 7, Utržen 7, Kresoja 7, Reljić 7, Krasin 7, Crnomarković 7, Kenjalo 7.

BUDUĆNOST: Marić 7, Vasiljević 7, Laništanin 6, Aranitović 6, Vukoje 7, Z. Spahić 7, Jovandić 6 (Manojlović 6), Đukić 7, Prpa 7 (Savin), Stojičić 6 (Perin), Kryalin 7.

Zasluge za pobedu pripadaju mladom bonus igraču Nemanji Nešiću koji je postigao jedan pogodak, nad njim je načinjen penal, a pripremio je i pogodak za Utržena.

Domaćin je poveo u 20. minutu lepim pogodkom koji je postigao glavom Nešić. U 30. minutu u kaznenom prostoru Budućnosti oboren je Nešić, penal je izveo Stefan Kresoja ali je golman gostiju Tomislav Marić odličnom intervencijom sprečio da lopta završi iza njegovih leđa.

Gosti iz Srpske Crnje preko Vukoja izjednačili su u 65. minutu ali tri minuta kasnije bilo je 2:1 za Kikinđane. Loptu je nabacio Nešić, a Nikola Utržen matirao golmana gostiju.

M. S.

Jedinstvo (BK) - BAK 2:3 (2:2)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Stadion Jedinstva, gledalaca oko 100, sudija: Bogdanović (Zrenjanin). Strelci: Zekanović u 22. i Korać u 30. za Jedinstvo, a Milković u 6. i 49. i Juga u 44. minutu za BAK.

JEDINSTVO: Tomić 6, Dapčević 6, Kovačević 6, Radišić 7, Ivančević 7, Živanov 7, Zekanović 7 (Knežević 7), Đorić 6, Korać 7, Anović 6 (Ružić 7), Đokić 6 (Javorina 7).

BAK: Irović 7, Petković 7, Šinžar 7, Batori 7, Mitrevski 7, Jarkovački 7 (Jovanović), Đukičin 7, Veljković 7, Milković 8 (Sekulić), Despotović 7 (Ibišević), Juta 7.

Gosti su poveli već na početku prvog dela igre,da bi Vlada Zekanović izjednačio rezultat.  Korać doveo u vođstvo Jedinstvo od 2:1. U samom finišu prvog dela igre Juga je izjednačio,a samo što je počeo drugi deo gosti su ponovo golom Milkovića poveli.

M. S.

ŽAK - Krajina 1:1, Radnički (S) - Proleter 3:0, Jedinstvo (BK) - BAK 2:3, Vojvodina - Sloga 5:0, Sloboda - Kozara 0:0, Radnički (K) - Jedinstvo (NB) 3:1, Mladost (O) - Begej 0:1, Kikinda - Budućnost 2:1.