Novosadska liga: Derbi začinili penali

20.11.2018. 08:54 09:01
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​TSK – Mladost  2:2 (2:1)

TEMERIN: Stadion ‘TSK- a, gledalaca: 400, sudija: Sekulić (Futog). Strelci: Kosić u 3. i  Rosić u 22.(iz penala) za TSK, a Kaurin u 5. i Renić u 87.minutu (iz penala) za Mladost. Žuti kartoni: Blanuša (TSK), Kaurin i Dragojlović (Mladost).

TSK: Vojvodić, Pantoš, Varga, Đukić, Milosavljević, Drinić, Kosić, Rosić (Dragoljević), Sekulić, Zukić (Blanuša), Savić.

MLADOST: Ivanišević, Trišić, Gaćeša, Janić (Vuković), Barać, Vučić, Šijan (Zorić), Vučković, Renić, Kaurin, Dragojlović.

Gledaoci se još nisu ni zagrejali a u derbiju Novosadske lige počelo je vatreno. U prvih pet minuta postignuto je dva pogotka, po jedan sa obe strane. Najpre je u 3. minutu  nakon kornera koji je izveo agilni Rosić defanzivac Temerinaca Kosić doveo domaće u vođstvo. Radost je bila kratka jer se posle skoro istovetne situacije i kornera pred golom domaćih najbolje snašao Kaurin i postigao gol.

Gosti su imali terensku inicijativu a TSK je svoju šansu tražio u kontranapadima što se i isplatilo u 22. minutu kada je, ponovo na asistenciju Rosića, u kazneni prostor ušao Savić, koji je srušen. Siguran realizator sa bele tačke za novo vođstvo domaćina bio je Marko Rosić.

Domaćin je mogao da uveća svoju prednost ali je nakon udarca Savića u 40. minutu prečka sprečila novi pogodak domaćih.

U drugom poluvremenu viđena je istovetna slika, gosti su imali više loptu u nogama, njihove udarce u okvir gola sigurno je branio Vojvodić, a domaćin se opredelio i pretio iz kontranapada u želji da sačuva vođstvo.

Terenska inciijativa gostiju nagrađena je u finišu utakmice kada je posle prekršaja u šesnaesetercu  Renić bio siguran realizator za remi u derbiju.

M. Menićanin

Omladinac - Fruškogorski partizan 5:8 (3:4)

STEPANOVIĆEVO: Igralište Omladinca, gledalaca 100, sudija: Stojiljković (Novi Sad). Strelci: Đ. Stojanović u 8. 24. i 30. Savić u 53. i Mirković u 58. za Omladinac, a Ferati u 4. i 86. Čergić u 17. i 62. V. Dević u 21. i 71. i Tomljanović u 41. i 81. minutu za Fr. Partizan. Žuti kartoni: Maksimović i Tomčić (Omladinac).

OMLADINAC: Latinović, Savić, Tomčić, Maksimović, Mirković, Makarić, Šponja (Jovanović), Đ. Stojanović, Živković, Ćurčić, M. Stojanović, Tomić (Pecelj).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Perić, D. Dević, Makivić, Klincov, Babić, V. Dević, Ferati, Dulić, Čergić, Kantar, Tomljanović.

Prava goleada i zaslužena pobeda gostiju. Domaćin se trudio, nekoliko puta stizao je rezultat, ali je na kraju o pobedniku odlučio kvalitet ekipe iz Bukovca, koja se bori za najviši plasman.

M. Po.

Slavija - Fruškogorac 1:0 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Slavije, gledalaca 100, sudija: Nakomčić (Rumenka), strelac: Grlica u 74. minutu. Žuti kartoni: Stepanović, Dimitrov (Slavija), Vasojević (Fruškogorac). Crveni karton: Grujić (Slavija).

SLAVIJA: Čavić, Galić, Radaković, Stepanović, Žakula, Radovanović, Ružić (Hovanec, Ždero), Ćulum, Grubović (Dimitrov), Šapić, Grlica.

FRUŠKOGORAC: Borojević, Starovlah, Vasojević, Perović, Kukuruzović, Popović (Cvetković), Jevtić, Škrbić, Brkljača, Varničić, Karać (Krpović).

Dugo su se momci mladog trenera Umaljeva mučili da otključaju bravo gola odločnog Svetozara Borojevića, a onda je Goran Grlica posle lepe akcije bio neumoljiv, što se ispostavilo da je bio gol vredan pobedee. U 85. minutu zbog nesportskog reagovanja na odluku sudije Nakomčića, rezervista na klupi Slavije Nemanja Grujić morao je u svlačionicu.

M. Po.

Jedinstvo - ŽSK 3:3 (2:2)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija: Dragoljević (Bački Jarak), strelci: Stančić u 9. Kitić u 36. i Trifunović u 60. za Jedinstvo, a Kaurin u 13. Đurić u 41. i Klisara u 67. minutu za ŽSK. Žuti kartoni: Stamenković (Jedinstvo), Bogdanov, Tanasić, Kalajyić, Đurđić, Tomić (ŽSK).

JEDINSTVO: Savić 7, Filipović (Marić 7), Pekez 7 (Trifunović 7), Stričević 8, Stanić 7, Berić 7, Stamenković 7, Đekić 7, Stančić 8, Kitić 8, Mitrović 7.

ŽSK: Kalajyić 8, Bogdanov 7, Tomić 7, Đurđić 7, Tanasić 7, Marić 7, Kaurin 7 (Lukić), Čičić 7, Tošić 7, Klisara 8, Đurić 8.

Došli su domaći rano u vođstvo golom Stančića. Međutim, četiri minuta kasnije Kaurin je iz gužćve bio neumoljiv za izjednačenje. Novu prednost Rumenčanima je doneo preciznim udarcem sa dvadesetak metara Kitić. Gotovo na istovetan način Đurić je uspeo da izjednači. I u nastavku u igru otvorenog garda Trifunović je po treći put doveo domaće u vođstvo. Međutim, radost momcima trenera Krsmanovića golom za veliki bod doneo je Klisara.

M. Po.

Novi Sad - Šajkaš 2:2 (0:1)

NOVI SAD: Stadion na Detelinari, gledalaca 150, sudija: Štumpf (Novi Sad), strelci: Ilić u 66. Simić u 88. za Novi Sad, a Nikolaš u 23. i Stefanović u 69. minutu za Šajkaš. Žuti kartoni: Trivunović, Mrđan, Ilić, Simić (Novi Sad), Karas, Pavkov, Rulić, Popin, Majurić (Šajkaš).

NOVI SAD: Šurlan, Papović, Popadić, Ilić, Suvajyić, Bajat, Đanković (Brkanović), Simić, Miličević (Stakić), Trivunović, Stojanović (Mrđan).

ŠAJKAŠ: Popin, Pavkov, Graorac (Radivojević), Gojkov, Rulić, Karas, Vujinović (Živanov), Majurić, Stefanović, Nikolaš, Panić.

Pretedent za najviši plasman igrom je zakazao u utakmici sa ekipom iz Kovilja. Ušli su u meč pod parolom lako ćemo, što im se i te kako moglo osvetiti. Na kraju su u finišu utakmice po drugi put uspeli da anuliraju prednost čvrste ekipe Šajkaša i da isčupaju bod.

Iznenađennje na Detelinari nagovestio je golom Nikolaš. Sve do 66. minuta čvrsta odbrana na čelu sa golmanom Srđanom Popinom odolevala je svim napadima, a onda je centarhalf Ilić uspeo da pronađe put ka mreži. Radost “žutih” trajala je kratko, jer je Stefanović tri minuta kasnije doneo novu prednost, a da ne dođe do potpunog iznenađenja potrudio se golom Simić za podelu bodova.

M. Po.

Bačka - Miletić 3:0 (prekinuto 46. minutu)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 50, sudija: Vukčević (Novi Sad), strelci: Gelić u 20. i Bagić u 25. i 37. minutu.

BAČKA: Ignjić, Dr. Trivunović, LJ. Trivunović, Dejanović, Pavlov, Dangubić, Petrović, Marković, Bagić, Jelić, Du. Trivunović (Stanković).

MILETIĆ: A. Lišić, Rogić, Gelić, V. Lišić, Banjac, Subotin, Mračajac.

Gosti iz Mošorina na meč sa Bačkom došli su sa samo sedam igrača, što se i te kako odrazilo da domaći u tom periodu postignu tri gola, a usput se i propisno ispromašivali, pa se do poluvremena u listu strelaca upisao Gelić i dva puta Bagić.

Na početku drugog poluvremena iz tabora gostujuće ekipe konstatovali su da Subotin nije sposoban da nastavi igru pa je mladi i perspektivni sudija Dunja Vukčević nije ni nastavila meč.

M. Po.

Omladinac - Fruškogorski partizan 5:8, Bačka - Miletić 3:0, Jedinstvo - ŽSK 3:3, Novi Sad - Šajkaš 2:2, Sirig - Petrovaradin 1:1, Slavija - Fruškogorac 1:0, TSK - Mladost 2:2. Slobodan je bio Indeks.

1. Mladost         14     10     4      0      34:10        34

2. Novi Sad       14     9      3      2      30:12        30

3. Fr. part.        14     9      2      3      39:19        29

4. TSK                14     7      6      1      20:13        27

5. Bačka             14     6      5      3      16:14        23

6. Fruškog.       13     5      5      3      23:17        20

7. Indeks           14     4      6      4      17:15        18

8. ŽSK               14     5      3      6      21:26        18