Gradska liga NS: Iznenađenje u Suseku

16.10.2018. 11:38 11:39
Izvor: Dnevnik.rs

Što nisu uspeli domaći igrači da realizuju svoje šanse uspela je iskusna ekipa Veternika.

Susek - Veternik 1:2 (0:1)

SUSEK: Igralište Suseka, gledalaca 150, sudija: Nikolić (Novi Sad), strelci: Mesaroš u 61. za Susek, a Ćalija u 28. i 86. minutu za Veternik. Žuti kartoni: Mihajlović (Susek), Malinović, Ognjanović (Veternik).

SUSEK: Simić 7, Šovljanski 7, Mihajlović 7, Starčević 7, Marković 6, Šodić 7, Mesaroš 6, Vojnović 6, Prgonjić 6, Miladinović 6 (Mićetić 6), Podnar 6.

VETERNIK: Gligorijević 7, Turalo 7, Ognjanović 8, Sukara 7, Ćalija 8, Ušćumlić 8, Stošljević 6 (Vuković 6), Malinović 6 (Đeri 6), Nikolić 7, Mrkić 7, Ćulibrk 7.

Strelci Suseka nisu bili na visini, pogotovo golgeter ekipe Mesaroš kada je u 80. minutu promašio zicer. Samo nekoliko minuta kasnije dvostruki strelac Veternika iskusni Ćalija iskoristio je grešku domaćina pa Veterničani nose kući sva tri boda.

B. Starčević

Čenej - Titel 2:0 (0:0)

ČENEJ: Igralište Čeneja, gledalaca 100, sudija: Bošnjak (Novi Sad), strelci: Stojković u 50. Milić u 90. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Vilotijević, Božić (Čenej).

ČENEJ: Kostić, Čurčić, Kovačević (Salonski), Prole, Vilotijević (Božić), Lukić, Stojković (Mojsilović), Milošev, Dragin, Milić, Jaćimovski.

TITEL: Major, Kuklić (Mihajlović), Vukov, Fodor, Paunić, Vučić, Nikolić, Karataševski, Kula, Hucki, Stojanović.

Nakon prvog dela i obostrane otvorene igre u nastavku su Čenejci bili konkretniji. Poveli su golom Stojkovića koji je ispratio centaršut Prolea. Sve dileme rešio je golom iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca Milić, a prethodio je prekršaj Mihajlovića nad Draginom.

M. Po.

Bačka - Železničar 2:1 (2:1)

BEGEČ: Igralište Bačke, gledalaca 100, sudija: Nakomčić (Rumenka), strelci: Siriški u 12. Leđanac u 43. za Bačku, a Nikšić u 7. minutu za Železničar. Žuti kartoni: Linjački, Glišić (Bačka), Mitrović (Železničar).

BAČKA: Janošev, Majstorović, Pvlov, Gavranić, Tancik, Inđić, Pašćan (Slepčev), Glišić (Latinović), Leđanac (Ninkov), Linjački, Siriški.

ŽELEZNIČAR: Baračanin, Berić (Jovčić), Popović (Radić), Nikšić, Bajić, Ćetković, Baljinca, Lalović, Milutinović, Đorđijevski (Mitrović), Radić.

Vrlo brzo su Begečani preboleli poraz u prošlom kolu i ponovo su krenuli u pobedničkom ritmu. Ni rano vođstvo gostiju koji su poveli golom Bakira Nikšića nisu omeli domaćina da do poluvremena golovima Đorđa Siriškog i Nikole Leđanca preokrenu rezultat. U nastavku su domaći pokušavali da overe pobedu, a gosti barem da ostanu neporaženi, ali se rezultat nije menjao.

M. Po.

Jedinstvo - Futog 1:1 (1:0)

GOSPOĐINCI: Igralište Jedinstva, gledalaca 100, sudija: Kampić (Novi Sad), strelci: Pinjo u 14. za Jedinstvo, a Ardalić u 67. minutu za Futog. Žuti kartoni: Golić, Pinjo, Višekruna (Jedinstvo), Ardalić (Futog).

JEDINSTVO: Tepić, Zorić, Kezija, Đorđević, Kovačević, Pinjo, Golić, Vučić, Bubnjević, Višekruna, Zečević (Radojević).

FUTOG: Savković, Brnbota, Topolić (Mih. Beronja), Mir. Beronja (Baračanin), Ardalić, Vukanac, Kosić, Švonja, Tepić (Šobot), Kosić, Sirar.

U Gospođincima podela plena na ravne časti. Domaći su uspeli golom Miloša Pinja da povedu. U nastavku su Futožani krenuli na sve ili ništa, što im se isplatilo. Gol za podelu plena postigao je Boris Ardalić.

M. Po.

Jedinstvo - Futog 1:1, Susek - Veternik 1:2, Bačka - Železničar 2:1, Obilić - Vinogradar 0:0, Čenej - Titel 2:0, Hajduk - Borac 2:0, Moskva - Centar 3:0. Slobodan je bio Dinamo.