Somborska liga: Palančani zaposeli vrh

09.10.2018. 10:11 10:16

Stari grad - Rusin 3:0 (2:0)

BAČKA PALANKA: Stadion OFK Starog grada, gledalaca:300, sudija: G. Janković (Odžaci), strelci: Gajdobranski (iz jedanaesterca) u 12. i Zeljko u 44. i u 55. minutu, žuti kartoni: Gajdobranski (OFK Stari grad), a Lancužanin, Marković (Rusin), crveni karton: Malacko (Rusin).

STARI GRAD: Bugarski, Trifunović, Rađenović, Vlajić, Gajdobranski, Marčeta, Knežević, Zeljko (Jovicki), Miladinović, Gnjatović, Dmitrović (Bjeloš).

RUSIN: M. Nađ, Lanćužanin, Holik, Malacko, Katona (Sajanković), Veselinović, Oros, Marković (Budimski), Đukanović, Čizmar, Kočiš (Hardi).

Nošeni navijanjem svojih simpatizera, fudbaleri Starog grada naneli su ubedljiv poraz doskorašnjem lideru. Na taj način, puleni trenera Marka Neštickog opet zaposeli su vrh tabele.

Mnogo lakše, nego što je moglo i da se predpostavi Krsturci potpisali su kapitulaciju. Jednostavno, u većem delu meča superiorni bili su Bačkopalančani. Golovima Marka Gajdobranskog i Marka Zeljka igrači domaće ekipe krunisali su svoju vrlo dobru partiju.

Đ. Št.

Borac - Krila Krajine 0:1 (0:0)

OBROVAC: Stadion Borca, gledalaca 200, sudija: Pilić (Kula), strelac: Vignjević u 93. minutu. Žuti kartoni: Stanišić, Tankosić, Ramić (Borac), Pandurov, Karković, Duvnjak (Krila Krajine).

BORAC: Milisavljević 7, Trkulja 7, Ramić 7, Kozomora 7, Vranac (Knežević 7), Maksimović 7, Gajić 7 (I. Nikolić 7), Draško 7, Tankosić 7 (Vojnović), M. Jovanović 7, Stanišić 7.

KRILA KRAJINE: Stojčević 7, Vignjević 8, Stupar 7, Duvnjak 7, Dukić 7, Zelinčević 7, Češnjević 7, Marković 7, Pandurov 7 (Miličević 7), Pavanski 7, Lončarević 7.

Komšijski derbi u Obrovcu pokvario je veoma slabi sudija Strahinja Pilić iz Kule koji je bez potrebe u mirnoj utakmici pokazivao žute kartone, a zatim uveo utakmicu u rizičnu završnicu. U 82. minutu posle teškog prekršaja u kaznenom prostoru gostiju nad brzonogim Stanišićem sudija Pilić nije dosudio očigledan jedanaesterac, što je izazvalo oghorčenje u publici.

Gosti iz Bačke Palnake iskoristili su neodlučnost i slabo suđenje i 93. minutu su postigli pobedonosni gol.

B. Gajić

ŽAK - Kulpin 1:1 (0:0)

SOMBOR: Stadion ŽAK-a, gledalaca:130, sudija: N. Šćepanović (Kruščić), strelci: Stanković (iz jedanaesterca) u 67. minutu za ŽAK, a Zbućnović u 48. minutu za Kulpin, žuti kartoni: Macanović, Tubić, Bećanović (ŽAK), a A. Haška, Trnjanov, S. Haška (Kulpin).

ŽAK: Lagumdžin, Nikić, Bećanović, Banda (Radusin), Šimunov, Kovačević, Hernaus, Stanković, Tubić, Đukanović (Đorđević), Halas (Macanović).

KULPIN: A. Đuga, Kolarski (M. Đuga), Popržen, Zorić, Anđić, Trnjanov, Bulatović, Zbućnović, S. Haška, A. Haška, Zorzić.

U Somboru se kigralo između dva šesnaesterca. Retka bila su fudbalska uzbuđena. Ipak, prvi radovali su se Kulpinci, jer je Branislav Zbućnović nastavio svoj golgeterski niz. „Žakovcima” bod spasao je njihov tobdžija Radivoj Stanković, iz opravdano dosuđenog penala.

U finišu meča, domaći tim mogao je da osvoji čitav plen.

Đ. Št.

Hercegovac - Budućnost (P) 0:1 (0:1)

GAJDOBRA: Stadion Hercegovca, gledalaca:150, sudija: N. Đurđević (Aleksa Šantić), strelac: Marić u 12. minutu, žuti kartoni: Novčić, Jovanović (Hercegovac), a Popin, Jandrić, Vjetrović, Đurković (Budućnost), crveni kartoni: S. Hrnjez (Hercegovac), a Alimpić (Budućnost).

HERCEGOVAC: Nemet, Smajić, S. Hrnjez, Vukosav, Soldo, Trivunović (Potkonjak), Đurasović (Jovanović), Račić (Terzić), Novčić, V.Hrnjez, Babić.

BUDUĆNOST (P): Đurković, Popin, Laćarak, Vjetrović, Turi, Živić (Zec), Jandrić, Vulić, Alimpić, Kozomora (Sekeruš), Marić.

Pobednika u duelu između komšija odlučila je brža i precizna akcija, a Stefan Marić bio je siguran egzekutor. Najbolju šansu za izjednačenje imao je  napadač Gajdobrana Vladimir Hrnjez u 75. minutu meča. Njegov šut iz, sasvim opravdano, dosuđenog jedanaesterca za mladog golmana Parožana Darka Đurkovića bio je lagan plen.

U većem delu, utakmica bila je obostrano tvrda sa primesama (ne) sportske agresije.

Đ. Št.

Tvrđava - Lipar 2:0 (1:0)

BAČ: Stadion Tvrđave, gledalaca: 150, sudija: D. Mitrović(Odžaci), strelci: Salijević u 31. i Krstić u 72. minutu.

TVRĐAVA: Vlajić, Dević, Bajić, D. Agbaba, Badivuk, Šomoši, Krstić, M. Agbaba, Čović(Milinović), Salijević (Prodanović), Sokolović (Đenadija).

LIPAR: Zrakić, Zarić, Pejić, G.Popović, Basarić, S.Popović (Radević), Avdalović, Novakov, Đukić(Manojlović), Šegan, Kesić.

U sasvim fer i korektnom i potpuno neravnopravnom nadigravanju, fudbaleri Tvrđave pobedili su Liparce. Svoje verne i probirljive navijače Bačani obradovali su sa dva lepa pogotka.

Golmana gostiju Svetozara Zrakića prvo je matirao lucidni Mišo Salijević, a vihorni Nemanja Krstić postavio je krajnji rezultat.

Đ. Št.

Slavija - Radnički 4:1 (1:1)

PIVNICE: Stadion slagije, gledalaca 250, sudija: M. Bosnić (Bačka Palanak), strelci: Kučenić u 5. Batinaca u 72. Kuhta u 76. i Babić u 90. za Slaviju, a Novović u 45. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Petrović (Slavija), Lazarević, Crnjanski (Radnički).

SLAVIJA: Brnja, Zaskalicki, Benka, Trivunovć, Ćorda (Budić), Kotiv, Kuhta, Petrović, Batinica (Milec), Kučenić, Babić.

RADNIČKI: Jovanović, Aleksić, Lazarević, Vid, Novović (Santrač), Kuveljić, Kardinal (Đokić), Aleksić, Milošević, Crnjanski, Mušikić (Radojčić).

Dobra fudbalska predstava u Pivnicama gde su pobedu zasluženo izvojevali domaći fusdbaleri. U 5. minutu posle brzog napada Kučenić je poslao loptu u mrežu. Novović je iskoristi odbranu domaćih i izjednačio. U 72. minutu Batinica je povećao rezultat, u 86. minutu Kuhta poslao loptu u mrežu da bi Babić u 90. minutu postavio konačan rezultat.

J. Šuster

OFK Odžaci - Vojvodina 0:4 (0:4)

ODŽACI: Stadion Grbavica, gledalaca 20, sudija: Petrović (Apatin). Strelci: K. Nikolić u 11. D. Nikolić u 24. M. Ranisavljev u 30. i Stanojev u 41. minutu. Žuti kartoni: Lazić (OFK Odžaci).

OFK ODŽACI: Forai 6, Minčić 6, Matijević 6, Lazić 6, D. Nikolić 7, Petković 6, Kuduzović 6 (Velimirović 6), Medić 6, Krstić 7, M. Nikolić 6 (Stojanović 6), Bogdanović 6.

VOJVODINA: Dukić, T. Nikolić 7, Ramić 7, Mustafović 8, Radaković 7 (Pilipović 7), M. Ranisavljev 7 (Mihajlo), Stanojev 7 (D. Ranisavljev 7), Cvijić 7, D. Nikolić 7, Vujanović 6, Bojanić 6.

Domaćin je nastupio veoma oslabljen, čak je i utakmicu počeo sa 10 igrača. Gosti su to iskoristili i sa malo napora postigli četiri gola i odneli bodove.

A. Čičić

Hercegovac - Budućnost (P) 0:1, Tvrđava - Lipar 2:0, Slavija - Radnički 4:1, Borac - Krila Krajine 0:1, Stari grad - Rusin 3:0, Odžaci - Vojvodina (T) 0:4, ŽAK - Kulpin 1:1, Kula - Polet (S) 5:1.

1. Stari grad      8      5      2      1      21:6  17

2. Budućn. (P)     8      5      2      1      13:7  17

3. Kr. Krajine     8      5      1      2      13:6  16

4. Kula               8      4      2      2      24:11        14

5. Rusin             8      4      2      2      19:9  14

6. Slavija         8      4      2      2      18:11        14

7. Vojvod. (T)     8      4      2      2      21:16        14

8. ŽAK               8      4      1      3      14:11        13