Somborska liga: Tovarišani se probudili u nastavku

02.10.2018. 12:57 13:00

Veoma zanimljivu utakmicu odigrali su fudbaleri Vojvodine i Starog grada. Bačkopalnačani su dominirali u prvom, a njihov rival u drugom poluvremenu.

Vojvodina – Stari grad 2:2 (0:2)

TOVARIŠEVO: Stadion „Miladin Vujin”, gledalaca oko 100, sudija  Mitrović (Odžaci). Strelci, Tančić u 56. G, Stanojev 68. za Vojvodinu, a Trifunović u 35 i Dnitrović u 39. minutu za Stari Grad. Žuti kartoni: Mustafović, Pilipović (Vojvodina), Bugarski, Marčeta i Radić (Stari Grad).

VOJVODINA: Mustafivić 7, T. Nikolić 6, Ramić 7, Tančić 7 (Bašić -), Ranisavljev 6, Pilipović 7, G, Stanojev 7, Bojanić 7 (Cvijić 6), D,Nikolić 7, Vujanović 7, M. Stanojev 6.

STARI GRAD: Bugarski 7, Trifunović 7, Rađenović 6, Vlajić 6, Marčeta 7, Knežević 6 (Mitić - Valentik -), Zeljko 7, Miladinović 6, Gnjatić 6, Dmitrović 7 (Jovicki -), Radić 6.

Nakon gužve u šesnaestercu domaćih najprisebniji je bio Trifunović i iz neposredne blizine gola iskosa sa leve strene ubacio loptu u nebranjeni deo mreže, za vođstvo gostiju. Na 2:0, goste je u vođstvo doveo Dmitrović . Kada su mnogi gledaoci pomislili da će domaći fudbaleri doživeti visok poraz, u drugom poluvremenu sasvim druga slika na terenu. Tovarišani su zaigrali ofanzivnije, odlučnije i efikasnije i golovima najpre Tančića, a potom i Gojka Stanojeva izjednačili, što je bio i konačan rezultat ove utakmice.

Pre početka susreta Nikoli Boškovu, dugogodišnjem predsedniku Starog grada, uručen je skroman poklon fudbalska lopta sa potpisima fudbalera  kluba.

M. Đ. Kremenović

Krila Krajine - Slavija (P) 2:1 (1:0)

BAČKA PALANKA: Stadion SRC Tikvara, gledalaca:200, sudija: N.Stojčević (Sombor), strelci: Lončarević u 16. i Pandurov u 67. minutu za Krila Krajine, a Batinica u 47. minutu za Slaviju, žuti karton: Budić (Slavija).

KRILA KRAJINE: D.Stojčević, Vignjević, Stupar, Duvnjak, Dukić, Zelinčević (Medan), Češljević, Marković, Pandurov (Paripović), Plavanski, Lončarević (Toma).

SLAVIJA (P): R.Brnja, Budić, Babić, Milec (Vladimir Kuhta), Čorda, Kotiv, Vlastislav Kuhta, Petrović, Batinica, Kučenić, Trivunović.

U obostrano tvrdom nadigravanju, za nijansu bolji utisak ostavili su fudbaleri Krila Krajine. Nova tri boda Bačkopalančanima osigurali su golobradi golgeter Milan Lončarević i snalažljivi Duško Pandurov, koji polako, ali sigurno izrastaju u ubojiti tandem. Jedini pogodak za Pivničane postigao  je iskusni Nikola Batinica, koji, u toku minulih godina nosio dres Krila Krajine.

Đ. Št.

Rusin - Borac (O) 3:0 (1:0)

RUSKI KRSTUR: Stadion Rusina, gledalaca: 300, sudija: S. Stojačić (Tovariševo), strelci: Kočiš u 21. i Đukanović u 59. i u 63. minutu, žuti kartoni: Malacko (Rusin), a Ramić, Tankosić (Borac).

RUSIN: M. Nađ, Lančužanin, Veselinović, Holik, Malacko, Oros, Katona (Budimski), Marković (Hardi), Đukanović (Sajanković), Čizmar, Kočiš.

BORAC: Đukić, I.Nikolić, Bošnjak (Ramić), Kozomora, Vranac, Vojinović, Tankosić, Draško, Drobnjak (Gajić), N.Nikolić (Stanišić), S.Jovanović.

Fudbaleri Rusina opravdali su ulogu favorita, kao i nadanja svojih vernih navijača. Ovom ubedljivom pobedom, Krsturci prvi put zaposeli su lidersku poziciju na tabeli.

Đ. Št.

Kulpin - Odžaci 4:0 (2:0)

KULPIN: Stadion Kulpina, gledalaca:150, sudija: S.Pilić (Kula), strelci: Zbućnović u 16. i u 86. (oba iz jedanaesterca) , L. Zorić u 37. i Milenković u 62. minutu, žuti kartoni: Anđić, Pereza, Bulatović (Kulpin).

KULPIN: A.Đuga, Kolarski, Stajić, L.Zorić (M.Đuga), Anđić, Milenković (Pereza), Bulatović, Zbućnović, S.Haška, Zorzić, Kajtez (Trnjanov).

ODŽACI: Kuzmanović, Mićić, Matijević , Lazić (M. Zorić), Nikolić, Jovanović (Batić), Petković, Kuduzović, Vajc, Medić, Bogdanović.

Okršaj za bodove između Kulpinaca i Odžačana obeležio je iskusni napadač domaćeg tima Branislav Zbućnović, koji izveo je tri penala. Prvi i treći iskoristio. Drugi put nije bio precizan. Promašio je gol gostiju. Sva tri jedanaesterca dosuđena su sasvim regularno.

Đ. Št.

Lipar - Budućnost (P) 0:3 (0:2)

LIPAR: Igralište Lipara, gledalaca:160, sudija: N.Mudrinić (Apatin), strelci: Vjetrović u 28. i u 44. i Alimpić u 85. minutu, žuti kartoni: Lalić (Lipar), a Popov, Jandrić, Alimpić (Budućnost), crveni karton: Lalić (Lipar) u 66. minutu.

LIPAR: S. Zrakić, Žarić, Basarić (Novakov), Marčetić, Avdalović, Banović, Mijić, Šegan, Čestić, Lalić, V. Zrakić (Lazić).

BUDUĆNOST (P): Đurković, Ponjević, Laćarak, Vjetrović, Turi, Živić, Jandrić, Vulić, Alimpić (Janković), Kozomora (Popov), Marić.

Iskoristili su fudbaleri paroške Budućnost indolentnost i opuštenost igrača Lipara, iz većeg dela ove utakmice. Za pomalo (ne)očekivani trijumf gostiju najzaslužniji su Lazar Vjetrović i Siniša Alimpić, koji krunisali su novu veoma dobru partiju svoje fudbalske družine.

Đ. Št.

Polet (S) -  ŽAK 1:3 (0:2)

SIVAC: Stadion Poleta, gledalaca:140, sudija: N.Manić (Karavukovo), strelci: Romić u 50. minutu za Polet, a Stanković u 20., 22. i 87. minutu za ŽAK, žuti kartoni: Plavšić, Pejanović, Ilić (Polet), a Šimunov, Hernaus, Nenadić (ŽAK).

POLET (S): Rosić, Marković (Romić), Pejanović, Plavšić, Ilić, Zejak (Bosnić), Perović, Komazec, Janković (Rakočević), Vukelić, Janjoš.

ŽAK: Molnar, Nikić, Bečanović, Đorđeviđ (Asan), Macanoviđ, Kovačević, Hernaus, Nenadić, Stanković, Tubić, Halas (Šimunov).

Centarfor Somboraca Radivoj Stanković doneo je nova tri boda „žakovcima”, a Sivčanima ostao je u nemilom sećanju.

Đ. Št.

Radnički (R) - Tvrđava 2:3 (1:0)

RATKOVO: Stadion Raničkog, gledalaca 100, sudija: Šćepanović (Kruščić), strelci: Milojević u 25. Aleksić u 70. za Radnički, Krstić u 46. i 89. Salijević u 50. minutu za Tvrđavu. Žuti kartoni: Lazarević, Kesić (Radnički), Salijević, Šoljmoši, Balango (Tvrđava).

RADNIČKI: Jovanović 6, Radojčić 7, Lazarević 7, Aleksić 7, Kesić 6, Mušikić 6, Petković 7, Gvozdenović 6 (Crnjanski 7), Milojević 7 (Santrač), Kuveljić 6, Kardinal 6.

TVRĐAVA: Vlajić 6, Dević 7, Milinović 7, Vukmir 7, D. Agbaba 7 (Prodanović), Šoljmoši 7, Krstić 8, M. Agbaba 7, Čović (Sokolović 7), Balango 7, Salijević 7.

Veoma slabu igru Radničkog gosti su kaznili i posle grubih grešaka golmana Jovanovića postigli golove i došli do pobede. Ratkovčani su u 73. minutu promašili penal, Kuveljić je šutirao preko gola. Gostujući napadač Krstić ostavio je najjači utisak.

A. Čičić

Kula - Hercegovac 1:1, Polet (S) - ŽAK 1:3, Kulpin - Odžaci 4:0, Vojvodina - Stari grad 2:2, Rusin - Borac 3:0, Krila Krajine - Slvija 2:1, Radnički - Tvrđava 2:3, Lipar - Budućnost (P) 0:3.