Somborska liga: Snalažljivi Milovan Dmitrović

04.09.2018. 13:02 13:04

Snalažljivi Milovan Dmitrović dva puta je savladao golmana Somboraca Dušana Lagumdžina i osigurao je nedostižnu prednost gostima.

ŽAK - Stari grad 1:2 (1:2)

SOMBOR: Stadion ŽAK-a, gledalaca:200, sudija: S. Mitrović (Odžaci), strelci: Trkulja u 36. minutu za ŽAK, a Dmitrović u 14. i 19. minutu za OFK Stari Grad, žuti karton: Đukanoviç (ŽAK).

ŽAK: Lagumdžin, Đorđević, Halas, Šimun, Macanović (Asan), D.Kovačević, Nenadić, Bubanja (Hernaus), Stanković, Đukanović, Trkulja.

STARI GRAD: Bugarski, Rađenović (Mitić), Vlajić, Gajdobranski, Marčeta, D. Knežević, Zeljko (Čorić), Miladinović, Dmitrović (Jovicki), Radić, S. Valentik.

Do kraja utakmice puleni trenera Alberta Hernausa samo uspeli su da postignu počasni pogodak i da ublaže poraz.

Đ. Št.

Odžaci - Hercegovac 1:3 (0:1)

ODŽACI: Stadion Grbavica, gledalaca 50, sudija: Mirković (Kula), strelci: Moguš u 60. za Odžake, Ivelja u 3. i 51. i Damjanović u 83. minutu za Hercegovac. Žuti kartoni: Moguš, Lazić, Nikolić (Odžaci), Stojanović, Soldo (Hercegovac). Crveni karton: Stojanović (Hercegovac)

ODŽACI: Kuzmanović 7, Petković 6, Vajs 6, Medić 6, Moguš 7 (Bogdanović), Segedi 7, Kanja 6, Đorđević 6 (Zorić), Nikolić 7, Stojanović 6, Lazić 6.

HERCEGOVAC: Nemet, Gušić 6 (Soldo 6), Stojanović 6, V. Hrnjez 7, Vukosav 7, Damjanović 7, Smajić 7, Trivunović 7 (Račić), Terzić 7 (S. Hrnjez 7), Novčić 7, Ivelja 8.

Domaćin je prikazao slabu igru, što su gosti iskoristili i sa tri lepa gola odneli bodove. Dvostruki strelac Ivelja najbolji je pojedinac ove korektne utakmice.

A. Čičić

Vojvodina (T) - Budućnost (P) 2:0 (1:0)

TOVARIŠEVO: Stadion SC Miladin Vujin, gledalaca:250, sudija: R. Radanović (Bačka Palanka), strelci: M. Ranisavljev (iz jedanaesterca) u 37. i D. Nikolić u 69. minutu, žuti kartoni: M. Stanojev (Vojvodina), a Vulić, Pavlović, Maksimović, Zec (Budućnost).

VOJVODINA: Dukić, T.Nikolić, Ramić, Mustafović, Radaković, M. Ranisavljev, G. Stanojev, Pilipović, Tančić (Cvijić), Vujanović (D. Ranisavljev), M.Stanojev (D. Nikolić).

BUDUĆNOST: Đurković, Popov (Pavlović), Maksimović (Mišković), Vjetrović, Ponjević, Živić (Sekeruš), Jandrić, Vulić, Zec, Kozomora, Laćarak.

Bez veçih poteškoća, stigli su fudbaleri tovariške Vojvodine do pobede nad opštinskim rivalom iz Paraga. Iskusni Mita Ranisavljev bio je siguran egzekutor sa penala.

A, rezervista Danijel Nikolić stavio je tačku na ovaj meč.

Đ. Št.

Iskra (K) - Proleter (NJ) 2:1 (2:1)

KUCURA: Stadion Iskre, gledalaca:250, sudija: M. Anđelković (Bačko Petrovo Selo), strelci: Gagović u 21. i 35. minutu za Iskru, a Đekanović u 41. minutu za Proleter, žuti karton: Rajačić (Proleter), crveni kartoni: Drljača (Iskra), a Jerković (Proleter).

ISKRA: Kalinić, Drljača, Ivan, Plješevac (Zlatić), Đaković, Rodić (Vajagić), Gagović, Malacko, Janković (Stalević), Gubaš, Serdar.

PROLETER: S. Matković, Bakić (Vučković), Petković, Čović , Bukvić, B.Matković, Đekanović, Grbić (Curnović), Demonjić, Rajačić (Malić), Jerković.

U dva navrata, maestralno je Radovan Gagović izmakao pažnji svojih čuvara i - osigurao je rutinsku pobedu Kucuranima. Doduše, fudbaleri Iskre propustili su niz povoljnih šansi za popravljanje gol-razlike.

Đ. Št.

Polet (S) - Slavija (P) 2:4 (2:2)

SIVAC: Igralište Poleta ,gledalaca:200, sudija: S. Rašović (Bačka Palanka), strelci: Marković u 5. i Romić u 38. minutu za Polet, a Batinica u 20., Kuhta u 26. i 58. i Radović u 88. minutu za Slaviju, žuti kartoni: Zejak (Polet), a Petrović(Slavija).

POLET: Vučinić, Marković, Dobrijević, Maksimović, Janković, Vukašinović (Plavšić), M. Rakočević (Zejak), Perović, Komazec (Rovčanin), I. Rakočević, Romić.

SLAVIJA: R.Brnja, Čorda (Nimet), Babić, Milec, Trivunović, Kotiv, Kuhta, Petrović, Batinica (Savić), Kučenić (Pinčir), Radović.

Rano vođstvo Sivčana, ni malo, nije demoralisalo Pivničane. Naprotiv. Ubrzo, fudbaleri Slavije napravili su rezultatski preokret, da bi, u drugom poluvremenu, stigli do drugog gostujućeg trijumfa u novoj sezoni.

Đ. Št. - J. Š.

Rusin - Lipar 5:0 (1:0)

RUSKI KRSTUR: Stadion Rusina ,gledalaca:300, sudija: N. Manić(Karavukovo), strelci: Đukanović u 34. i 90., S. Kočiš u 52., Marković u 59. i Čizmar u 66. minutu, žuti kartoni: Mijić, Zarić(Lipar).

RUSIN: M. Nađ, Lančuzanin, B. Nađ, Veselinović, Katona (Malacko), B. Oros, Marković, Holik (Sajanković), Đukanović, Čizmar (Budimski), S. Kočiš.

LIPAR: Manojlović, Mijić (Novakov), Basarić, Marčetić, Avdalović, Šegan, Lazić (Đukić), Lalić, Zrakić (Krupljanin), Zarić, Pejić.

Izuzetno nadahnuti i efikasni bili su krsturski crno-beli u duelu protiv Liparaca . Posebno, to se odnosi na drugo poluvreme. Zanimljivo, da je iskusni napadač Rusina Srđan Đukanović postigao prvi i poslednji gol na utakmici.

Đ. Št.

Krila Krajine - Radnički (R) 3:0 (1:0)

BAČKA PALANKA: Stadion SRC Tikvara, gledalaca:150, sudija: N.Stojčević (Sombor), strelci: Češljević u 18. i 90. i Dukić u 77. minutu, žuti kartoni: Lončarević, Plavanski (Krila Krajine), a Gvozdenović (Radnički).

KRILA KRAJINE: D. Stojčević, Vignjević, Stupar, Duvnjak, Dukić , Zelinčević, Lončarević (Medan), Marković, Paripović (Pandurov), Plavanski (Toma), Češljević.

RADNIČKI: Jovanović, Radojičić (Crnjanski), Lazarević, Milunović, Nović (Milojević), Kuveljić, Kardinal, Aleksić, Kesić, Gvozdenović (Mušikić), Petković.

U prvoj utakmici pred svojim navijačima, u novoj sezoni, fudbaleri Krila Krajine zabeležili su ubedljivu pobedu. Čuvara mreže Ratkovčana Miljana Jovanovića na kapitulaciju naterali su vispreni Nikola Češljević i iskusni Dane Dukić.

Đ. Št.

Odžaci - Hercegovac 1:3, ŽAK - Stari grad 1:2, Kula - Borac (O) 8:0, Polet (S) - Slavija 2:4, Kulpin - Tvrđava (nije odigrano), Vojvodina - Budućnost (P) 2:0, Rusin - Lipar 5:0, Krila Krajine - Radnički 3:0.