117.0601
108.4794

Сомборска лига: Сналажљиви Милован Дмитровић

04.09.2018. 13:02 13:04

Сналажљиви Милован Дмитровић два пута је савладао голмана Сомбораца Душана Лагумџина и осигурао је недостижну предност гостима.

ЖАК - Стари град 1:2 (1:2)

СОМБОР: Стадион ЖАК-а, гледалаца:200, судија: С. Митровић (Оџаци), стрелци: Тркуља у 36. минуту за ЖАК, а Дмитровић у 14. и 19. минуту за ОФК Стари Град, жути картон: Ђукановиç (ЖАК).

ЖАК: Лагумџин, Ђорђевић, Халас, Шимун, Мацановић (Асан), Д.Ковачевић, Ненадић, Бубања (Хернаус), Станковић, Ђукановић, Тркуља.

СТАРИ ГРАД: Бугарски, Рађеновић (Митић), Влајић, Гајдобрански, Марчета, Д. Кнежевић, Зељко (Чорић), Миладиновић, Дмитровић (Јовицки), Радић, С. Валентик.

До краја утакмице пулени тренера Алберта Хернауса само успели су да постигну почасни погодак и да ублаже пораз.

Ђ. Шт.

Оџаци - Херцеговац 1:3 (0:1)

ОЏАЦИ: Стадион Грбавица, гледалаца 50, судија: Мирковић (Кула), стрелци: Могуш у 60. за Оџаке, Ивеља у 3. и 51. и Дамјановић у 83. минуту за Херцеговац. Жути картони: Могуш, Лазић, Николић (Оџаци), Стојановић, Солдо (Херцеговац). Црвени картон: Стојановић (Херцеговац)

ОЏАЦИ: Кузмановић 7, Петковић 6, Вајс 6, Медић 6, Могуш 7 (Богдановић), Сегеди 7, Кања 6, Ђорђевић 6 (Зорић), Николић 7, Стојановић 6, Лазић 6.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Немет, Гушић 6 (Солдо 6), Стојановић 6, В. Хрњез 7, Вукосав 7, Дамјановић 7, Смајић 7, Тривуновић 7 (Рачић), Терзић 7 (С. Хрњез 7), Новчић 7, Ивеља 8.

Домаћин је приказао слабу игру, што су гости искористили и са три лепа гола однели бодове. Двоструки стрелац Ивеља најбољи је појединац ове коректне утакмице.

А. Чичић

Војводина (Т) - Будућност (П) 2:0 (1:0)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца:250, судија: Р. Радановић (Бачка Паланка), стрелци: М. Ранисављев (из једанаестерца) у 37. и Д. Николић у 69. минуту, жути картони: М. Станојев (Војводина), а Вулић, Павловић, Максимовић, Зец (Будућност).

ВОЈВОДИНА: Дукић, Т.Николић, Рамић, Мустафовић, Радаковић, М. Ранисављев, Г. Станојев, Пилиповић, Танчић (Цвијић), Вујановић (Д. Ранисављев), М.Станојев (Д. Николић).

БУДУЋНОСТ: Ђурковић, Попов (Павловић), Максимовић (Мишковић), Вјетровић, Поњевић, Живић (Секеруш), Јандрић, Вулић, Зец, Козомора, Лаћарак.

Без веçих потешкоћа, стигли су фудбалери товаришке Војводине до победе над општинским ривалом из Парага. Искусни Мита Ранисављев био је сигуран егзекутор са пенала.

А, резервиста Данијел Николић ставио је тачку на овај меч.

Ђ. Шт.

Искра (К) - Пролетер (Њ) 2:1 (2:1)

КУЦУРА: Стадион Искре, гледалаца:250, судија: М. Анђелковић (Бачко Петрово Село), стрелци: Гаговић у 21. и 35. минуту за Искру, а Ђекановић у 41. минуту за Пролетер, жути картон: Рајачић (Пролетер), црвени картони: Дрљача (Искра), а Јерковић (Пролетер).

ИСКРА: Калинић, Дрљача, Иван, Пљешевац (Златић), Ђаковић, Родић (Вајагић), Гаговић, Малацко, Јанковић (Сталевић), Губаш, Сердар.

ПРОЛЕТЕР: С. Матковић, Бакић (Вучковић), Петковић, Човић , Буквић, Б.Матковић, Ђекановић, Грбић (Цурновић), Демоњић, Рајачић (Малић), Јерковић.

У два наврата, маестрално је Радован Гаговић измакао пажњи својих чувара и - осигурао је рутинску победу Куцуранима. Додуше, фудбалери Искре пропустили су низ повољних шанси за поправљање гол-разлике.

Ђ. Шт.

Полет (С) - Славија (П) 2:4 (2:2)

СИВАЦ: Игралиште Полета ,гледалаца:200, судија: С. Рашовић (Бачка Паланка), стрелци: Марковић у 5. и Ромић у 38. минуту за Полет, а Батиница у 20., Кухта у 26. и 58. и Радовић у 88. минуту за Славију, жути картони: Зејак (Полет), а Петровић(Славија).

ПОЛЕТ: Вучинић, Марковић, Добријевић, Максимовић, Јанковић, Вукашиновић (Плавшић), М. Ракочевић (Зејак), Перовић, Комазец (Ровчанин), И. Ракочевић, Ромић.

СЛАВИЈА: Р.Брња, Чорда (Нимет), Бабић, Милец, Тривуновић, Котив, Кухта, Петровић, Батиница (Савић), Кученић (Пинчир), Радовић.

Рано вођство Сивчана, ни мало, није деморалисало Пивничане. Напротив. Убрзо, фудбалери Славије направили су резултатски преокрет, да би, у другом полувремену, стигли до другог гостујућег тријумфа у новој сезони.

Ђ. Шт. - Ј. Ш.

Русин - Липар 5:0 (1:0)

РУСКИ КРСТУР: Стадион Русина ,гледалаца:300, судија: Н. Манић(Каравуково), стрелци: Ђукановић у 34. и 90., С. Кочиш у 52., Марковић у 59. и Чизмар у 66. минуту, жути картони: Мијић, Зарић(Липар).

РУСИН: М. Нађ, Ланчузанин, Б. Нађ, Веселиновић, Катона (Малацко), Б. Орос, Марковић, Холик (Сајанковић), Ђукановић, Чизмар (Будимски), С. Кочиш.

ЛИПАР: Манојловић, Мијић (Новаков), Басарић, Марчетић, Авдаловић, Шеган, Лазић (Ђукић), Лалић, Зракић (Крупљанин), Зарић, Пејић.

Изузетно надахнути и ефикасни били су крстурски црно-бели у дуелу против Липараца . Посебно, то се односи на друго полувреме. Занимљиво, да је искусни нападач Русина Срђан Ђукановић постигао први и последњи гол на утакмици.

Ђ. Шт.

Крила Крајине - Раднички (Р) 3:0 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца:150, судија: Н.Стојчевић (Сомбор), стрелци: Чешљевић у 18. и 90. и Дукић у 77. минуту, жути картони: Лончаревић, Плавански (Крила Крајине), а Гвозденовић (Раднички).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Д. Стојчевић, Вигњевић, Ступар, Дувњак, Дукић , Зелинчевић, Лончаревић (Медан), Марковић, Париповић (Пандуров), Плавански (Тома), Чешљевић.

РАДНИЧКИ: Јовановић, Радојичић (Црњански), Лазаревић, Милуновић, Новић (Милојевић), Кувељић, Кардинал, Алексић, Кесић, Гвозденовић (Мушикић), Петковић.

У првој утакмици пред својим навијачима, у новој сезони, фудбалери Крила Крајине забележили су убедљиву победу. Чувара мреже Ратковчана Миљана Јовановића на капитулацију натерали су виспрени Никола Чешљевић и искусни Дане Дукић.

Ђ. Шт.

Оџаци - Херцеговац 1:3, ЖАК - Стари град 1:2, Кула - Борац (О) 8:0, Полет (С) - Славија 2:4, Кулпин - Тврђава (није одиграно), Војводина - Будућност (П) 2:0, Русин - Липар 5:0, Крила Крајине - Раднички 3:0.