Gradska liga Novog Sada: Mesaroš dvostruki strelac

28.08.2018. 09:57 10:00
Izvor: Protić (Moskva), nije uspeo da savlada golmana Siriga Simića, foto: Privatna arhiva

​​​​​​​Moskva - Susek 1:2 (1:1)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde, gledalaca 100, sudija: Vukomanović (Novi Sad), strelci: Protić u 35 za Moskvu, a Mesaroš u 25. i 46. minutu za Susek. Žuti kartoni: Reljić, Tatić (Moskva), Mićić (Susek). Crveni karton: Komazec (Moskva).

MOSKVA: Pećanac, Beriša, Lečić, Mrđenović, Komazec, Perinović, Reljić (Macura), Jovanov, Salihu (Kremenović), Černjak, Protić (Ćatić).

SUSEK: Simić, Šovljanski, Mićić, Starčević, Nićetić, Šodić, Mesaroš, Vojinov, Marković (B. Vukmirović), Miladinović (Šipka), Podnar (M. Vukmirović).

Poveli su gosti nakon solo prodora najboljeg aktera Milana Mesaroša. Da će utakmica biti zanimljiva potrudio se izjednačujućim golom Protić. Uspeo je nakon udarca sa ugla da nadvisi odbranu i savlada Simića. Na samom početku drugog dela Mesaroš je kao i kod prvog gola iz solo prodora preciznim udarcem rešio pitanje pobednika         M. Po.

Vinogradar - Železničar 4:3 (1:1)

LEDINCI: Igralište Vinogradara, gledalaca 100, sudija: Prentović (Novi Sad), strelci: Veselica u 25. i 74. Sladić u 51. i 66. za Vinogradar, a B. Radić u 16. Milutinović u 65. i Čosić u 80. minutu za Železničar. Žuti kartoni: Arsenijević, Sladić, Veselica, Nedimović (Vinogradar), Knežević, Ćetković (Železničar).

VINOGRADAR: Elez, Arsenijević, Gavrić, Nedimović, Erbez, Veselica, Ćelić, Predojević, Sladić, Topalović, Alimpijević (Milinković).

ŽELEZNIČAR: Todorić, D. Radić, Popović (Nikolić), Knežević, Novaković (Belić), Ćetković, Mitrović, Vorkapić (Ličina), Milutinović, Ćosić, B. Radić.

Rano vođstvo gostiju golom Bojana Radića nije omelo momke trenera Predraga Eleza da do kraja meča stignu do pobede. Izjednačio je do poluvremena golom Nemanja Veselica.

U nastavku je prednost domaćinu doneo Mlađan Sladić. Uspeo je Marko Milutinović da poravna rezultat. Kratko je trajala radost gostiju jer je Mlađan Sladić već u prvom napadu doneo novu prednost, koji je golom udvostručio Nemanja Veselica. Do kraja meča Mitar Ćosić je samo ublažio poraz.

M. Po.

Čenej - Bačka 0:4 (0:1)

ČENEJ: Igralište Čeneja, gledalaca 100, sudija: Slokar (Budisava), strelci: Leđanac u 5. Pavlov u 57. i Glišić u 63. i 69. minutu. Žuti kartoni: Čalija, Milošev, Bogdan (Čenej), Majstorović (Bačka).

ČENEJ: Kostić, Ćurčić, Hrubik, Kovačević (Rogić), Dragin, Lukić, Vilotijević (Bogdan), Čalija, Zeljković (Stojković), Salonski, Milošev.

BAČKA: Štrbac, Majstorović, Slepčev, Gavranić, Tancik, Inđić, Pašćan, Glišić, Leđanac (Kuriš), Latinović (Ninkov), Pavkov (Dragić.

Već u 5. minutu Leđanac je iskoristio grešku odbrane. I u nastavku su Begečani dominirali, bili bolji pa su do kraja meča postigli još tri gola. Pavlov je povećao rezultat, a do kraja se i Glišić dva puta upisao u strelce.

M. Po.

Hajduk (G) - Dinamo 2:0 (0:0)

MOŠORIN: Igralište Miletića, gledalaca 50, sudinica: Stoiljković (Novi Sad), strelci: Stanko 46. i Jovanović 81. minuta.

HAJDUK: Kandić 7, Samara 7, Radić 7, Ilić 7, Rakić 7, Mindić 6, (Stanko 7), Berak 7, Asanov 7, Jovanović 8, (Milenković), Cvetković 7 i Stojanović 7.

DINAMO: Kapur 6, Sabo 6, Milovac 6, Savić 6, Pinter 6, Ilić 6, (Bikicki), Perić 6, Mitrić 6, Kuzmanović 6, Milošavić 6, Vukša 6 (Lojanica).

U prvom delu ređale su se prilike na obe strane, ali strelci su zatajili. U nastavku susreta samo što se krenulo sa centra  Budisavčani su skrivili penal. Kazneni udarac izveo je Branislav Stanko, ali njegov udarac  je golman odbio, međutim tu se našao Stanko i loptu ubacio u mrežu. U finišu susreta Jovanović iz neposredne blizine udvostručio je prednost.

Ž. M.

Obilić - Jedinstvo 1:1, Čenej - Bačka 0:4, Hajduk - Dinamo 2:0, Moskva - Susek 1:2, Centar - Futog 0:3, Borac - Veternik 0:3, Vinogradar - Železničar 4:3. Slobodan je bio Titel.

1. Bačka              3      3      0      0      14:2  9

2. Futog              3      3      0      0      11:2  9

3. Susek              3      3      0      0      7:3    9

4. Veternik         2      2      0      0      11:0  6

5. Vinogradar    3      2      0      1      7:6    6

6. Obilić           3      1      1      1      8:7    4

7. Železničar   3      1      1      1      7:6    4

8. Jedinstvo      3      1      1      1      6:7    4